Loading...

niedziela, 18 marca 2012

„Interaktywny atlas świata”Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: edycja 2010
Liczba stron:  50
Format: 260 x 310 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788373756960

Geografia, budowa ziemi, bogactwa naturalne, zjawiska pogodowe, ukształtowanie terenu... Pewnie wydaje się Wam, że to nudne zagadnienia, ale wydawnictwo Wilga przyszykowało genialną książkę, która pomoże rodzicom i ich dzieciom poznać niezwykłości i zagadki otaczającego nas świata. Zapraszam serdecznie do „Interaktywnego atlasu świata”. Gotowi na przygodę? To zaczynamy!!

Na początku odwiedzimy pracownię kartograficzną i dowiemy się jak tworzy się mapy. Przy okazji poznamy jak w dawnych czasach je wykonywano oraz jak to się robi współcześnie. Za pomocą jednego ruchu będziemy mogli z płaskiej mapy stworzyć wypukły, trójwymiarowy globus. Czyż to nie ciekawe? Następną lekcją będzie oznaczanie czasu na kuli ziemskiej i poznanie stref czasowych. W lepszym przyswojeniu wiadomości pomoże ruchomy panel, dzięki któremu łatwiej będzie można zrozumieć to zjawisko. Potem zajmiemy się procesami, które kształtowały glob na przestrzeni tysięcy i milionów lat, przyjrzymy się budowie wnętrza Ziemi oraz zmieniającemu się klimatowi. Następnie zobaczymy polityczną mapę świata z podziałem na poszczególne państwa i odwiedzimy każdy z kontynentów z osobna. Na każdej stronie będą czekać na nas kolorowe zdjęcia, otwierane okienka, pod którymi kryją się ciekawostki o danym kraju oraz ruchome modele, np. gór, rzek, raf koralowych. A to niewielki fragmencik niezwykłości przyszykowanych nam przez autorów tej publikacji...


Jestem pod dużym wrażeniem. Twarda, gruba okładka, ciekawy format oraz podwójne, usztywniane kartki zdecydowanie warte są wspomnienia. Najbardziej jednak zwraca uwagę zasób wiadomości, który naprawdę jest imponujący. Przede wszystkim wszystko opisane jest jasnym, przystępnym językiem, dzięki czemu nawet młodsze dzieci szybko przyswoją sobie dużą partię materiału. Umieszczenie różnych dodatków i ruchomych elementów uatrakcyjniło odbiór książki i połączyło zabawę z nauką. Dzięki temu dzieci nie będą się nudziły a dotychczas monotonne zdobywanie wiedzy stanie się fascynującą przygodą. Wszystko to za sprawą m.in. trójwymiarowych modeli, przestrzennym makietom, rozkładankom i otwieranym okienkom. Wraz z maluchami zobaczymy na żywo jak wypiętrzają się góry, w jaki sposób tworzy się huragan czy jak zmienia się delta Nilu. Z pewnością nuda nikomu nie grozi:).

„Interaktywny atlas świata” to intrygująca publikacja dla dzieci i młodzieży, ale dorośli również będą nią zachwyceni. Mnóstwo wiedzy, drugie tyle zabawy a wszystko to w towarzystwie niesamowitych ilustracji, szkiców, zdjęć i dodatków. Dzięki tej książce odkryjecie tajemnice otaczającego nas świata i przekonacie się jakie zadziwiające zjawiska w nim zachodzą. Polecam serdecznie!!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

8 komentarzy:

 1. WOW, rewelacyjny ten atlas! A wiedząc, na jakim poziomie jest geografia w szkole podstawowej, z chęcią zakupiłabym go dla córki:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale, że nasze dzieci będą mogły korzystać z takich książek. Ja już się nie mogę doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy Atlas.Może się przydać również i w moim domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w domu taki sam i myślę o nim podobnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra książka, mam taką w domku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze lubiłem geografię i na pewno ten atlas znajdzie u mnie właściwe miejsce na półce. Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaaaa też chce taki :))) Zawsze lubiłam geografię, mam nadzieję, że Nikusia tym zarażę ;)

  OdpowiedzUsuń