Loading...

sobota, 17 marca 2012

„Angielski fiszki. Kierunek Matura”

 „Angielski fiszki. Kierunek Matura”

Wydawnictwo: Edgard
Wydanie polskie:  02/2012
Oprawa: pudełko
ISBN: 9788377880876

Ostatnio coraz częściej dostrzegam potrzebę i konieczność nauki języka angielskiego. Czuje też niemałą potrzebę głębszego zapoznania się z gramatyką, która jest moim słabym punktem. Właśnie dlatego sięgnęłam po innowacyjny i skuteczny sposób nauki, jakim jest korzystanie ze specjalnych karteczek (fiszek). Całkiem niedawno miałam okazję odkryć  "Angielski fiszki (karteczki) 1000 najważniejszych słów i zdań dla początkujących", które zrobiły na mnie duże wrażenie. W szybkim czasie przypomniałam sobie wcześniej zapamiętane słownictwo oraz poznałam nowe. Teraz natomiast sięgnęłam po „Angielski fiszki. Kierunek matura”.

Od razu muszę wspomnieć, że egzamin dojrzałości mam już dawno za sobą, ale uznałam, że będzie to świetna metoda, aby bezboleśnie przybliżyć zasady gramatyczne, z którymi mam ogromny problem. Dodatkowo okazało się, że dzięki karteczkom mogę powtórzyć zasady pisowni i tworzenia zdań oraz w praktyce zastosować synonimy. Fiszki okazały się strzałem w dziesiątkę. Aż 1000 karteczek ze słówkami i drugie tyle ze zdaniami, które trzeba będzie uzupełnić odpowiednim wyrazem robi naprawdę świetne wrażenie. Zastosowano tu również test wyboru, aby jak najwierniej odtworzyć egzamin maturalny i oswoić się z zadaniami jakie na nim czekają. Niezależnie jednak czy podchodzimy do matury czy nie, taki sposób nauki pozwoli na powtórkę poznanego materiału i jego łatwiejsze utrwalenie w pamięci długotrwałej.

Muszę również wspomnieć o stronie typowo technicznej. Otóż karteczki wykonane są w nieco sztywniejszego papieru, co przedłuża ich żywotność i ułatwia korzystanie z nich. Na dodatek fiszki podzielone są na 55 zagadnień. Dzięki temu możemy skupić się tylko na wybranych działach, np. zamkach osobowych, zdaniach wykrzyknikowych, czasach gramatycznych, przymiotnikach dzierżawczych bądź po kolei zapoznawać się z wszystkimi tajnikami gramatyki. Co więcej dołączono 20 pustych fiszek, aby można było samemu dopisać warte zapamiętania zdania czy kwestie techniczne dotyczące języka angielskiego. Wszystko to zapakowane w zgrabnym, praktycznym pudełku, które bezproblemowo możemy przetransportować w dowolne miejsce. Duży plus za to!!

„Angielski fiszki. Kierunek Matura” to genialny sposób, aby polubić obcy język i szybko go przyswoić. Jeżeli do tej pory mieliście trudności z nauką słówek, zrozumieniem gramatyki i szybko traciliście zapał, to warto dać szansę tym fiszkom i przekonać się, że język angielski może być prosty. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 6 / 6 <<<<

13 komentarzy:

 1. Osobiście polecam programy na komputer z cyklu "Profesor Henry", "Klaus", itp. Mobilizują mnie do nauki ze względu na narastającą liczbę powtórek. Fiszki na pewno są dobrym rozwiązaniem, jesli ktoś lubi się uczyć w podróży.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książek do nauki nigdy za mało. Za rok czeka mnie matura, więc niewątpliwie zaopatrzę się w tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. angielski jest przydatny w życiu, ale ja nie potrafię się zmusić, by się go nauczyć- nie lubię tego języka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też je posiadam i jestem w trakcie przerabiania. Na razie od poniedziałku przerobiłam 350 fiszek i myślę, że w przyszłym tygodniu też napiszę recenzję. Mam do nich praktycznie taki sam stosunek co ty, więc pewnie recenzja będzie podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do matury mam jeszcze ... trochę czasu, ale ten zestaw może mi się przydać w niedalekiej przyszłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tez posiadam fiszki z tej firmy. Bardzo pomagają. ;)
  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już sobie odpuszczę, ale mam w mojej rodzinie uczniaków, którym przyda się owe cudo do matury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Matura jeszcze przede mną (kończę gimnazjum), ale już teraz bardzo chętnie sięgnę po te fiszki. Zawsze to lepiej znać więcej słówek! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fiszki Wydawnictwa Edgard są REWELACYJNE :) To mogę powiedzieć z ręką na sercu, bo sama mam jedne ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z angielskim jestem za pan brat, jednak chętnie przygarnęłabym takie fiszki z niemieckiego! :D

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam fiszki :) Angielski na tym poziomie już nie dla mnie osobiście, ale wielu polecam :) Szeroki wybór jest też w samej ofercie fiszek z tego wydawnictwa :D Można je ze sobą wszędzie zabrać i są bardziej trwalsze niż takie ręcznie robione :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydawnictwo Edgar jest najlepszym (dla mnie) wydawnictwem językowym. Uwielbiam ich przede wszystkim za te wszystkie książki do japońskiego. Ja jeśli chodzi o gramatykę kupiłam sobie Wielką gramatykę angielskiego tego wydawnictwa, więc polecam. A do tych fiszek z pewnością zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Język angielski zdecydowanie nie należy do moich ulubionych, ale się nim posługuję. Może kiedyś skorzystam z fiszek - każda odmiana w nauce jest mile widziana ;)

  OdpowiedzUsuń