Loading...

sobota, 7 kwietnia 2012

Kolejne przygody Tupcia Chrupcia...


„Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać” Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 03/2012
Liczba stron: 24
Format: 240 x 260 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325904371

Seria o dzielnej myszce Tupciu Chrupciu Elizy Piotrowskiej podbiła serce moje i mojego prawie czteroletniego siostrzeńca Patryczka. Kiedy do mojej biblioteczki wpadła kolejna książeczka „Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”, od razu zabrałam się za jej czytanie chrześniakowi. Ach, jak ja to lubię:D

Co tym razem przygotowała nam pisarka? Otóż Tupcio będzie musiał zmierzyć się z kolegami z przedszkola. Jak wiemy dzieci bywają złośliwe i tak też było w przypadku naszej myszki. Starszaki dokuczali mu, nazywali maluchem, zabierali jego ukochane maskotki i nie chcieli się z nim bawić. Nasz bohater bardzo to przezywał, był zły i smutny jednocześnie a swoją frustrację wyładowywał na bliskich. Rodzice nie mieli pojęcia co się dzieje w przedszkolu, więc zachowanie synka bardzo ich martwiło. Całe szczęście myszka w końcu powiedziała o tym, co się wydarzyło swojej mamie, która wybrała się porozmawiać z nauczycielką. Od tej pory Tupcio bez stresu chodził na zajęcia i nie obawiał się niegrzecznych kolegów. A nawet stanął w obronie innej malutkiej myszki. Najważniejsze, to mówić o swoich problemach dorosłym i razem stawiać im czoła.

Podobnie jak inne przygody Chrupcia, także i tym razem opowieść ma duży wymiar edukacyjny i wychowawczy. Przede wszystkim autorka zwraca uwagę na fakt, że każdy może stać się obiektem znęcania czy dokuczania przez inne dzieci. Poprzez tę pouczającą historyjkę nasze pociechy nauczą się właściwie reagować na zaczepki innych i informować o nich odpowiednie osoby. Odnośnie spraw technicznych, książeczka ma piękne, kolorowe ilustracje a język jest prosty i dostosowany do wieku odbiorców. Dodatkowo twarda okładka i ciekawy format są kolejnymi atutami.

„Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać” polecam serdecznie wszystkim przedszkolakom i młodszym dzieciom uczęszczającym do szkoły. Dzięki jej wartościowemu przesłaniu, podanemu w postaci interesujące bajeczki, będziecie pewni, że Wasze szkraby nie są szykanowane lub wyśmiewane przez rówieśników i że potrafią odpowiednio zareagować, gdyby taka sytuacja kiedyś zaistniała. Pozdrawiam!!

Moja ocena 
>>>> 6 / 6 <<<<

„Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić” Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 03/2012
Liczba stron: 24
Format: 240 x 260 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325904364

Tupcio Chrupcio to już duża myszka, która powinna wiedzieć co jest dobre, a co nie. Niestety czasami ma chwile słabości i zachowuje się niewłaściwie. W domku nie chce bawić się wspólnie ze swoją malutką siostrzyczką Mysią, nie lubi się z nią dzielić zabawkami i podobnie jest w przedszkolu. Strasznie martwiło to mamę myszki, która zastanawiała się dlaczego Tupcio zachowuje się tak samolubnie. Jednak wszystko zmieniło się, kiedy odwiedził go Gabryś. To właśnie on pokazał naszemu małemu bohaterowi, że najwięcej radości daje wspólna zabawa i dzielenie się przedmiotami z innymi. Od tej pory myszka zrozumiała swoje złe zachowanie i postępowała jak trzeba:).

Ileż to razy nasz szkrab wyrywał komuś zabawkę albo twierdził „Nie oddam. To moje”? Zatroskani rodzice często tłumaczą, że tak nie wolno, że trzeba się dzielić, ale dzieci często nie słuchają takich pouczeń. Jednak dzięki książeczce „Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić” Elizy Piotrowskiej zdecydowanie łatwiej będzie nauczyć dziecko odpowiedniego postępowania i wskazać mu właściwą drogę. Poprzez krótką bajkę maluchy zrozumieją, że najważniejsze jest dzielić z kimś swoje pasje oraz bawić się wspólnymi zabawkami. Dodatkowo książeczka ma dużo kolorowych ilustracji, ciekawy tekst a także twardą, ale obitą miękką poduszeczką okładkę.

Polecam serdecznie tę wartościową i pouczającą opowieść, która pomoże rodzicom w niełatwej misji wychowawczej. Dużym plusem jest bogata szata graficzna, która pobudzi wyobraźnię i przyciągnie wzrok dziecka. Z tą książeczką wasze szkraby nie będą się nudzić. Pozdrawiam i zachęcam do lektury!!

Moja ocena 
>>>> 6 / 6 <<<<

14 komentarzy:

 1. Nie ma co, musimy uzupełnić kolekcję o kolejne Tupciowe pozycje :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ sympatycznie wyglądają te książeczki! : )

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jedną książeczkę Tupcia i bardzo mi się podoba, więc chętnie zaopatrzę się w pozostałe dzieła z tego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dołączam się; bardzo fajne książki. Będę musiała poszerzyć biblioteczkę mojej córki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczynam żałować, że nie mam ani jednej książeczki z tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda,że nie mam jeszcze komu czytać takich książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do Tupcia Chrupcia widziałam kiedyś jedną z tych książeczek, i muszę przyznać że jest bardzo dobrze napisana oraz przyjemna dla oka ;)

  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja chrześnica by się pewnie ucieszyła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chrupcia jest niesamowity i taki do przytulania ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak już kiedyś będę miała dzieci, będę im to czytała.;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznaje, że bardzo chętnie bym poznała Tupcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. No Tupcio robi furorę :) Właśnie się zastanawiam, czy siostrzenicy nie sprezentować :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
  Wszystkiego NAJNAJSZEGO! :)
  życzą
  Sol & Alien
  Więcej życzeń w naszym blogu... ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten Chrupcio ostatnio robi dużą furorę wśród dzieciaków.
  pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń