Loading...

sobota, 23 kwietnia 2011

Przygody Tupcia Chrupcia i ... życzenia świąteczne:))


Przygody Tupcia Chrupcia:)))
Dzieci znacznie różnią się od dorosłych przede wszystkim niezwykle czułym sercem oraz wrażliwą psychiką. Dzięki temu  zupełnie inaczej odbierają emocje, przeżywają różne sytuacje oraz obawiają się wielu spraw, które dla osób dorosłych nie są żadnym problemem. Stąd też strach przed ciemnością, lęk przed rodzeństwem i brakiem zainteresowania ze strony rodziców czy choćby obawa przed rozstaniem z mamą lub tatą, gdy nadejdzie czas na pójście do przedszkola. Wiele drobnych dla nas spraw, które jednak stanowią dużo większy problem dla naszego szkraba. Jak pomóc malcowi przezwyciężyć stresujące dla niego wydarzenia, oswoić z codziennością i uspokoić jego wrażliwą duszyczkę? Myślę, że do tego celu świetnie nadadzą się książeczki wydane przez wydawnictwo Wilga o przygodach małej myszki - Tupcia Chrupcia, którą pokochają młodsi i starsi i dzięki niej nauczą się rozumieć swoje obawy i radzić sobie z nimi.
W książeczce „Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć” mała myszka będzie musiała się zmierzyć się z brakiem snu. Ile to razy nasz szkrab kładąc się do łóżeczka nie mógł zasnąć? Wiercił się, marudził, prosił o picie lub przychodził do Waszego pokoju i kładł się między Wami, aby tylko nie myśleć o spaniu? Podobnie całą sytuację przeżywała myszka, która uważa sen za zbyteczny i niepotrzebny. Oprócz problemów z zaśnięciem, będziemy mogli obserwować codzienne czynności myszki, takie jak jedzenie kolacji, mycie ząbków, przebieranie w piżamkę czy czytanie bajki na dobranoc. Są to rytuały, które dzięki codziennemu powtarzaniu przygotowują malca do snu i pomogą mu się z nim oswoić.

Tupcio Chrupcio ma rodzeństwo” to kolejna opowieść o myszce, która bardzo chciałaby mieć brata. Wyobraża sobie jak bawi się z nim i nie czuje się już samotny. Kiedy jednak na świat przychodzi siostrzyczka, Tupcio jest zawiedziony. Na dodatek do domu przychodzi wiele osób, aby odwiedzić małą myszkę oraz przynoszą dla niej prezenty. Na domiar złego rodzice mają mniej czasu, bo siostrzyczka potrzebuje więcej uwagi. Wszystko to powoduje, że Tupcio jest smutny i przygnębiony. Jednak na szczęście wszystko dobrze się kończy i Tupcio w końcu zaakceptował swoją młodszą siostrzyczkę:). Bardzo interesująca opowieść, która pomoże rodzicom oswoić swoje dziecko z nową sytuacją i przyzwyczaić je do nowej roli w domu.

Wielu rodziców przeraża moment, w którym muszą posłać dziecko do przedszkola. Obawiają się płaczu malca i tego jak sobie poradzi bez opieki mamy czy taty. Tu właśnie może pomóc „Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal”, czyli kolejna z przygód małej myszki. Tym razem Tupcio boi się pójść do przedszkola. Obawia się, że będzie się tam nudził, albo że pani przedszkolanka będzie na niego krzyczeć. Całe szczęście na końcu książeczki zrozumiał, że przedszkole to świetne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi oraz dobrą zabawę. Książka w sam raz dla mojego siostrzeńca Patryczka, który w tym roku pomaszeruje po raz pierwszy do przedszkola:).

Wszystkie książeczki cieszą oczy pięknym wydaniem w twardej oprawie i dużym formacie. To co również ujmuje w tych bajeczkach to mądry, wartościowy tekst oraz kolorowa i niezwykła szata graficzna, która zachwyca i nie pozwala oderwać wzroku. Książeczki z tej serii będą dla rodziców wspaniałą pomocą w niełatwych kontaktach z brzdącem, który dopiero odkrywa świat. Polecam i pozdrawiam!!
Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<


Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy !!!

18 komentarzy:

 1. wzajemnie i nawzajem, spokojnych Świąt!
  i chyba mamy taki sam gust, bo mnie tez to zdjęcie zauroczyło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tobie również życzę zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja!

  A po książeczki tego typu to sięgnę dopiero za 4-5 lat :(

  OdpowiedzUsuń
 3. elwika - i na wzajem:D. Pozdrawiam światacznie:))

  Kinga - dziękuję i pozdrawiam ciepło:))

  enedtil - bardzo dziękuję:)). A co do książeczek, zawsze warto po które sięgać, nawet za 4-5 lat:D. Pozdrawiam!!

  pisanyinaczej - zawsze zanim dam Patryczkowi (mojemu siostrzeńcowi) książkę, sama ją czytam i sprawdzam czy treść jest dla niego odpowiednia. To taka mała cenzura:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ Tupciowo:D Kocham Tupcia:D
  Pięknyh Świąt Ci życzę!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Izuś - tak, tak. Chrupcio jest świetny:)). Pozdrawiam świątecznie!!

  mery - dziękuję i wzajemnie:))

  toska82 - dziękuję i pozdrawiam ciepło:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Bibliofilka - dzięki, dzięki i wzajemnie:)))

  Alannada - dziękuję i pozdrawiam świątecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 8. No może jeszcze wena Tobie przyjdzie, konkurs trwa do 30 kwietnia, więc jest jeszcze czas:).

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem w skrócie: nawzajem :).

  Pozdrawiam świątecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam same pozytywy o serii tych książek. ;) Być może kiedyś będę je czytała moim dzieciom, ha.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tupcio w wersji książkowej będzie miłym prezentem dla mojej chrześnicy. :)
  Kasandro, życzę Ci radosnych i miłych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo Tupcio Chrupcio;) Ostatnio zdażyło mi się go przeglądać i żałowałam, że nie miałam takiej książki, gdy byłam mała;))

  Wesołych Świąt życzę;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziekuję serdecznie wszystkim za komentarze i świąteczne życzenia:))

  Co do książek o Tupciu Chrupciu to polecam je serdecznie:). Świetne, kolorowe i uczące radzenia sobie z trudnościami. Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń