Loading...

piątek, 13 kwietnia 2012

„Zniewolenie demoniczne. O działaniu nadzwyczajnym szatana i duchowym zagrożeniu okultyzmem” Grzegorz BacikWydawnictwo: Esprit
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron: 248
Format: 130 x 200 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788361989219

Opętanie, dręczenie diabelskie, obłęd, zniewolenie to niektóre przejawy działalności Szatana, który kiedy tylko znajdzie furtkę do ludzkiej duszy, szybko ją wykorzystuje i opanowuje niczego nie świadomego człowieka. Jak się bronić przed działaniem Złego, czego unikać i na co zwrócić uwagę? Z pomocą przychodzi książka „Zniewolenie demoniczne. O działaniu nadzwyczajnym Szatana i duchowym zagrożeniu okultyzmem” Grzegorza Bacika, która jeszcze bardziej otworzyła mi oczy na zagadnienia związane z mrocznymi siłami.

Zaklęcia, okultyzm, wywoływanie duchów, wizyty u bioenergoterapeutów, tarot, seanse spirytystyczne, dziwaczne rytuały to tylko z pozoru beztroska i niewinna zabawa, która szybko może okazać się tragiczna w skutkach. Liczne filmy i książki o szeroko pojętych czarach i magii tylko podsycają naszą chęć poznania i zagłębienia się w zjawiska, które zdecydowanie nas przerastają. Czy rzeczywiście mamy się czego bać? Zdecydowanie tak i zostało to świetnie pokazane przez autora powyższej książki. Grzegorz Bacik to świecki doradca Zakonu Braci Mniejszych, gdzie zajmuje się niesieniem pomocy ludziom zniewolonym, opętanym czy w inny sposób cierpiących z powodu działalności Szatana. Jak się okazuje problem jest szerszy niż można przypuszczać...

Książka składa się z kilku działów. Początkowo autor skupił się na historii upadłych aniołów, typach i hierarchii duchów nieczystych oraz ich władzy i zakresie ingerencji w życie człowieka. Działanie Szatana może mieć charakter zwyczajny, czyli wszelkiego rodzaju pokusy i negatywne natchnienia bądź też nadzwyczajny, w postaci nawiedzenia, dręczenia, osaczenia, zniewolenia czy w końcu opętania człowieka. W dalszej części książki rozpatrzono niebezpieczeństwa płynące ze strony poszczególnych praktyk, jak np. wróżbiarstwa, satanizmu, uzdrowicielstwa czy spirytyzmu. A to zaledwie cząstka poruszanej tematyki. Co więcej, w treść poszczególnych rozdziałów wpleciono relacje osób, które bezpośrednio zetknęły się z mrocznym, ponurym światem Zła. Ich pełne emocji, bólu i tragicznych wydarzeń historie niech będą dla nas przestrogą.

Zniewolenie demoniczne...” to książka zawierająca w sobie dużą dawkę praktycznych wskazówek jak odróżnić dobro od zła i w odpowiedni czas rozpoznać czyhające na nas zagrożenie. Jednocześnie autor pokazuje, jak nie popadać w nadmierną obsesję i nie zauważać zagrożenia tam, gdzie go nie ma. Plusem z pewnością jest fakt, że wskazano tu również różne metody ochrony przez siłami nieczystymi i miejsca oraz ludzi, gdzie możemy zwrócić się o pomoc. Gorąco zachęcam do tej publikacji!

Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

16 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie przeczytałabym tę książkę, tym bardziej, ze dostałą u Ciebie tak wysoką ocenę. Interesuje się takimi zjawiskami i np. okultyzmem i w sumie dobrze wiedzieć jakie konsekwencje płyną z niektórych "zabaw" na tym polu.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O widzę że to ciekawa pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo specyficzna książka wpadła Ci w ręce, widzę. :) Ja się raczej na nią nie zdecyduję mimo Twojej zachęcającej recenzji - nie moje klimaty. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Może gdyby ta książka wpadła mi w ręce to przeczytałabym, ale żeby tak samej sięgnąć po nią to raczej nie.. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesująca tematyka, którą chętnie pogłębię dzięki tej książce. Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto wiedzieć, jak się ustrzec, więc chętnie przeczytałabym tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Troszkę czytała, oglądałam i słyszałam o tej tematyce. Z pewnością to nie lektura na leniwe wieczory.
  Dałaś wysoką ocenę, więc coś musi być w tej książce. Jeżeli wpadnie mi w ręce to przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mmm, lubię takie mroczne książki traktujące o "diabelskiej działalności". Chętnie zapoznam się z tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O proszę, ja również mam tę książkę do recenzji i niedługo się za nią zabieram. Cieszę się, że Ci się podobała. Mam nadzieję, że i mnie przypadnie do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematyka nie wydaje mi się interesująca, więc tym razem zrezygnuję.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. I tak i nie. Z jednej strony intryguje, z drugiej - boję się, że może nużyć. Na razie mówię nie i wątpię, żebym chwyciła za nią, jeśli dostrzegę na półce bibliotecznej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem sceptycznie nastawiona do kleru, dlatego też nie sięgnę po tę książkę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. To nie do końca moje klimaty, ale zapowiada się bardzo intrygująco:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Z wielką chęcią przeczytam tę książkę. Twoja recenzja mnie zachęca, a sama tematyka mnie niesamowicie intryguje. Tym bardziej, że zetknęłam się z podobnym problemem w moim otoczeniu... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przerażająca okładka, intrygująca treść... Zawsze mnie ciekawiło jak odróżnić opętanie od choroby umysłowej...

  OdpowiedzUsuń