Loading...

czwartek, 9 lutego 2012

„Podglądanie wszechświata” Michał Heller


Wydawnictwo: Znak
Wydanie polskie: 11/2011
Liczba stron: 192
Format: 135 x 200 mm
Oprawa: twarda + CD
ISBN: 9788324018543

Wszechświat od zarania dziejów fascynował ludzi na całym świecie. Tajemniczy i nie do końca zbadany obszar przyciąga i kusi swoją niezwykłością. Ja również należę do osób zaintrygowanych kosmosem i niespodziankami, jakie w sobie kryje. Kiedy w mojej biblioteczce zagościła książka „Podglądanie wszechświata” Michała Heller, wprost nie mogłam się doczekać, kiedy zabiorę się za czytanie. Czy przypadła mi do gustu? Zdecydowanie tak:).

Autor jest teologiem, filozofem i fizykiem kosmologiem w jednej osobie. W swojej książce stara się w prosty i przystępny sposób odpowiedzieć na pytania nasuwające się chyba większości z nas. Jak powstał Wszechświat? Czy istnieje życie na innych planetach? Jak działają gwiazdy? Na te i setki innych zagadnień Pan Heller daje nam satysfakcjonującą odpowiedź.  Nagromadzenie zagadek i ciekawostek jest naprawdę duże a wszystko to opisane przyjemnym i co ważne, zrozumiałym dla każdego językiem. W końcu zawiłe fizyczne fakty staną się dla nas świetną rozrywką podczas której dowiemy się naprawdę ważnych, potrzebnych faktów naukowych i poszerzymy swoje horyzonty. Fizyka klasyczna, teoria i praktyka, prawa rządzące wszechświatem, zasady i teorie a następnie bardziej zaawansowane kwantowe zagadnienia i kosmologia okażą się naprawdę wciągające i przede wszystkim ani trochę nudzące. I wielki plus za to!!

Książka jest w twardej oprawie a dużym atutem jest dołączona do niej płyta CD. Ponad 10 godzin nagrań audio z wykładami autora będą idealnym uzupełnieniem i dopełnieniem informacji zawartych w lekturze. Co więcej Pan Heller umiejętnie łączy fakty naukowe z kwestiami religijnymi i stara się dać jasną odpowiedź na temat zależności miedzy człowiekiem i wszechogarniającym wszechświatem, pomaga zrozumieć te niełatwe relacje w kontekście naukowym, jak i teologicznym, choć te ostatnie nie są dominujące. „Podglądanie wszechświata” polecam serdecznie wszystkim miłośnikom kosmosu, gwiezdnych podróży i odkrywania niezgłębionych tajemnic a także chcącym poznać lepiej otaczający nas świat, zrozumieć jego działanie, jak i intrygujące fakty. Jednym słowem dobra zabawa oraz nauka na wysokim poziomie. Pozdrawiam!!

Moja ocena 
>>>> 5- / 6 <<<<

14 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo interesująco:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ksiądza Michała Hellera. Jest dla mnie wielkim autorytetem, niesamowicie sympatycznym i mądrym człowiekiem. Polecam "Rozmowy w nocy". :) To moja ulubiona z jego publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, książka na pewno jest ciekawa i zawiera zaskakujące fakty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie ciągnie mnie do takich książek mimo, iż brzmią interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jakoś nie do końca jestem przekonana do tej książki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niewątpliwie Michał Heller pisze interesujące książki. Jeśli ktoś się waha to niech przestanie i po prostu ją przeczyta :)
  Sama mam nadzieję,że kiedyś znajdę czas...

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz czytam o tej pozycji. Nie ukrywam - zaintrygowałaś mnie. Tak wykształcona osoba z pewnością ma wiele do powiedzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem jednak podziękuję, gdyż nie czuje zainteresowania tematyką książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zamierzam przeczytać, chociaż trochę się zastanawiam, czy mnie nie przerośnie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Dość ciekawie, więc jak czas pozwoli może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł płyta CD, na pewno bardziej zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kosmosem się interesuję, wiec to znowu coś dla mnie.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię czytać o kosmosie, w gwiazdy chętnie spoglądam... Zajrzę także do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń