Loading...

niedziela, 26 lutego 2012

„Poeci polscy. Wielka księga”Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron: 54
Format: 210 x 300 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325900946

Któż z nas nie słyszał o Janie Brzechwie, Marii Konopnickiej czy Julianie Tuwimie? Oprócz tych znanych i cenionych nazwisk literaturę dziecięcą tworzą także twórcy nieco mniej znani szerszej publiczności. Ostatnio do mojej biblioteczki zawitała bardzo ciekawa lektura „Poeci polscy. Wielka księga”. Jest to zbiór tekstów i utworów dla dzieci w każdym wieku, zamknięty w pięknej, grubej księdze. Od razu przykuła ona uwagę Patryczka, który z niemałym zainteresowaniem przysłuchiwał się wierszykom. W dobie szerokiego dostępu do komputerów, TV i rozrywek typowo multimedialnych dobrze, że dzieci mają możliwość poznania znacznie bardziej wartościowych rozrywek. Oby tak dalej...

Książka zawiera prawie pięćdziesiąt wspaniałych, krótszych lub dłuższych, tekstów. Jedne z nich są rymowane, inne wprost przeciwnie, jednak wszystkie wierszyki mają w sobie to „coś”, co przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać się od czytania. Wśród utworów znajdą się zarówno te bardzo znane, jak i te nieco mniej. Ilość, różnorodność, szeroki zakres poruszanej tematyki zainteresuje każdego. Właśnie dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będą wierszyki zarówno typowo rozrywkowe, przy których będziemy się śmiać i bawić, jak i te zawierające ważne przesłanie, mądrość i dużą wartość edukacyjną. Całość idealnie komponuje się z ciekawą szatą graficzną. Soczyste kolory, wyraziste ilustracje bogate w szczegóły to tylko niektóre warte wspomnienia atuty. Dodatkowo plus za twardą okładkę obitą miękką poduszeczką, usztywniane strony i duży format.

„Poeci polscy. Wielka księga” to lektura zawierająca wspaniałe teksty i wierszyki dla małych i dużych, które na stałe wpisały się w kanon literatury dziecięcej. Warto od najmłodszych lat przyzwyczajać pociechy do wartościowych pozycji, które uczą, bawią, pobudzają wyobraźnię i stanowią wartościową alternatywę dla TV czy internetu. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 6 / 6 <<<<

9 komentarzy:

 1. No, no...coś nowego, coś ciekawego i jak widać wartego przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, chciałoby się kiedyś wrócić do najmłodszych lat...

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie dzieci powinny znać polskich autorów, którzy dbają o to, by ich dzieciństwo było pełne magii. Bardzo fajny pomysł na książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak bede miec dzieci to na pewno bede im czytała książki, uważam że to pomaga kształtowac wyobraznie :D na pewno też sięgne po Polskich autorów

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wartościowa książeczka, która uczy i rozbudowuje wyobrażenie o polskich poetach. Za taką pozycją chętnie się rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealne na prezent dla dziecka. Aż żałuje, że nie mam komu jej sprezentować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba każdy powinien mieć w domu taki zbiorek, pozycja obowiązkowa! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wartościowa i interesująca książka, której nie powinno zabraknąć w żadnej dziecięcej biblioteczce:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń