Loading...

niedziela, 27 marca 2011

Książki edukacyjne dla małych czytelników:))

 ...
Zbliżają się Święta Wielkanocne i większość z nas zastanawia się co kupić swoim pociechom lub dzieciom np. znajomych. Książek przeznaczonych dla małych czytelników jest mnóstwo i zwykle trudno wybrać tę najwłaściwszą. Moim osobistym zdaniem najlepsze lektury to te, które jednocześnie uczą i bawią, ponieważ dzięki nim dziecko spędza przyjemnie czas oraz poznaje prawdę o otaczającym go świecie. Poniżej przedstawiłam dwie książki edukacyjne, które moim zdaniem świetnie nadają się na prezent dla młodych, chłonnych informacji, umysłów:).

"Kolorowy Alfabet” Ludwik Cichy


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 07/2010
Liczba stron: 56
Format: 240 x 290 mm
Oprawa: twarda

„Kolorowy Alfabet” to pięknie wydana książka, przybliżająca dzieciom tajemniczy i ekscytujący świat głosek i literek.

Książka czaruje niezwykłymi ilustracjami, bogactwem kolorów i przede wszystkim pomysłowością. Znacznie bowiem łatwiej zapamiętać alfabet, gdy połączy się literkę z przypominającym ją przedmiotem. I tak np. mamy literkę „C” w postaci księżyca czy „S” jako ogromnego węża kształtem przypominającego „S”, wydającego z siebie groźno brzmiące ssss... Może to wydawać się dla nas zabawne, ale dzieci dzięki takiej konstrukcji, znacznie szybciej zapamiętują.


Muszę przyznać, że książka świetnie pobudza wyobraźnię dzieci i pomaga im w rozwijaniu kreatywnego myślenia. Oczywiście to nie wszystko. Każdy malec będzie mógł posłuchać wspaniałych rymowanek, które ułatwią zapamiętanie poznanych przed chwilkę literek i utrwalenie zdobytej wiedzy. Dodatkowym atutem jest również twarda oprawa oraz duży format.

Z pewnością jest to godna polecenia pozycja dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z literkami.  Polecam serdecznie tę książkę wszystkim przedszkolakom. Na pewno będą się dobrze bawić i ... uczyć:).

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<
_________________________________________________

"Nasz świat" Nicola Baxter


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 09/2009
Liczba stron: 16
Format: 300 x 240 mm
Oprawa: twarda + magnesy

„Nasz świat” to książka, która została stworzona z myślą o młodych odkrywcach, którzy wraz ze swoimi rodzicami pragną wybrać się w podróż po kuli ziemskiej. Dzięki wspaniałemu pomysłowi mali czytelnicy przemierzą świat wzdłuż i wszerz odwiedzając wszystkie kontynenty i poznając niezwykłe bogactwo fauny i flory. Dowiedzą się np. co potrafią robić orki, ile metrów może osiągnąć rekin biały, po co zebrze paski oraz kto jest przodkiem współczesnych świń. Oprócz tych zagadek, dzieci poznają kierunki świata oraz nauczą się rozróżniać bieguny ziemi.

Książka zaskoczyła mnie całkowicie. Byłam niesamowicie zafascynowana tą pozycją, nie wspominające już o Patryczku, którego nie można było oderwać od książki. To co najbardziej mi się w niej podobało to plik ponad 70 magnesów dołączonych do tej lektury, które wraz z dzieckiem należy umieszczać w odpowiednie miejsca. Dzięki nim nie tylko pociechy dobrze się bawią, ale uczą się jakie zwierzęta żyją na poszczególnych kontynentach, co jedzą i czym się charakteryzują. Ta wspaniała zabawa rozwija umysły mniejszych dzieci a starszym pozwala usystematyzować dotychczas zdobyte informacje o świecie.

Oprócz wspaniałych ilustracji i licznych magnesów książka wzbogacona jest bogatym tekstem opisującym podstawowe oraz najciekawsze informacje o konkretnej części świata. Z pewnością taka edukacyjna książka wzbogaci dziecko w nową wiedzę, którą zdobędzie jednocześnie dobrze się bawiąc.   Zapraszam serdecznie na niezwykłą podróż po najpiękniejszych zakątkach świata. Pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>>  6 / 6 <<<<

8 komentarzy:

 1. Piękne wydania :)
  Ja właśnie zastanawiam się co kupić Miłoszowi :) :) :)
  i latam po necie i szukam :) zbliżają się jego urodziny.... póki co chylę się do tych z pianinkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydania, rzeczywiście; szczególnie ta pierwsza

  OdpowiedzUsuń
 3. kolorowy alfabet mamy i moja córka bardzo lubi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. sabinka.t1 - mnie też zauroczyła szata graficzna i pomysłowość:)). Muzyczne książeczki też są świetne. Miłosz z pewnością byłby zadowolony;). Pozdrawiam!!

  Bibliofilka - jestem zachwycona wydawnictwem "Wilga", ponieważ każda ich książka kusi paletą barw i niezwykłymi pomysłami. Polecam i pozdrawiam!!

  montgomerry - bardzo się cieszę:). Tych książeczek nie da się nie lubić. Są naprawdę piękne i ciekawe. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. My też lubimy książki z "Wilgi":) A za "Kolorowym alfabetem" muszę się rozejrzeć - dzięki za podpowiedź prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dlaczego za moich czasów nie było takich książeczek. Cudne. Powinni je wprowadzić do przedszkoli i przez zabawę zaciekawiać dzieci światem liter.

  OdpowiedzUsuń
 7. Varia -dokładnie. Gdyby takie książki były w przedszkolach dzieci nie miałyby problemów z nauką alfabetu. Może coś się jeszcze zmieni:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń