Loading...

niedziela, 13 lutego 2011

Zapowiedzi książkowe dla dzieci:)))

:)
Ile to razy zastanawiamy się, co kupić naszemu dziecku na urodziny, święta czy po prostu dlatego, że był grzeczny np. u lekarza - nie ma to jak przekupstwo :). Często również wybieramy się do znajomych lub dalszej rodzinki na chrzciny lub inne uroczystości lub wpadamy z wizytą i chcemy dać jakiś drobiazg. Książka będzie tu idealnym upominkiem. Jeżeli nie macie pomysłów, zapraszam do przyjrzenia się poniższym lekturom. Może coś zwróci Waszą uwagę. Pozdrawiam serdecznie:))

Książki dla młodszych czytelników:

Tupcio Chrupcio jest wyjątkowo miłą myszką. I tak samo jak każdego miłego przedszkolaka spotykają go różne przygody, ale też miewa zmienne nastroje.  

Tupciowi nie zawsze podoba się ubranie, które musi założyć. Nie zawsze chce posprzątać swoje zabawki. Czasami jest uparty i nieuprzejmy. Zdarza się, że nie słucha swojej mamy. Bywa nawet obrażalski i niekoleżeński. Na szczęście Tupcio Chrupcio szybko dostrzega, że takie zachowanie do niczego się nie przydaje i obiecuje sobie, że już nigdy nie będzie kaprysił.

Piękne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek
Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w "Misiu" i "Świerszczyku". Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi: "Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha".

Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, mycie zębów, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry.

I dla trochę starszych:

 

„Elementarz” autorstwa Małgorzaty Ciszewskiej z ilustracjami Katarzyny Dąbrowskiej.

To książka specjalnie stworzona dla dzieci, które dopiero uczą się czytać.
Litery wprowadzane są stopniowo.
Tylko z poznanych już liter budowane są wyrazy i zdania do czytania. Im więcej liter, tym dłuższe zdania. Na początku teksty są prościutkie, ale szybko stają się coraz obszerniejsze i coraz trudniejsze.

A w książce dzieci i rodzice znajdą:
- duże litery, pogodne rysunki
- zabawę przez naukę czytaniaKolorowy alfabet” autorstwa Ludwika Cichego z ilustracjami Piotra Pardy.

Książka ta powstała z myślą
o dzieciach, które dopiero poznają głoski i litery.

Muszą się nauczyć łączenia dźwięku z jego zapisem graficznym. To niełatwe zadanie przestaje być dla dziecka problemem, gdy sięgniemy po sposoby, które więcej mają w sobie zabawy, niż zwykłej nauki.

A w książce dzieci i rodzice znajdą:
- zabawy słowem i obrazem
- króciutkie i wesołe rymowanki7 komentarzy:

 1. tupcio chrupcio jest super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poczytasz mi mamo?

  Jejku! Jak ja się cieszę, że lada moment moja kuzynka urodzi i w niedalekiej przyszłości będę miała okazję by czytać komuś tak cudowne książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Izuś - to prawda:). Świetna książeczka:)

  Lena173 - miałam podobnie:). Jak urodził się Patryk (mój siostrzeniec) nie mogłam się doczekać aż zacznę mu kupować i czytać bajeczki. Coś pięknego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jak ja się uczyłam czytać i piasać i ksiażeczki kolorowe, ciekawie zaprezentowane, znacznie łatwiej do mnie przemawiały:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj przyda mi się ta wiedza ;) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej przykuł moją uwagę "Kolorowy alfabet". Wygląda zachęcająco i zabawnie.
  A Tupcio Chrupcio jest uroczy! Samo imię wręcz do schrupania!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tupcio jest genialny:) Mam jedną w domku, a kolejne już ponoć do mnie jadą:) Alek je wprost uwielbia:)

  OdpowiedzUsuń