Loading...

środa, 5 października 2011

„Pomiędzy Chrystusem a Antychrystem” ks. Robert SkrzypczakWydawnictwo: WAM
Wydanie polskie: 01/2010
Liczba stron: 288
Format:135 x 210 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788375054217

Szatan. Czy ludzie jeszcze wierzą w jego istnienie? A może karmieni w dzieciństwie bajeczkami o kadziach ze smołą i palącym ogniu już przestaliśmy uświadamiać sobie, że zło i diabelska moc tak naprawdę cały czas czają się, aby na dobre pozbawić nas duszy? Jedno jest pewne. Człowiek niewierzący jest łatwym celem, ponieważ nawet nie spodziewa się zagrożenia. Warto o tym pamiętać…

„Pomiędzy Chrystusem a Antychrystem” to książka księdza Roberta Skrzypczaka. Autor podejmuje się w niej opisania szalenie istotnej kwestii a mianowicie walki o duszę człowieka i podanie najważniejszych zagrożeń jakie czekają na współczesnego chrześcijanina. A jest ich niestety coraz więcej. Jak rozpoznać czy dane zdarzenie, osoba czy sytuacja jest udziałem Stwórcy a nie np. podstępem lub sztuczką diabła? Dzięki tej lekturze nauczymy się widzieć Boga w innych ludziach, w Kościele i w świecie, ale przede wszystkim zbliżymy się do odróżniania działania antychrysta od działań Chrystusa. Wydawać by się mogło, że to proste, ale niestety tak nie jest. Szatan jest przewrotny i potrafi doskonale udawać, knuć i manipulować, aby tylko omamić człowieka i skazać jego duszę na zatracenie. Dlatego właśnie potrzeba takich książek jak ta, w pewnym sensie swoistego przewodnika, aby poznać mądre wskazówki. W końcu cena jest zbyt wysoka, aby ryzykować…

Książka naprawdę mi się podobała. Napisana jest prosto i przejrzyście a sama tematyka bardzo mnie intryguje. Poza tym zrozumiałam, że musimy być cały czas czujni. Obecna sytuacja w społeczeństwie do najłatwiejszych nie należy. Demoralizacja dzieci i młodzieży, pornografia, wojny i terroryzm, odsuwanie się od Kościoła i Boga to tylko niektóre przejawy działania zła i Szatana, który coraz łatwiej steruje niczego nie świadomymi ludźmi. Warto się nad tym dłużej zastanowić i spróbować zobaczyć nasze życie i rzeczywistość w szerszej perspektywie. Polecam serdecznie tę lekturę i pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

6 komentarzy:

 1. Nie wiem... walka o duszę człowieka brzmi przekonująco w dobrych horrorach i powieściach, w życiu codziennym jest tyle problemów i zmartwień, że jakoś do mnie nie przemawia, że ktoś lub coś czyha na ludzkie dusze. Ludzie sami je sobie niszczą, a tłumaczenie wszelkiego zła na świecie podszeptami szatana zamiast wolną wolą człowieka jest dla mnie tyle nieuczciwe, co wygodne:)
  Nie wiem, czy cokolwiek mogłoby mnie przekonać do zmiany zdania, choć sama książka wydaje się być interesująca.

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka naprawdę warta uwagi, jednak ja ostatnio jestem na duchowym zakręcie i nie mam ochoty na tego typu literaturę. Muszę uporać się sama ze sobą dopiero będe bardziej otwarta na zewnętrze doznania duchowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej książka dla mnie. Zajrzę do niej choćby z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie, nie powiem. Uwielbiam takie tematy, ponieważ dwa lata temu na rekolekcjach u mnie w szkole był egzorcysta i spotkanie z Nim to było coś, czego chyba do końca życia nie zapomnę, bardzo mi się podobało. Chętnie bym sięgnęła po coś bardziej fachowego w tej kwestii.
  Pozdrowienia z Bydgoszczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Temat jest bardzo na czasie i z wielką chęcią zapoznam się z tą książką. Bo niestety ciągle zapominamy, że w naszym życiu toczy się duchowa wojna i każdego dnia jesteśmy na różne sposoby atakowani przez ojca kłamstwa.

  Samą postać antychrysta kojarzyłem jednak zawsze nie tyle z samym szatanem, ile raczej z jakimś człowiekiem, bądź grupą ludzi, podających się za współczesnych mesjaszy, a tak naprawdę zwodzących ludzi na manowce. Czy taki wątek też pojawia się w opisywanej przez Ciebie książce, czy też raczej skupia się ona na opisie szatańskich manipulacji?

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń