Loading...

czwartek, 9 lutego 2012

"Błękitna magia” S.C. Ransom


Wydawnictwo: Amber
Wydanie polskie: 01/2012
Liczba stron: 304
Format: 130 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788324141579

Całkiem niedawno miałam okazje przeczytać książkę „Błękitna miłość” S.C. Ranson. Bardzo mi się ona spodobała, zwłaszcza że właśnie wtedy potrzebowałam lekkiej i przyjemnej lektury. Ku mojej radości kilka dni temu trafiła do mnie kontynuacja „Błękitna magia”. Cóż... Nie mogłam się powstrzymać i musiałam dowiedzieć się,  co też takiego przygotowała dla bohaterów pisarka.

Przenosimy się do wydarzeń, które zamknęły pierwszy tom serii. Alexa próbuje dojść do siebie po tym, jak omal nie zginęła. Gdyby nie Callum, chłopak uwięziony między życiem a śmiercią, mogłoby się to dla dziewczyny skończyć tragicznie. Teraz nastolatka stara się żyć normalnie, choć sprawy ponownie się komplikują. Szybko się okazuje, że komuś ewidentnie nie podoba się to, co łączy młodych ludzi. Alexa dostaje listy z pogróżkami  i licznymi groźbami a potem w tajemniczych okolicznościach znika bransoletka, dzięki której zakochani mieli ze sobą łączność. Co teraz pocznie dziewczyna? Czy zdoła sama zawalczyć o ich uczucie? Czy bez magii jest to w ogóle możliwe? Nic nie zdradzę, ale za to zaproszę Was do lektury!!

Muszę przyznać, że podobnie jak pierwsza część, tak i kontynuacja są na zbliżonym poziomie. Polubiłam bohaterów i wciągnęłam się w fabułę, dlatego z dużą ciekawością czytałam dalsze ich losy. Autorka i tym razem wplotła w treść sporo interesujących motywów, przygotowała czytelnikom wiele nowych sekretów, tajemnic i intryg do rozgryzienia. Poza tym akcja nie pędzi, ale też nie ma tu poczucia stagnacji, wszystko jest odpowiednio wyważone. Miłość i uczucia są ukazane subtelnie i romantycznie, walka o ukochanego przedstawiona bardzo intrygująco. Nie sposób się oderwać od czytania. To również zasługa niewyszukanego, prostego, ale bardzo przyjemnego w odbiorze języka, dzięki któremu lekturę czyta się szybko i z dużą lekkością.

„Błękitna magia” to książka o miłości, przyjaźni, podejmowaniu trudnych decyzji czy też walce o marzenia i odzyskanie bliskich sobie ludzi. Polecam wszystkim pragnącym rozrywki na dobrym poziomie oraz czytelnikom ceniących umiejętne połączenie wątków realistycznych i fantastycznych. Miłośnicy romansów paranormalnych również będą zachwyceni. Pozdrawiam!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

Książkę "Błękitna magia" kupicie w sklepie Amber:). 

19 komentarzy:

 1. Chyba nie dla mnie ta książka, chociaż nie zarzekam się, nigdy nie wiadomo, co wpadnie w ręce :) A wyrzucać książek nie potrafię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio też mam pewną "fazę" na książki młodzieżowe, chyba wynika to z faktu, że w tym roku "wkraczam w dorosłość" i chcę jak najbardziej przedłużyć dzieciństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka mi się z wakacjami skojarzyła. Ech przydałby się ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zachęciłaś do tej książki i muszę ją koniecznie dostać w swoje łapki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę o niej pamiętać, kiedy najdzie mnie ochota na lekką lekturę:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja raczej podziękuję, ale okładka ma swój urok...:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie dla mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciał, nie chciał trzeba się wziąć za czytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Błękitną magię już miałam na oku, kiedy pojawiły się jej zapowiedzi. Nie miałam jednak pojęcia, że to kontynuacja Błękitnej miłości. Mam więc dwie nowe książki do zdobycia i do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chętnie przeczytam, a okładka rzeczywiście urzekająca:)

  OdpowiedzUsuń
 11. A przede mną nadal pierwsza część.

  OdpowiedzUsuń
 12. Starałam się niedawno przeczytać część pierwszą, jednak nie przebrnęłam nawet przez połowę książki. Możliwe że kiedyś do niej wrócę a jeśli mi się wtedy spodoba to z chęcią sięgnę po kolejny tom ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam, ale z chęcią poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O, ta pozycja jak najbardziej do mnie przemawia :) Fajnie byłoby ją mieć w swoich zbiorach~!

  OdpowiedzUsuń
 15. Może przeczytam, jeszcze zobaczę. ;)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Zamierzałam czytać część pierwszą, ale jeszcze nie zdążyłam :P Może jak cała trylogia wyjdzie...

  OdpowiedzUsuń