Loading...

sobota, 18 lutego 2012

„Magia Azji. Niekończąca się podróż” R. Gawęda, M. TyszeckiWydawnictwo: Videograf II
Wydanie polskie: 05/2011
Liczba stron: 320
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788371838965

Podróże... Dla jednych sposób na życie, dla innych sfera marzeń, do realizacji których wciąż dążą. Sama mam w planach odwiedzenie krajów Dalekiego Wschodu, dlatego z tym większą ochotą sięgnęłam po książkę „Magia Azji. Niekończąca się podróż”.

Kim są autorzy? To Rafał Gawęda oraz Maciej Tyszecki, dwaj mężczyźni, którzy postanowili ziścić swoje pragnienia. Książka stanowi próbę przelania na papier niesamowitych przygód jakie przeżyli. A ja z niemałą zazdrością czytałam jak wiele w tym czasie zobaczyli, zwiedzili, jak bardzo ta wyprawa ich odmieniła i jak wiele wniosła do ich życia. Chiny, Malezja, Singapur, Indie, Birma, Tajlandia, Wietnam i wiele, wiele innych krajów. Odmienna kultura, język, obyczaje, mentalność ludzi... Nie sposób nie zachwycić się tymi wszystkimi egzotycznymi zakątkami świata. Na dodatek bohaterowie tej niskobudżetowej wycieczki nie zamierzali chadzać utartymi szlakami turystycznymi. Ich celem było dotarcie tam, gdzie zwykli wycieczkowicze się nie wybierają. Dzięki temu zasmakowali prawdziwych lokalnych smaków, przyjrzeli się z bliska codziennemu życiu mieszkańców i poczuli się cząstką tej społeczności. Przemieszczali się rowerami i tamtejszymi środkami transportu, spali w namiotach a kolejny dzień był dla nich zagadką i niewiadomą. Jednym słowem pełna spontaniczność, bezgraniczna wolność i czerpanie radości z najprostszych sytuacji...

Od razu warto wspomnieć, że jest to książka, która stanowi nie tylko fascynujący dziennik z podróży, ale jest wręcz albumem, w którym prawie każdą stronę zdobią oryginalne fotografie pełne szczegółów i kolorów. Bardzo to wzbogaciło i tak już ciekawą lekturę. Jedyne zastrzeżenia mam do braku konkretnych, zbiorczych informacji o poszczególnych państwach. Znacznie łatwiej byłoby mi się odnaleźć, gdyby każdy odwiedzany kraj opatrzony był mapką i praktycznymi wskazówkami w postaci języka urzędowego, obowiązującej waluty, spisu miejsc wartych odwiedzenia czy obowiązujących zasad. Mimo to, nie jest to przewodnik podróżniczy, więc można wybaczyć to autorom.

„Magia Azji. Niekończąca się podróż” to pozycja, dzięki której możemy poczuć cząstkę magii i niezwykłości jaką oferuje nam Daleki Wschód. To także świetna książka, która pokazuje, że warto marzyć i walczyć o spełnienie swoich wewnętrznych potrzeb i pragnień. Polecam serdecznie wszystkim zainteresowanych podróżami, literaturą faktu czy też chcących przeżyć prawdziwą przygodę.
Moja ocena 
>>>> 4,5 / 6  <<<<

15 komentarzy:

 1. Miałam okazję czytać i bardzo mi się podobało... poza jednym - czasem denerwowało mnie podejście autorów do tubylców:) W końcu inna kultura to inna kultura...
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym zobaczyła tę książkę w księgarni, z pewnością w pierwszej chwili nie pomyślałabym, że jest to dziennik z podróży. Okładką przypomina mi troszkę oprawy graficzne atlasów lub planów miast :) Kultura Azji bardzo mnie interesuje, dlatego sądzę, że na pewno kiedyś z tą książką się zaznajomię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie takie książki, ale jakoś nie mam motywacji do ich kupowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki podróżnicze, więc tą na pewno przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie się wstrzymam z tą pozycją. Może kiedyś. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli znajdę w jakiejś księgarni, z chęcią zakupię. Zobaczymy tylko, czy fundusze mi pozwolą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam. A moja siostra z jednym z autorów do liceum chodziła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz... Jaki ten świat mały, prawda?
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 8. Już od dłuższego czasu zastanawiam się na kupnem jakiejś książki podróżniczej. Teraz myślę, że może warto sięgnąć właśnie po tę pozycję, w końcu takie książki nie tylko dają nam kilka chwil przyjemności, ale również uczą.
  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Azja jak do tej pory jest mi zupełnie obca, ale muszę przyznać, ze mnie fascynuje, choć nie tak, jak Afryka... Lubię książki podróżnicze, więc chętnie dam tej książeczce szansę. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kusi mnie, zwłaszcza jako geografa. Chciałabym mieć tyle wolnego czasu, żeby móc co dzień wybierać się w inną, książkową podróż :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałbym przeczytać, bardzo mnie zainteresowałaś :p

  OdpowiedzUsuń
 12. chętnie przeczytam żeby poczuć ten niezwykły klimaty Wschodu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też chcę ją przeczytać. Azja to dla mnie pełna egzotyka:P:P

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię tego typu książki, przeczytam, jeśli nadarzy się możliwość

  OdpowiedzUsuń