Loading...

piątek, 8 lutego 2013

„Nieziemska” Cynthia Hand


Wydawnictwo: Amber
Wydanie polskie: 02/2011
Liczba stron: 400
Format: 130 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788324138890

Lubię książki młodzieżowe a także historie o anielsko-diabelskich potyczkach, dlatego mojej uwadze nie mogła umknąć powieść „Nieziemska” autorstwa Cynthii Hand. Świetna okładka, ciekawy opis oraz liczne, bardzo pozytywne recenzje wśród czytelników również były kuszące. Czyż mogłam się jej oprzeć?

Kilka słów o treści... Bohaterką jest Clara Gardner, nefilka, czyli potomkini człowieka i anioła. Mimo, że wie o tym od kilku lat, dopiero teraz zrozumie z czym się to tak naprawdę wiąże. Otóż, zaczyna miewać wizje, coś jak sny na jawie, które stanowią jej zadanie na Ziemi. Wkrótce doświadcza takiej wizji, w której obserwuje palący się las i chłopca pośród drzew. Później spotyka go na jawie. Okazuje się nim nieziemski i tajemniczy kolega ze szkoły – Christian. To właśnie jego ma dotyczyć pierwsze zadanie. Co nim jest? Ma go ocalić lub uratować? Sprawy się komplikują, gdy na horyzoncie pojawia się Tucker, całkowite przeciwieństwo Christiana. Przed dziewczyną nie tylko sporo wyzwań, ale również trudne wybory i radzenie sobie z anielską naturą i skrywanymi przez otoczenie tajemnicami. Co z tego wyniknie? Jak potoczą się losy bohaterki? Nic nie zdradzę!

Byłam pozytywnie nastawiona do tej lektury a jej czytanie okazało się samą przyjemnością. Miałam chandrę i potrzebowałam czegoś lżejszego a ta książka okazała się strzałem w dziesiątkę. Od pierwszych stron szybko wdrożyłam się w fabułę, która z jednej strony jest dość prosta, ale z drugiej nie czułam znudzenia czy schematyczności. Owszem, niektóre wątki pojawiały się w innych książkach, ale zostały tu ukazane w barwny i ciekawy sposób, że zupełnie nie odczuwało się naśladownictwa. Co więcej,  podobał mi się niezwykły klimat oraz włączenie odrobiny magii do całej historii. Bohaterowie są dobrze przedstawieni, nie są mdli czy plastikowi a to już duży plus. Co więcej, styl jest lekki a język przystępny, dlatego książkę pochłania się szybko i z przyjemnością. Towarzyszyć nam również będą niemałe emocje oraz dreszczyk napięcia. Każdy coś tu dla siebie znajdzie:).

„Nieziemska” to interesująca książka o walce dobra ze złem, miłości, dojrzewaniu, zrozumieniu siebie i innych, niełatwych decyzjach, prawdzie i kłamstwie. Pełna przygód, romantycznych uniesień, jak i niebezpiecznych zwrotów akcji opowieść, od której z pewnością się nie oderwiecie. Polecam!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<
Książkę „Nieziemska” Cynthii Hand możecie kupić w sklepie AMBER:)

12 komentarzy:

 1. Pamiętam, że wszyscy oceniali ją dość słabo, więc sama chciałam się przekonać, czy naprawdę jest taka zła i udało ją mi się kupić w zeszłym tygodniu po promocji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo zachęcającej recenzji raczej odpuszczę sobie tę pozycję. To chyba nie jest do końca to, czego szukam książkach.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dawno miałam okazję przeczytania tej książki i muszę przyznać, że nawet mi się spodobała. Kolejna część też jest godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki młodzieżowe, a fabuła tej powieści jest naprawdę ciekawa. Nie wiem jeszcze, czy sięgnę po nią na pewno, ponieważ mam dużo książek do przeczytania, ale może się za nią rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O! I po takie powieści lubię ostatnio sięgnąć, bo niewymagająca lektura jest tym, czego po pracy potrzebuję! :) Widziałam kiedyś tę ksiażkę na promocji w Matrasie teraz wiem, że warto po nią sięgnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro w tej książce czeka nas dreszczyk emocji, nie będę się dłużej zastanawiać :) To coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. skoro tak zachęcasz, to dopisuję ją do listy książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Polubiłam tę książkę, teraz mam w planach część drugą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dawna chce ją przeczytać, a twoja recenzja jeszcze bardziej mnie do niej zachęciła. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie naprawdę bardzo się podobała, mam już za sobą także drugi tom. Seria z początku wydawała mi się przeciętna, jednak z czasem zdałam sobie sprawę, że jest jedną z moich ulubionych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś nie czuję się do tej książki, zresztą do całej serii, przekonana. Dlatego podziękuję :P

  OdpowiedzUsuń