Loading...

niedziela, 11 grudnia 2011

„Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” J. Brzechwa, W. Chotomska i inni...Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 11/2011
Liczba stron: 148
Format: 240 x 330 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325903732

Uwielbiam czytać wierszyki dla mojego ponad trzyletniego siostrzeńca. Krótkie czy długie, znane i cenione przez wszystkich, jak i te nowe, o których zupełnie nikt jeszcze nie słyszał są wspaniałą przygodą dla młodego, chłonnego umysłu. Poezja dziecięca, zwłaszcza polska, jest piękna i warta poznania, dlatego dziś pragnę Wam przedstawić książkę, która pomaga mi w tym ważnym zadaniu. „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” to zbiór aż dziewięćdziesięciu utworów o różnej tematyce, który zapewni fascynującą podróż po świecie marzeń i fantazji...

Książka adresowana jest do dzieci i ich rodziców. Każdy bowiem niezależnie od wieku znajdzie tu coś dla siebie. Mimo to, właśnie mali odbiorcy znajdą w tych wierszach przyjaciół, przeżyją niezwykłe przygody czy też poznają lepiej otaczający ich świat. Bogactwo rad, morałów i esencji w tych utworach jest niesamowite. Każdy z wierszy uczy, bawi, zwraca uwagę na inne ważne sprawy i co istotne pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność młodych czytelników. Tekst okraszony jest wspaniałymi ilustracjami pełnymi barw i szczegółów, które przykują wzrok malca. Poza tym całość podzielona jest na kilka działów, aby łatwiej było znaleźć odpowiedni wierszyk dla siebie. Warto również wspomnieć o wydaniu. Książka ma twardą okładkę, duży format oraz odpowiednią do wzroku dziecka czcionkę. Poza tym na samym początku znajduje się miejsce na wpisanie kim jest posiadacz wierszy, aby lektura stała się bliższa i bardziej osobista.

„Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” to antologia utworów najbardziej znanych pisarzy. Oprócz takich nazwisk jak Jan Brzechwa czy Wanda Chotomska, znalazły się również twórcy, którzy debiutowali w ostatnich latach. Ilość i jakość tekstów jest niesamowita, podobnie jak szata graficzna. Polecam serdecznie tym, którzy dbają o wszechstronny rozwój swojego dziecka i pragną podzielić się z nim bogactwem ukrytym w słowach. Jestem pewna, że  ta wartościowa lektura będzie początkiem przygody z literaturą. Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

14 komentarzy:

 1. Kupiłam tę książkę bratu (a dziwię się dacie wydania, bo mój braciszek ma ją od roku - dokładnie tę.). Pozycja jest piękna, wierszyki cudownie zilustrowane, Michał już niejeden z nich mówił na konkursach recytatorskich dla przedszkolaków. Mnie osobiście przypadły do gustu trzy ostatnie bajeczki - te dłuższe, o dziewczynce śniegowej, kocie w butach i królowej Wandzie. Wszystkich trzech nauczyłam się na pamięć i gdy jedziemy w podróż a nie ma miejsca na zabranie dość sporej księgi - opowiadam je bratu z pamięci :) Także i ja się dołączam i serdecznie polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwojra - cieszę się, że książka również przypadła Ci do gustu. Ja mam edycję 2011 (wznowienie z tego roku), ale jak widzę po bajkach są te same. Świetna książka. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią obdaruję jakieś dziecko tą książeczką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, książka jest bez dwóch zdań genialna. Nasza prywatna tym bardziej nabrała na wartości, ponieważ znajduje się w niej autograf pani Chotomskiej, osobiście wepchnęłabym tę pozycję każdemu rodzicowi, który na urodziny/święta kupuje dziecku kolejne kilogramy zabawek

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam jak w przedszkolu uczyłam się na pamięć wierszyków Brzechwy. Kto znał więcej, był bardziej lubiany. ;) Jego wiersze i Chotomskiej są naprawdę cudne, ale przyznam się, że Kerna nie kojarzę. Cóż też bym pewnie kupiła siostrze tę książkę, ale niestety ona już się zalicza do dzieci "tylko siedzących przed TV" i nie sądzę, żeby nawet tak piękne wiersze dały radę ją od tego odwieźć. [wypiekane-recenzje.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 6. I już wiem co mój chrześniak dostanie ode mnie po choinkę :) Mikołajowy prezent chyba też mi podsunęłaś :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jak do tej pory miałam do czynienia tylko z Janem Brzechwą z powyżej wymienionych pisarzy. Bardzo jego wiersze mi się podobały. W ogóle bardzo lubię takie wiersze, więc myślę, że jak najbardziej przypadłoby mi do gustu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda i zapowiada się cudownie :D Gdybym miała komu sprezentować na pewno bym się nie wahała! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Podejrzewam, że niektóre wierszyki z tej antologii znam na pamięć :). Książeczka idealna dla malucha, warto ją zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się i jeszcze jej nie mamy w naszej dziecięcej biblioteczce. Chyba zabawię się w Śnieżynkę i podpowiem Mikołajowi, co ma kupić moim dzieciom ;) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna książeczka, tak przynajmniej wynika z twojej recenzji, więc chętnie i ja ją bliżej poznam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie bym pooglądała ilustracje. Przypominają mi one moje własne dzieciństwo.

  OdpowiedzUsuń
 13. No i mam już prezent dla swojej dwuletniej siostry która uwielbia czytać. ;)
  Uwielbiam twórczość J.Brechwy, kojarzy mi się z dzieciństwem.

  OdpowiedzUsuń
 14. My uwielbiamy wiersze :) Takich jeszcze nie mieliśmy...

  OdpowiedzUsuń