Loading...

niedziela, 5 czerwca 2011

"Pająki 3D" oraz "Zuzia lalka nieduża..."

:))
Na zewnątrz robi się coraz cieplej i dzieciom trudniej usiedzieć w domku. Z czytaniem w tym okresie też może być nieco gorzej, ponieważ zabawa z dziećmi, dłuższe spacery, spędzanie czasu na placu zabaw wydają się dziecku ciekawsze od czytania. Jak zaciekawić maluchy książkami, aby w tym gorącym okresie zechcieli również poczytać? Nic bardziej prostszego wystarczą książki elektroniczne lub edukacyjne, które od razu sprawią, że czytanie wyda się o wiele atrakcyjniejsze:)

"Zuzia lalka nieduża i inne piosenki" Dorota Gellner


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 04/2011
Liczba stron: 14
Oprawa: twarda + pianinko
ISBN: 9788325902551

„Zuzia lalka nieduża i inne piosenki” to książeczka inna niż wszystkie. Dlaczego? Wszystko za sprawą pianina dołączonego do książki. Nie jest to tylko zabawka czy atrapa, ale najprawdziwsza elektroniczne urządzenie, dzięki któremu nasz szkrab będzie mógł zagrać wspaniałe piosenki z repertuaru Doroty Gellner. Któż z nas nie zna utworów „A ja rosnę i rosnę”, „Ogórek, ogórek, ogórek” czy „Zuzia lalka nieduża”? A to tylko część piosenek, które nasza pociecha będzie mogła posłuchać i zagrać na pianinie. Dodatkowo na każdej stronie znajdują się piękne, pełne soczystych kolorów ilustracje a na końcu książeczki umieszczono  spis piosenek ze wszystkimi zwrotkami, aby mieć możliwość nauczyć się całego tekstu. Świetna rozrywka dla całej rodziny.

Nie od dziś wiadomo, że edukacja muzyczna rozwija wszechstronnie dziecko. Dzięki tej książeczce nawet małe dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi muzycy i zagrać swój ulubiony utwór. Pianinko jest tak skonstruowane, że klawisze są ponumerowane i dodatkowo oznaczone są kolorami, aby nauka była prosta i przyjemna. Kto wie? Może właśnie Twoje dziecko  zaciekawione tą muzyczną zabawką i sukcesami w graniu, zechce dalej uczyć się gry, tyle że na prawdziwym pianinie? Polecam wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Z pewnością będzie to świetny sposób na spędzenie czasu w niecodzienny sposób. Polecam!!

Moja ocena
>>>>> 6 / 6 <<<<
 _____________________________________________

„Pająki i owady - 3D obiektyw” Gaby Goldsack


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 2011
Liczba stron: 10
Oprawa: twarda + obiektyw 3D
ISBN: 9788373759398

„Pająki i owady - 3D obiektyw” to książka niezwykła.  Nie ma tu zwyczajnych kartek, nudnych opisów i szarych fotografii, które zdecydowanie zniechęcałyby maluchy do czytania. To oryginalna książka, która zaciekawi chyba każdego. Dzięki odłączonemu obiektywowi 3D dziecko będzie mogło zobaczyć w trójwymiarze różne gatunki pająków i owadów. Ptasznik, konik polny, biedronka, chrząszcz czy patyczak to tylko niektóre stworzenia, jakie będziemy mogli z bliska poobserwować. Jeżeli do tej pory Twój szkrab bał się tych zwierząt, teraz powoli, w bezstresowy sposób będzie mógł się z nimi oswoić.

To co również bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, to całe bogactwo informacji o życiu i zwyczajach owadów i pająków. Dzięki tej książce dowiemy się np. jak odróżnić pana pająka od pani pająkowej, który z owadów jest największy, co i dlaczego zjadają motyle i jak szybko porusza się pszczoła. A to zaledwie ułamek interesujących wiadomości. Na dodatek nie zabraknie informacji o budowie pająków i owadów, pożytecznych i szkodliwych ich cechach oraz funkcji skrzydeł czy odnóży.  Mnóstwo ciekawostek i nowinek ze świata tych zwierząt, których próżno szukać w innych książkach.

„Pająki i owady - 3D obiektyw” to wspaniała wyprawa w nieznany dotąd świat owadów, która sprawi, że dzieci zupełnie inaczej będą odbierać te niezwykłe stworzenia i nauczą się rozumieć ich świat. Polecam wszystkim, dużym i małym oraz spragnionym niecodziennych wrażeń. Rozrywka i dobra zabawa gwarantowana. Polecam!!
Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

13 komentarzy:

 1. Z miłą chęcią sama pograłabym na takim pianinku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj chyba sprawię mojemu synkowi taką książeczkę z pianinkiem. Rewelacyjny pomysł, szczególnie, że Mały coraz bardziej jest zainteresowany różnymi dźwiękami i sam próbuje coś śpiewać

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł z tym 3D dla dzieciaków :D Coś innego na pewno może ich zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubie te książki z organkami są świetne:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawde świetne książki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż żałuję, że nie mam dziecka w odpowiednim wieku xD

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zuzia lalka nieduża" to idealna pozycja dla mojej Zuzi ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że kuzyni moi wyrośli już z takich książeczek. Z pewnością bym im sprezentowała.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie pianinka dołączone do książeczek dla dzieci ^^ Świetna rzecz ;) Aż żałuję, że lata dzieciństwa już za mną ;) Pająki jednak nie dla mnie- arachnofobii nie mam, ale to i tak średnio przyjemne zwierzęta ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jej, to ja już nie wiem, co wybrać na ten prezent, bo za każdym razem czymś świetnym kusisz :).

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pająki i owady brzmią świetnie, nawet bym je kupiła siostrzenicy, ale siostra by mnie za próg nie wpuściła... ma arachnofobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z okazji dnia dziecka robiłem w domu kultury konkurs z wiedzy o owadach. Ku mojemu zaskoczeniu dzieciaki miały całkiem sporą wiedzę, pewnie dlatego, że czytają tego typu książeczki. Polecam "Te Paskudne Robale" Nicka Arnolda.

  OdpowiedzUsuń
 13. Te pająki i owady są super :d
  Pierwsza książeczka też, ale częściej się takie spotyka, więc mniejsza atrakcja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń