Loading...

wtorek, 20 marca 2012

„Pod nocnym niebem” Rachel Hore


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 03/2012
Liczba stron: 576
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788378390756

Ostatnio wpadła mi w ręce książka „Pod nocnym niebem” Rachel Hore. Do tej pory nie miałam okazji poznać twórczości tej pisarki, ale tym razem tajemniczy opis na tyle mnie zaintrygował, że musiałam czym prędzej zabrać się za czytanie. Czy jednak książka przypadła mi do gustu? Potrzymam Was jeszcze chwilkę w niepewności:).

Nieco o fabule... Bohaterką jest Jude, na co dzień pracująca w domu aukcyjnym. Prywatnie jej życie przepełnione jest bólem po stracie męża, więc kobieta stara się rzucić w wir pracy. Szansę na wyrwanie się z marazmu widzi w kolejnej wycenie, którą ma przeprowadzić. Chodzi o kolekcję rękopisów i notatek pozostawionych przez żyjącego w XVIII wieku astronoma Anthony’ego Wickhama. W tym celu wyjeżdża z Londynu do malowniczego hrabstwa Norfolk, gdzie jako dziecko dorastała. Będzie to początek przygód i niezwykłej podróży do przeszłości, która okaże się czymś więcej niż wspomnieniami. Historia Anthony’ego bowiem ma wiele wspólnego z dziedzictwem jej rodziny a powtarzający się od kilku pokoleń senny koszmar nękający Judy a teraz jej siostrzenicę, zdecydowanie pomoże w tej łamigłówce. Co się jeszcze wydarzy i  o co tu chodzi? Nic nie zdradzę:).

Muszę przyznać, że książka spełniła moje oczekiwania. Spodziewałam się oryginalnej fabuły i takową otrzymałam. Bardzo ciekawie ukazano motyw snów, tajemnic i nietypowych sekretów również nie brakowało a do tego atmosferę podsycała niepewność i zaskakujące sytuacje. Napięcie jest na poziomie zapewniającym dobrą uwagę i nie powodującym znużenia a język na tyle przystępny, że całość czyta się szybko i lekko. Bohaterowie nakreśleni są w interesujący i dość zagadkowy sposób, a  niemałe emocje są tu dodatkowym atutem. Co więcej będzie tu również nieco astronomii i historii, które moim zdaniem sprytnie tu wpleciono.

„Pod nocnym niebem” to książka zahaczająca o różne tematy i nie skupiająca się tylko na jednym wątku. To wielopłaszczyznowa powieść, która zadowoli czytelników liczących na trzymającą w napięciu historię, która wciągnie od pierwszych stron, wzbudzi niemałe refleksje oraz różne emocje. Polecam serdecznie. Już nie mogę się doczekać kolejnej książki tej autorki.

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

21 komentarzy:

 1. Intrygujący zarys fabuły, nie przeczę. :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo zachęcająco. Londyn, malownicze hrabstwo, a do tego jakaś tajemnica i jeszcze ta urzekająca okładka... Nabrałam dużej chęci by poznać bliżej tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja marzę o książkach a Ty je czytasz ;))))) Bardzo zaciekawił mnie opis tej książki a Twoja recenzja i wysoka nota zmobilizowała do jej zdobycia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dzisiaj dotarła do mnie ta książka. Ciekawa jestem czy i mi się spodoba :) Mam taką nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła rzeczywiście oryginalna. Nic, tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka mnie trochę odstręcza. Wydaje mi się, że w takim podobnym stylu widziałam już tryliony.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdaje się być naprawdę ciekawa :) Nie mówię jej więc nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten tytuł wpadł mi w oko, ale nie chciałam ryzykować, wolałam poznać jakieś opinie. Muszę przyznać, że czuję się zachęcona przez Ciebie ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z niecierpliwością czekam na własny egzemplarz, powieść wydaje się magiczna:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Może przeczytam, ale chyba nie zdołam jeszcze w tym miesiącu :(

  OdpowiedzUsuń
 11. A więc coś lekkiego. Dobrze wiedzieć, choć raczej nie na najbliższy czas. Mam już bardzo dużo planów czytelniczych :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdyby nie Twoja recenzja, nie zwróciłabym uwagi na tę powieść. Książka wydaje się mi bardzo interesująca.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Drugi raz trafiam na dobrą, a nawet bardzo dobrą recenzję tej książki. Fabuła jak i opis powieści przypał mi do gustu, więc opierać się jej nie będę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. W najbliższym czasie raczej nie dam rady, ale mnie zaintrygowałaś, więc jak tylko złapię tę ksiażkę w rączki to nie puszczę!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Po twojej recenzji jestem zaintrygowana. Muszę poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwsze co się rzuca w oczy to piękna, tajemnicza okładka:) Bardzo lubię takie. Lubię wielopłaszczyznowość w powieściach:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię wszelkie tajemnice, a ta okładka dodatkowo mnie przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Hrabstwo Norfolk i rodzinne tajemnice? Zdecydowanie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tajemnice są fajne, więc trzeba poznać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Też właśnie zaciekawił mnie opis tej książki ;) I mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń