Loading...

niedziela, 2 października 2011

Niedzielną porą...


„Z Biblią na Ty” Luis Alonso Schokel

Wydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2001
Liczba stron: 343
Format:150 x 210 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN: 9788372243645

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<
Biblia sama w sobie jest księgą skończoną, w pełni omawiającą każdy aspekt życia człowieka. Napisana jest jednak trudnym dla niektórych językiem, przez co część zagadnień nie do końca jest zrozumiana przez Chrześcijan. Dlatego też warto sięgnąć po książkę „Z Biblią na Ty” jezuity Luisa Alonso Schokela, który postarał się przybliżyć nam bogactwo Biblii i ułatwić zrozumienie tego, co ta wartościowa pozycja chce nam przekazać także dziś.

Cała publikacja podzielona jest na trzy główne działy: Bóg, człowiek oraz rodzina i społeczeństwo. Autor do każdej z tych części przygotował po 100 tekstów biblijnych, które jednocześnie starał się uwspółcześnić, aby ludzie także i dziś jeszcze ściślej i dokładniej zrozumieli przesłanie Biblii. Dzięki temu dokładnemu tłumaczeniu i licznych, króciutkich komentarzach, będziemy mogli łatwiej zrozumieć głębię i wartość tekstów biblijnych. Wszystko to napisane przystępnym i prostym językiem i niemęczącym, niedługim tekstom.

„Z Biblią na Ty” to świetna pozycja dla tych, którzy boją się lub nie mają zbyt wiele czasu na przeczytanie grubaśnej księgi jaką jest Biblia. Obawiają się, że nie do końca mogą zrozumieć archaiczny język i liczne zależności, które nie zawsze są dokładnie wyjaśnione w tekście. Dzięki wyjaśnieniom najważniejszych fragmentów Biblii zawartej w tej książce, czytelnicy będą natomiast mogli zrozumieć przesłanie płynące z Pisma Świętego i zastosować je współcześnie. Polecam:)


„To, co najważniejsze” Lore Dardanello Tosi
Wydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron:272
Format:160 x 235 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788374428118

Moja ocena
>>>> 4,5 / 6 <<<<
Święci i błogosławieni to wyjątkowi ludzie, którzy za życia kierowali się wyższymi  wartościami, często niezrozumiałymi dla innych. Książka „To, co najważniejsze” Lore Dardanello Tosi, to pozycja, która opisuje osiemdziesięciu dwóch znanych ludzi, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. Poznamy ich życie oraz przede wszystkim poznamy jakimi zasadami się kierowali, co było dla nich najważniejsze i jaki cel przyświecał ich życiu.

Książka ma ciekawy układ. Podzielona jest na poszczególne miesiące roku, które związane są z konkretnymi świętymi, najczęściej z obchodzonym świętem liturgicznych lub wspomnieniem danego świętego. Opisy są wyczerpujące, napisane żywym językiem z licznymi przykładami z życia tych wyjątkowych osobistości. Poza tym autor skupia uwagę czytelnika na wyjątkowych wartościach świętych i zachęca nas do ich naśladowania.

„To, co najważniejsze” to książka pokazująca, że nie ważny jest wiek, płeć, wykształcenie czy posiadany majątek. Każdy człowiek jest bowiem wewnętrznie bogaty i może osiągnąć świętość. Tylko od nas zależy jacy będziemy i jaką drogę wybierzemy. Polecam serdecznie wszystkim szukającym i wątpiącym oraz tym, którzy cenią sobie dobrą literaturę chrześcijańską. Pozdrawiam!! 


„Księga wielkich świętych i założycieli” Antonio M. Sicari

Wydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2009
Liczba stron: 260
Format:240 x 320 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN: 9788374425742

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<
Uwielbiam bogato ilustrowane albumy opisujące życie i działalność świętych. Szata graficzna w połączeniu z wartościowym tekstem tworzy świetną mieszankę i nie pozwala oderwać się od czytania. Tak też było z książką „Księga wielkich świętych i założycieli” Antonio M. Sicari, którą dziś króciutko pragnę Wam przedstawić.

Album ten ukazuje sylwetki ponad stu uduchowionych ludzi, którzy zasłużyli się dla Kościoła. Są to zarówno święci i błogosławieni, którzy swoim życiem dawali świadectwo wiary. Poznamy ich niełatwe losy, często trudną i niewdzięczną drogę ku świętości oraz misję i cel jaka przyświecała ich życiu. A to tylko początek, ponieważ będzie tu nieco odnośników historycznych, pojawi się opis poszczególnych epok i znaczenie świętych zależnie od okresu w dziejach świata. Całość wzbogacona jest przepięknymi ilustracjami, które zapierają dech w piersi. Poza tym zastosowano tu kredowy papier a duży format i twarda okładka z obwoluta tylko podkreślają niezwykłość tej pozycji.

„Księga wielkich świętych i założycieli” to lektura warta poznania i przeczytania. Niezwykła tematyka w połączeniu z pięknym wydaniem naprawdę kusi i będzie świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Polecam  i pozdrawiam!!

8 komentarzy:

 1. Ze względów historycznych myślę, że całkiem fajnie byłoby przejrzeć ostatnią pozycję:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam tego typu książek, ale myślę że o świętych i błogosławionych mogłabym przeczytac, z ciekawości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycje zapewne ciekawe, ale wybitnie nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "To co najważniejsze" wydaje się być ciekawą pozycją. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet ciekawe pozycje ale dla fanów tego typu literatury. ja się niestety do nich nie zaliczam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z czystej ciekawości poczytałabym o żywotach świętych, chociaż bardzo daleko mi do bycia wzorową katoliczką. Opowieści biblijne lubiłam będąc dzieckiem i wynikało to bardziej z chęci wiedzy niż potrzeby ducha.

  O ile jeszcze pierwsza pozycja mieści się w granicach zainteresowania, to druga już nie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba każda z tych książek jest warta przeczytania dla katolików. Jak to zawsze mówię - nie należy być zamkniętym na naszą wiarę. Warto zapoznawać się z naszą religią poprzez takie książki, które wbrew jakimkolwiek pozorom, potrafią być przyjemną lekturą. ;)

  Pozdrawiam, Klaudyna.

  OdpowiedzUsuń