Loading...

sobota, 22 października 2011

Modlitewniki....

„111 litanii” Ks. Jerzy Kontkowski

Wydawnictwo:  WAM
Wydanie polskie: 05/2010
Liczba stron: 388
Format: 110 x 170 mm
Oprawa: twarda, skóropodobna
ISBN: 9788373188600

Modlitwa… Kilka wyrazów, słów splecionych pobożną intencją, gorącym pragnieniem lub chociaż jakąś prośbą wznoszoną do Stwórcy. Każdy człowiek na swój sposób ją odmawia. Jedni wolą różaniec, inni litanie, koronki czy nowenny. Dziś pragnę Wam przybliżyć mały, ale piękny modlitewnik „111 Litanii” Ks. Jerzego Kontkowskiego.

Cóż takiego niezwykłego zawiera ta niewielkich wymiarów książeczka? Otóż 111 litanii, których ilość może na początku nieco przytłaczać. Szybko się jednak można przekonać, że to bardzo dobrze zorganizowana książka, która w jednym miejscu zbiera modlitwy zanoszone do różnych świętych. Całość podzielona jest na cztery części. W pierwszej znajdują się litanie do Boga, Jezusa i Ducha Świętego. W drugiej są modlitwy do Matki Bożej a w trzeciej do różnych świętych. Ostatnia część to litanie na różne okazje, np. o pokorę, za zmarłych czy za chorych. Prawdziwa skarbnica modlitw w jednym miejscu:).

Od strony technicznej warto wspomnieć o niewielkim formacie, który w przypadku modlitewnika idealnie się sprawdza. Czcionka jest tak dobrana, aby nie męczyć wzroku a ważniejsze kwestie zaznaczono odpowiednim kolorem. Prosty układ litanii, twarda okładka, staranne wykonanie to tylko niektóre zalety tej książki, która dla wielu z nas będzie pomocą lub też urozmaiceniem w codziennej modlitwie. Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<
___________________________________________________

„Modlitewnik do Ducha Świętego”  Ks. Tadeusz Ryłko


Wydawnictwo: WAM
Wydanie polskie: 2009
Liczba stron: 264
Format: 110 x 170 mm
Oprawa: twarda, skóropodobna
ISBN: 9788370976729

W religii chrześcijańskiej często wspomina się o Trójcy, czyli o Bogu, Jezusie i Duchu Świętym. Mimo, że wszystkie te święte osoby są ważne i równie istotne, to jednak mam wrażenie, że zapomina się o Duchu Świętym, który cały czas przez nas działa. Dlatego właśnie dziś pragnę przedstawić Wam „Modlitewnik do Ducha Świętego” Ks. Tadeusza Ryłko zawierający modlitwy tylko do Trzeciej Osoby Boskiej.

Nieco o zawartości… Trzy czwarte książki stanowi Mały Brewiarz, będący Godzinkami ku chwale Ducha Świętego. Sposób jego odmawiania jest tu dokładnie wytłumaczony, więc nie musicie się obawiać, że czegoś nie zrozumiecie. Jest to piękna modlitwa ku czci Ducha Świętego, która pozwala nam odbudować więź i pogłębić dialog z Trzecią Osobą Trójcy Świętej. Dalszą część modlitewnika stanowi modlitwa Jana Pawła II do Ducha Św. oraz piękna nowenna . Nieco zabrakło mi innych modlitw, ale dla osób dopiero zaczynających swoją duchową przygodę, będzie to na pewno wystarczająca książka.

„Modlitewnik do Ducha Świętego” to niewielkich rozmiarów książeczka, w twardej oprawie i o bogatym wnętrzu. Modlitwy opatrzone są delikatnymi rysunkami, które zdobią strony i cieszą oczy a odpowiednich rozmiarów czcionka nie powoduje zmęczenia podczas czytania. Część tekstu wyróżniono innym kolorem, aby podkreślić jego wagę a dodatkowym plusem jest delikatna tasiemka, która pozwala zamknąć modlitewnik ze świadomością, że potem nie trzeba będzie szukać miejsca, na którym skończyliśmy się modlić. Polecam tę książkę przede wszystkim tym, którzy pragną wzmocnić swoje relacje z Duchem Świętym.

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

6 komentarzy:

 1. Tym razem absolutnie nie dla mnie:) Zwykle nie muszę wspomagać się w modlitwie "ściągą" z modlitewnika:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe modlitewniki, jakbym nie miała własnego, to bym z chęcią rozejrzała się za takim.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkowicie nie moja branża, podobnie jak Isadora uważam, że modlitwa ma moc kiedy płynie prosto z serca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię narzuconych ram, do ktorych trzeba się dostosować. Modlitwa i sama wiara, to kwestie na tyle intymne, że powinny być całkowicie prywatne i przede wszystkim własne, niekoniecznie zapożyczone skądś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja mama uwielbia modlitewniki. Ma ich chyba kilkanaście, więc na pewno będzie zadowolona z kolejnych:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardo lubie modlitwenik "Modlitwenik młodego człowieka. Twoje 5 minut dla Boga"

  A w nim zwłaszcza "Modlitwę optymisty"




  Choć ja najczęściej modlę się własnymi słowami:)

  OdpowiedzUsuń