Loading...

niedziela, 1 maja 2011

"Ziemia. Życie planety" Trevor DayWydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 2009
Liczba stron: 12
Format: 250 x 310 mm
Oprawa: twarda + liczne rozkładanki i modele 3D
ISBN: 9788325900601
Dziś kolejna z odsłon książek dla młodszych czytelników. Książka, którą chciałabym Wam przedstawić to świetna, interaktywna pomoc edukacyjna, dzięki której w przyjemny sposób będziemy mogli poznać tajemnice naszej planety.
„Ziemia. Życie planety” to książka niezwykła. Dlaczego? Otóż nie ma w niej nudnych, długich opisów, które zniechęciłyby każdego. Nie ma w niej szarych, płaskich fotografii, które mogłyby ostudzić nasz zapał do dalszej nauki. Na przekór standardowym książkom ta pozycja zawiera całą paletę różnokolorowych zdjęć i rysunków, wzbogaconych bardzo ciekawym tekstem, zrozumiałym dla każdego. Dzięki temu wiedza o otaczającym nas świecie jest w łatwy i przyjazny sposób przekazywana już najmłodszym dzieciom, a nawet skomplikowane informacje, zostają szybko przyswojone. Czy potraficie wytłumaczyć dziecku czym są linie uskoków albo jak powstają góry? Czym są skamieniałości i jak dochodzi do efektu cieplarnianego? Dlaczego zmieniają się pory roku i jak to się dzieje, że mamy burze? Na te i wiele pytań, pomoże odpowiedzieć właśnie ta książka, która jest zbiorem przydatnych informacji dla dorastającego i pełnego pytań odkrywcy, jakim jest dziecko. Z pewnością zdarzyło się Wam usłyszeć pytanie, na które sami nie znaliście odpowiedzi. Ta książka ułatwi Wam wspólnie z dzieckiem znaleźć drogę do fascynującego świata, w którym żyjemy i zrozumieć mechanizmy i procesy dziejące się nieustannie. Wspólna przygoda będzie nie tylko fascynującą podrożą w głąb i wszerz Ziemi, ale również skuteczną nauką.
To co zaskakuje w tej książce to przede wszystkim wykonanie. Otwierając już pierwszą stronę, będziemy mogli w trójwymiarze zobaczyć jak wygląda wnętrze Ziemi i poznać poszczególne warstwy tworzące skorupę ziemska i płynne jądro. Na własne oczy będziemy mogli również ujrzeć jak wygląda wybuch wulkanu czy do czego zdolne jest tsunami. A wszystko to właśnie dzięki licznym rozkładankom i modelom 3D, w które zaopatrzona jest ta książka. Do tego twarda oprawa, duży format, przepiękne i bardzo praktyczne ilustracje i tekst, który oprócz podstawowych informacji zawiera liczne ciekawostki.
Jestem pod dużym wrażeniem tej publikacji i uważam, że taka książki powinna znaleźć się w każdej szkole. Myślę, że wtedy lekcje geografii nie byłyby nudne a dzieci mogłyby w pełni poznać i zrozumieć fenomen natury i zachwycić się bogactwem i złożnonością świata. Książka spodoba się młodszym i starszym. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli odnajdą tu coś dla siebie. Polecam gorąco i pozdrawiam!!
Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

12 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie do zajrzenia do tej ksiażki.

  OdpowiedzUsuń
 2. pisanyinaczej - bardzo się cieszę:). Szkoda tylko, że nie mogę umieścić zdjęć z wnętrza książki, ale mój aparat całkowicie odmówił mi posłuszeństwa. Tak czy inaczej lektura warta poznania:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam! Muszę, koniecznie muszę zdobyć tę książkę!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No i zajebiście ;) Dlaczego za moich czasów nie było tego typu książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Isadora - koniecznie zajrzyj:). bardzo ciekawa książka. Pozdrawiam!!

  Lena173 - nie mogłaś tego lepiej ująć:D. Dobrze, że choć teraz mamy dostęp do takich perełek:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już się nie mogę doczekać kiedy będę mogła kupować takie cudeńka mojemu dzidziuchowi:) Ciekawe kto się będzie bardziej cieszył mama, czy synuś?:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne teraz robią książki, zachęcają do poznawania świata, tylko te ceny też czasem przerażają

  OdpowiedzUsuń
 8. Od razu przypominam sobie książki jakie towarzyszyły mnie podczas dzieciństwa. Nie było żadnych fajnych publikacji, a w szkołach uczyli z podręczników, które potrafiły zniechęcić nawet najwytrwalszych. A szkoda, bo przecież można to przedstawić w sposób ciekawy ;).

  OdpowiedzUsuń
 9. Bigosowa - ja mam siostrzeńca (Patryczek), któremu takie świetne książki odkładam, ale wcześniej sama się w nich zatapiam i chłonę co się da:)). Polecam i pozdrawiam!!

  toska82 - masz rację. Książki są świetne i bardzo interesujące, choć ceny czasami spore. Ale rozwój dzieci jest bezcenny:). Pozdrawiam!!

  Raya - dokładnie o to mi chodziło. Dzieci szybko się nudzą, więc powinny korzystać z książek, które je zaciekawią, wzbudzą chęć poznania czegoś nowego. Dlatego dobrze, że są takie pozycje jak "Ziemia. Życie planety":)). Polecam!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nadeszła chwila, kiedy widzę u Kasandry 10/10. ^^ Cóż, książka wygląda na ciekawą i niewątpliwie jest bardzo przydatna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham geografię. Ogólnie fascynują mnie zmienność krajobrazu na naszej planecie. Mnie nawet wieczorne niebo czy wschód słońca wprawia w zachwyt. Muszę więc sobie kiedyś sprawić tą książkę. I jeszcze 10/10
  Jestem zdecydowanie na TAK ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. LadyBoleyn - ta chwila od czasu do czasu się darza:D. A książkę polecam młodszym i starszym:). Pozdrawiam serdecznie!!

  Czytaj-żyj podwójnie - w takim razie książka z pewnością Ci się spodoba:)). Polecam i pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń