Loading...

niedziela, 27 listopada 2011

Seria „Moje ciało” Angela Royston


Wydawnictwo:  WILGA
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron: 24
Format: 210 x 240 mm
Oprawa: miękka

Dziś pragnę przedstawić Wam cztery ciekawe książeczki z serii „Moje ciało”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Wilga. Dlaczego właśnie one? Otóż wszystko przez mojego ponad trzyletniego siostrzeńca, który jest obecnie na etapie ciągłego zadawania pytań. Dlaczego muszę iść już spać? Dlaczego trzeba myć ręce? Pewnie mieliście podobnie ze swoimi pociechami albo słyszeliście u znajomych jak to ich szkrab zadręcza całą rodzinę podstawowymi kwestiami:). Jest jednak na to rada i są to właśnie odpowiednio przygotowane publikacje, które pomagają dziecku poznać i zrozumieć świat oraz wytłumaczyć wszystkie wątpliwości.

Dzięki książeczce „Dlaczego myjemy zęby” maluchy nauczą się jak dbać o ząbki, dowiedzą się też jaka żywność niszczy szkliwo a jaka je wzmacnia. Będzie też trochę o wizycie u dentysty oraz o tym, jak zbudowany jest ząb. „Dlaczego myjemy ręce” natomiast wprowadzi dzieci w świat wodnej zabawy, podczas której zrozumieją jak ważna jest codzienna higiena. Będzie m.in. wytłumaczone czym są bakterie i dlaczego mogę być bardzo niebezpieczne oraz co zrobić w przypadku zranienia. A to oczywiście tylko początek. W lekturze „Dlaczego potrzebujemy snu” starano się wytłumaczyć dlaczego sen jest potrzebny, co dzieje się gdy śpimy i jak powstają marzenia senne. Poza tym dzieci dowiedzą się , które części ciała nigdy nie zasypiają i dlaczego:).  „Dlaczego warto ćwiczyć” za to wprowadzi maluchy w świat ruchu, tańca, biegania i aktywnej zabawy. Od tej pory dzieci będą wiedziały co robić, aby mieć mocne kości i jak poprawić swoją kondycję.

Wszystkie cztery książeczki są bardzo pomysłowo wykonane. Pozwalają bowiem w prosty, ale za to niezwykle ciekawy i kreatywny sposób odpowiedzieć na dręczące dzieci pytania. Na końcu każdej lektury znajduje się słowniczek z trudniejszymi pojęciami, które zostały dokładnie wyjaśnione. Ogólnie całość przystosowana jest dla młodych odbiorców w wieku od 3 do 9 lat. Język jest prosty i łatwy do zrozumienia a ilustracje kolorowe i przyciągające uwagę. Sporo tu ciekawych rycin i schematów, które pomogą zrozumieć różne kwestie. Są również uwagi i wskazówki do rodziców i wychowawców.

Całą serię „Moje ciało” polecam rodzicom i ich pociechom. Jestem pewna, że te właśnie książeczki pomogą Wam przetrwać trudny dla dziecka okres oswajanie się ze światem, który go otacza. To także idealny wstęp do nauki o ludzkim ciele i tym jak funkcjonuje. Polecam i pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

11 komentarzy:

 1. Świetne książeczki. Będę miała je na uwadze, ale to już po świętach, bo teraz zbyt dużo wydatków się nałożyło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jestem otoczona dziećmi, a przecież zbliżają się Mikołajki... to chyba świetny pomysł na prezent dla jakiejś małej kuzynki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią podaruję je siostrzeńcom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja dla maluchów!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie, że takie książeczki powstają ;-) co prawda nie planuję jeszcze dzieci, ale za to mam w rodzinie sporo kilkuletnich dzieci... to może być dobry prezent na gwiazdkę!

  OdpowiedzUsuń
 6. cyrysia - cieszę się bardzo i polecam. Patryczek by zachwycony:). Pozdrawiam!!

  giffin - z pewnością będzie zadowolona. Dużym atutem jest także niska cena:). Polecam i pozdrawiam!!

  ~Demismo - na pewno będą zadowoleni:)

  Isadora - całkowicie się z Tobą zgadzam. Idealne książki dla ciekawych świata malców:)

  Kasiek - prezent z całą pewnością fajny i do tego bezpieczny dla portfela:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że nie było ich jak byłam mała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem sobie odpuszczę. Niestety nie ma w moim rodzinnym otoczeniu tak małych dzieci, by móc im to sprezentować.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. O, nie wiedziałam, że tego typu książki jeszcze są wydawane. Szkoda, że nie mam w rodzinie malucha, któremu mogłabym je sprezentować...

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno ta seria jest bardzo przydatna w życiu każdego dorastającego malucha! :)

  OdpowiedzUsuń