Loading...

sobota, 19 marca 2011

"O aniołach" Andrei PlesuWydawnictwo: Universitas
Wydanie polskie: 11/2010
Liczba stron: 220
Format: 150 x 235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788324213641

Anioł. Kim jest ta istota i jaką rolę pełni? Pomagają ludziom na Ziemi, strzegą przed niebezpieczeństwami, walczą ze złem a może są pośrednikami między Bogiem a ludźmi? Każdy z nas ma jakąś wizję anioła, ale warto ją skonfrontować z poglądami i pismami ludzi, którzy zajmują się tym od dawna i którzy swoją wiedzę czerpali ze źródeł biblijnych i filozoficznych. „O aniołach” Andrei Plesu to swoiste kompendium wiedzy o sprawach anielskich. Zachęcam do lektury tej książki, która może pomóc nam zrozumieć tajemniczy, anielski świat.

Książka podzielona jest na dwie części. Z pierwszej dowiemy się podstawowych informacji o angelologii a w drugiej poznamy bliżej niektóre wątki, zagłębimy się jeszcze bardziej w zagadnienie aniołów. Publikacja napisana jest w znacznej większości przyjaznym językiem, choć niektóre podrozdziały mogą sprawić pewną trudność w interpretacji. Książka należy do tych pozycji, które można czytać wielokrotnie odnajdując coraz to nowe informacje. Osobiście najbardziej podobał mi się dział o aniołach stróżach i o ich roli w życiu człowieka. Niesamowita część, podobnie jak i cała książka.

Lektura zdecydowanie poszerza horyzonty, zmienia punkt widzenia na wiele niezrozumiałych teorii i obala niektóre stereotypy dotyczące aniołów. Autor stara się odpowiedzieć na liczne pytania nasuwające się chyba każdemu. Czy anioły mogą stać się ludźmi? Czy odczuwają emocje oraz czy Matka Boska też ma swojego anioła? A jak jest z dziećmi w łonie matki? Mają własnego anioła stróża czy może do chwili urodzenia opiekuje się nimi anioł matki? To tylko ułamek pytań, na które znajdziemy w tej książce odpowiedzi, poparte pismami biblijnymi i filozoficznymi.

Anioły to tajemnicze istoty, które intrygują i ciekawią od najdawniejszych czasów. Odniesienia do nich możemy znaleźć w literaturze, filmie, historii czy religii a mimo to nikt z nas do końca nie wiem i nie rozumie jak wielka rolę pełnią te duchowe byty. Książka „O aniołach” stara się przybliżyć nam ten niełatwy temat i w przystępnej formie przekazać najważniejsze informacje. Fascynująca pozycja, która zadowoli najbardziej wymagających czytelników. Polecam i pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 4,5 / 6 <<<<

9 komentarzy:

 1. Anioły - uwielbiam wszystko co z Nimi związane. Od razu przychodzi mi na myśl "Miasto Aniołów" :)A książkę na pewno zdobędę

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wielką przyjemnością przeczytam, zwłaszcza, że interesuję się tematyką aniolów;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ej, a jakie są stereotypy na temat aniołów? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz główkuję i sama nie wiem, czy coś ewidentnie je w szufladki wsadza...

  Wyjątkowo brzydka okładka. Zupełnie mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. no nie powiem Kasandro zaintrygowałaś mnie. Zwykle nie sięgam po tego typu pozycje, ale wiele z zadanych przez ciebie pytań i przez mój umysł przelatuje... bo jak to naprawdę jest? A ludzie niewierzący, czy oni mają swoje anioły? Trudny temat...

  OdpowiedzUsuń
 5. bibliofilka - "Miasto Aniołów" też uwielbiam. I zawsze wylewam morze łez na zakończeniu:D. A co do książki to polecam. Myślę, że Ci się spodoba:)). Pozdrawiam!!

  Scathach - w takim razie książka w sam raz dla Ciebie:). Polecam i pozdrawiam!!

  Futbolowa - okładka zdecydowanie lepiej się prezentuje na żywo:). A co do stereotypów, to niektórzy maja swoją wizję aniołów i książka wyjaśnia, że mocno się zagalopowali w swoich poglądach:). Spróbuj, może jednak przypadnie Ci do gustu:)

  Sil - cieszę się, że zainteresowałam:). Książka jest uniwersalna i również porusza temat aniołów w różnych kulturach i wiarach. Zagadnienie trudne i intrygujące zarazem, dlatego bardzo się cieszę, że są takie właśnie książki jak ta, które próbują wszystkie te dylematy i niejasności wyjaśnić. Polecam:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem podziękuje, choć może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie sięgnę po ten tytuł, z racji tego, że o aniołach wiem bardzo niewiele.

  OdpowiedzUsuń
 8. O! A ja czytając "Zastępy anielskie" M.Kossakowskiej odczuwałam pewne braki w wiedzy o aniołach. Jeśli ta książka kiedyś wpadnie w moje ręce, przeczytam na pewno:)

  OdpowiedzUsuń
 9. viv - w takim razie zachęcam podwójnie:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń