Loading...

niedziela, 24 lipca 2011

„Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” Mike Beaumont
Wydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2011
Liczba stron:128
Format:220 x 270 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN: 9788376602134

Nadeszła niedziela, więc postanowiłam przybliżyć Wam stosownie do tej okoliczności książkę, która ostatnio wpadła w moje ręce. Jest nią „Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” autorstwa Mike’a Beaumont. Tematyka duchowa jest mi bliska, więc nie mogłam się powstrzymać i musiałam podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

Jezus z Nazaretu. Nie ma chyba bardziej znanej postaci historycznej, która do dziś wzbudza tyle emocji, co kontrowersji. Z pewnością jest to osoba, która wywarła i wciąż wywiera duży wpływ na życie licznych ludzi. Dla jednych jest on zbawicielem i wcieleniem Boga, dla innych myślicielem, filozofem, moralistą a w najgorszym znaczeniu uważany jest nawet za fanatyka religijnego. Kim był tak naprawdę Jezus i jaki był cel jego nauki? Co powinniśmy o nim wiedzieć, aby lepiej zrozumieć przesłanie jakie starał się nam przekazać? Zapraszam serdecznie do książki.

Pierwsze co zwraca uwagę to jakość wydania. Piękne, w twardej oprawie z obwolutą od razu robi pozytywne wrażenie. Również ilość zawartych rzetelnych informacji, szczegółów, ciekawostek, map i ilustracji sprawia, że od razu mamy przeświadczenie, że obcujemy z lekturą wartą poznania i przeczytania. Co ważne, przy tak dużej ilości wiedzy, udało uniknąć się chaosu. Poza tym warto wspomnieć, że wszystkie podane informacje są oparte na Piśmie Świętym i faktach naukowych a działalność Jezusa, jego życie i wyznawane zasady są podane w przystępnej formie, żywym i ciekawym językiem.

„Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” to książka niezwykła. Ten zwizualizowany, praktyczny przewodnik przybliża najważniejsze, warte przypomnienia wydarzenia Starego i Nowego Testamentu i stanowi esencję wiedzy o najbardziej znanej osobistości w dziejach historii jaką jest Jezus. Polecam serdecznie młodym i starszym. Obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce. Pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

12 komentarzy:

 1. Ja jestem trochę sceptycznie nastawiona na takich pozycji, czasami piękne wydanie to nie wszystko, ale jako usystematyzowanie wiedzy to na pewno warto zajrzeć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bibliofilka - ta książka łączy w sobie piękno z wartościową treścią. Warto zajrzeć:). Polecam i pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. W dobie dzisiejszej mody na ateizm, ta książka powinna zyskać większy rozgłoś.
  Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 4. miqaisonfire - popieram:). Warto na chwilę zatrzymać się i sięgnąć po wartościową lekturę:). Pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się ciekawa. W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi, którzy uważają się za prawdziwych chrześcijan a o swojej religii tudzież Jezusie nie wiedzą nic...

  OdpowiedzUsuń
 6. Booklover - niestety masz całkowitą rację. Takie książki za to przypominają nam wszystkich w co i kogo wierzymy i pozwalają przypomnieć istotne kwestie związane z naszą wiarą:). Polecam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Może być ciekawa.
  Ja szczerze polecam książkę pt."W co wierzymy?".
  Książka napisana genialnym językiem. Świetna po prostu. Sama jeszcze jej nie przeczytałam do końca, ale jestem w trakcie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja z chęcią poczytam czegoś więcej na ten temat. Może dowiem się parę zadziwiających ciekawostek ?

  OdpowiedzUsuń
 9. hadzia - ciekawa i naprawdę rzetelnie napisana:). Polecam!! A co do proponowanej przez Ciebie lektury, to rozejrzę się za nią:)

  cyrysia - ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy i z pewnością wiele informacji Cie zaskoczy:). Ja dowiedziałam się naprawdę interesujących rzeczy. Polecam!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chętnie bym przeczytała :) Skoro Ty o niej tak wspaniale piszesz to musi być wspaniała! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Domi - trzymam kciuki, aby udało Ci się ją przeczytać:). Naprawdę warto i przyznaję, że mnie oczarowała zarówno zasobem informacji, jak i szatą graficzną:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta tematyka jest mi bardzo bliska, więc sięgnę na pewno po tę pozycję na pewno .

  OdpowiedzUsuń