Loading...

wtorek, 28 grudnia 2010

„Nawiedził nas diabeł” Lucia i Fancesco CasadeiWydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2010
Przekład: Krystyna Kozak
Liczba stron: 272
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena z okładki: 26.00 zł

„Dlaczego nam? Dlaczego właśnie przydarzyło się to nam, którzy nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że coś takiego może istnieć!?” – to pełne lęku, obsesyjne pytanie zadawała sobie pewna włoska rodzina, którą dotknęła seria niepokojących zdarzeń, chorób o niewytłumaczalnym z medycznego punktu widzenia podłożu, dziwnych zjawisk w swoim otoczeniu.
Obezwładniające wrażenie obecności czegoś obcego i wrogiego kazało im po latach udręk szukać ratunku w Kościele. Okazało się, że był to początek długiej i trudnej drogi rozpoznania przeciwnika, którym okazał się diabeł, oraz walki z nim.

Chciałabym przedstawić Wam niezwykłą lekturę, która otworzyła mi oczy na to, co na co dzień pozostaje niedostrzegalne, a co w istotny sposób może wpływać na nas i naszych najbliższych. Książka „Nawiedził nas diabeł” została napisana przez małżeństwo, które po latach dziwnych chorób i niewytłumaczalnych sytuacji znalazła przyczynę tych uciążliwych przypadłości. Lucia i Fancesco Casadei w swej książce, będącej świadectwem ich przeżyć, długiej drogi jaką musieli pokonać, walki nie tylko ze złem, ale również z samym sobą i niektórymi dostojnikami kościelnymi, ukazują jak trudno współczesnym ludziom uwierzyć w istnienie Zła. To niezwykłe świadectwo rodziny, która krok po kroku przybliży nam swój dramat i w szczegółowy sposób zapozna z najgłębszymi uczuciami i myślami jakie towarzyszyły im od początku aż do chwili obecnej. Będzie to swoista jazda bez trzymanki, podczas której kilkakrotnie serce przyspieszy swój rytm i pojawią się setki, szybko mknących myśli, które zmuszą nas do refleksji nad sobą i otaczającym nas światem, także tym duchowym. Podczas tej podróży dzięki bardzo przejrzystemu językowi będziemy nie tylko obserwatorami, ale przede wszystkim uczestnikami wydarzeń jakie rozegrają się na kartach tej powieści.

W książce będziemy mogli zapoznać się z mniej lub bardziej znanymi egzorcystmi, dowiedzieć się jak wygląda rytuał uwolnienia osoby opętanej lub nękanej przez diabła oraz jak odróżnić chorobę psychiczną od prawdziwego przypadku. Poznamy również wiele innych przykładów z jakimi zetknęli się księża zajmujący się tą trudną i wykańczającą fizycznie i psychicznie posługą.

„Nawiedził nas diabeł” przestrzega przed satanizmem, okultyzmem a także przed zbytniemu zawierzeniu magii, wróżkom i wszelkim uzdrawiaczom, którzy mogą przynieść więcej krzywdy niż pożytku. O tym jak wielkie i straszne mogą być konsekwencje wypowiedzianych w złości słów i życzeń pod kątem innych ludzi oraz jak nasze myśli i słowa mogą na wiele lat i pokoleń zniszczyć życie często niewinnych osób. Powieść ta wskazuje drogi jakimi Zło może dostać się do człowieka i jak przez wiele lat może być w nim uśpione, czekając na właściwy moment. Bez ogródek wskazuje na mechanizmy jakimi posługuje się szatan, aby opętać niewinną osobę, usidlić duszę i przez to przejąć kontrolę nad człowiekiem i go upodlić. Ta lektura to również krzyk rozpaczy i wołanie o pomoc ludzi, którzy ze swoimi problemami i cierpieniem często są odsyłani przez wielu kapłanów jako osoby chore psychicznie lub chcące zwrócić na siebie uwagę, ignorowanych przez najbliższych i przez długi czas pozostawionych sami sobie bez pomocy i specjalistycznego wsparcia. Dlatego warto przeczytać tę książkę, aby uzmysłowić sobie że Zło istnieje, działa i nie zamierza dać za wygraną a życie to ciągła walka dobra ze złem, która nie jest fikcją literacką czy filmową ale najprawdziwszą wojną.. Pozycja naprawdę warta uwagi. Robi ogromne wrażenie, nie daje zapomnieć o tym kim jesteśmy i skłania do przemyśleń na wielu płaszczyznach.. Polecam gorąco wszystkim!

Moja ocena
>>>>>> 5,5 / 6 <<<<<<<

5 komentarzy:

 1. Jakbyś chciała kupić opowieści ja chętnie odsprzedam:)
  Mam dwie jedną znalazłam pod choinką:P

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze bardziej interesująca niż poprzednie o których pisałaś. cena przystępna więc pewno niedługo ją kupię i będzie czekała na lepsze czasy. Jeszcze trochę i naprawdę zbankrutuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałam do listy już, fajnie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 4. :) kolejna zainteresowana ustawia się w kolejeczce :) hmm hmm ciekawe ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Izuś - niestety w Selkar.pl wyjdzie mi taniej (odbiór osobisty + zazwyczaj zamawiam sporo książek i dostaję jeszcze rabacik). Ale dzięki za propozycję :)

  Varia - dzieki :) Książka warta uwagi i rzeczywiście nie nadszarpnie budżetu. Dla pocieszenia dodam, że też mam problem ze stale rosnącą ilością pozycji czytelniczych do kupienia.. Chyba poważnie przemyślę wzięcie jakiegoś kredytu ;)

  Viconia - dzięki :) Bardzo ciekawa pozycja czytelnicza. Nie można się oderwać, więc zarezerwuj sobie jakieś wolne popołudnie :D

  Aneta - cieszy mnie to bardzo :) Książka robi wrażenie i daje porządnie do myślenia. Myślę, że się nie zawiedziesz :)

  OdpowiedzUsuń