Loading...

niedziela, 25 marca 2012

„Biblia i modlitwy małego dziecka” Sarah ToulminWydawnictwo: WAM
Wydanie polskie: 02/2010
Liczba stron: 164, 64
Format: 105 x 155 mm
Oprawa: twarda + pudełko
ISBN: 9788375054866

Dziś pragnę Wam przedstawić urocze książeczki, które zawierają w sobie dużo ciepła i przede wszystkim moc  wartościowych wiadomości. Chodzi oczywiście o „Biblię i modlitwy małego dziecka” Sarah Toulmin. Są to dwie lektury, które idealnie nadają się dla najmłodszych, aby od pierwszych lat życia uczyły się żyć w wierze i potrafiły swoimi słowami modlić się do Boga. Powinno być więcej takich pozycji na rynku wydawniczym!!

Zacznę od tego, że obie książeczki mają niewielki format, idealnie leżący w małych rączkach dziecka. Co więcej okładka jest twarda, ale obita miękkim, śliskim materiałem, co zabezpiecza je przed uszkodzeniem i łatwo dbać o jej czystość. „Biblia” podzielona jest na opowieści Starego i Nowego Testamentu. Są to najważniejsze historyjki, które pomogą dzieciom zrozumieć chrześcijańskie korzenie i wartości jakimi powinni się kierować w życiu. „Modlitwy” natomiast są zbiorem krótkich, napisanych prostym językiem wierszyków i rymowanek kierowanych do Boga np. o opiekę czy w podzięce za otrzymanie czegoś. Uczy to malca, że jest ktoś znacznie ważniejszy niż tylko rodzice, którzy zazwyczaj dla brzdąca są najważniejszymi postaciami.

Jestem mile zaskoczona tymi książeczkami. Są ona bardzo dobrze dostosowane do małych dzieci, które będą nimi zachwycone. Bardzo prosty język, liczne kolorowe ilustracje oraz mały format obu pozycji idealnie sprawdził się w praktyce. Co więcej zarówno „Biblia” jak i „Modlitwy” pomagają w zapoznaniu dziecka od najmłodszych lat z wiarą w Boga i wartościami wyznawanymi w religii chrześcijańskiej. Obie pozycje zamknięte są w ładnym, kartonowym pudełeczku, dzięki czemu możemy być pewni, że przetrwają w nienaruszonym stanie wiele lat, aby potem być pamiątką dla pociechy. „Biblia i modlitwy małego dziecka” z pewnością będzie świetnym prezentem na wszelkie uroczystości. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

11 komentarzy:

 1. Choć dzieci jeszcze nie mam, warto już teraz uzbrajać się w takie pozycje;) Będą je miała na uwadze;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że taką biblie powinno się mieć w każdym domu, gdyż dzięki ilustracjom łatwiej przyswoić dzieciom wiedzę o życiu Jezusa i nie tylko. Ja osobiście już ją zakupiłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście, nie tylko wartościowe, ale i pięknie wydane książeczki:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł na prezent dla dziecka. Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciom są potrzebne takie ksiązki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak byłam mała, miałam sporo takich książeczek... a teraz leżą schowane dla moich dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczny pomysł na prezent np. na chrzciny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie fajne jest to, że teraz rodzice mogą kupić sobie tak pięknie ilustrowane Biblie dla swoich pociech :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przede wszystkim wizualnie mi się podobają te książeczki - zwłaszcza, że są w pudełeczku. ;)
  Myślę, że takie pozycje są bardzo potrzebne na rynku. A przede wszystkim są potrzebne w domach, w których są dzieci i w których praktykowana jest wiara. W taki sposób można ładnie zapoznać dziecko z wyznaniem i nauczyć modlitw i ważniejszych wydarzeń z Biblii.

  Pozdrawiam, Klaudyna.

  OdpowiedzUsuń