Loading...

sobota, 5 maja 2012

„Pokonać mroczne siły” Grzegorz BacikWydawnictwo: Esprit
Wydanie polskie: 04/2012
Liczba stron: 208
Format: 130 x 200 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788361989783

Mroczne siły, walka dobra ze złem, demony czyhające na duszę człowieka, opętanie lub zniewolenie przez ducha... Pewnie zastanawiacie się czy to nie fabuła jakiejś książki science fiction albo fantasy. Nie, nie, kochani. I to w tym wszystkim jest najbardziej przerażające, że to nie są wymysły szalonych i płonnych pisarzy czy reżyserów pragnących nakręcić niezapomniany film. Okazuje się, że to o czym czasami czytamy w książkach lub widzimy na ekranach kin niestety jest prawdą i musimy w końcu to zrozumieć. Nie jesteśmy sami, a poza warstwą czysto cielesną istnieje dusza i cały duchowy świat. Świat mroczny i straszny oraz ten boski i świetlisty.

Książka „Pokonać mroczne siły” Grzegorza Bacika stara się przybliżyć ludziom świat demonów i złych duchów, które nieustannie próbują wedrzeć się do naszego umysłu, serca i niepostrzeżenie zasiać w duszy zamęt i zwątpienie, skłonić do samodestrukcji i unicestwienia.  Autor w niezwykle praktyczny, przystępny sposób ukazuje nam sidła, w jakie czasami wpadamy i pokazuje jak się przed nimi chronić. W pierwszej części książki na zasadzie pytanie-odpowiedź czytelnicy dowiedzą się kim jest Szatan, jaką władzę ma nad ludźmi, jakie grzechy są furtką dla działalności demona oraz jakie są sposoby na ochronę przez złymi duszami i czy można to robić samodzielnie. Dodatkowo poruszono tu stanowisko kościoła, kwestie okultyzmu, egzorcyzmów i wiele innych ważnych i ciekawych tematów. W części drugiej natomiast udostępniony jest wywiad z opętaną od lat dziewczyn. Niezwykły, straszny i jednocześnie dający wiele do myślenia. Brrr... To co przeżywają osoby opętane, zniewolone, dręczone to czasami niekończący się koszmar, wyrafinowane tortury i traumatyczne przeżycie, które na zawsze odciska piętno na życiu tej osoby. Trzecia część książki to teksty Pisma Świętego, które pomagają leczyć zmęczoną i podupadającą duszę, natomiast część czwarta to zbiór modlitw, które mają służyć za broń przeciwko siłom mroku.

Diabeł, szatan, czort, bies, demon, zły duch... Jakbyśmy tego nie nazwali, Zło istnieje i musimy wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Z pomocą przychodzi m.in. książka „Pokonać mroczne siły”, którą niezależnie od wyznawanej wiary i przekonań warto przeczytać. Nieświadomość zagrożenia bowiem, to ułatwienie działalności wysłannikom piekieł, którzy potrafią być okrutne i szalenie przebiegłe w tym co robią. Polecam serdecznie!!

Maja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

12 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad egzorcyzmami. Czym są? Formą histerii? Czy też naprawdę opętaniem? Najważniejsze, że działają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od zawsze interesuje mnie taka tematyka, więc zdecydowanie muszę poznać powyższą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie, ta ksiązka chyba by mnie bardziej rozśmieszyła, niż czegoś nauczyła. Ale kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. swego czasu miałam lekkiego bzika na punkcie takich książek i materiałów wszelakich, jakie tylko były dostępne
  kto wie, może i po tę książkę sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na razie nie, nie mam głowy na takie ksiażki. Właciwie nie mam czasu teraz na żadne ksiązki :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że każdy powinien się zapoznać chociaż z fragmentem tej książki;) Ludziom teraz często wydaje się, że takie zdarzenia jak opętania itd. są wymysłem filmowców i pojawiają się tylko w kinie. Niestety nie.
  Dodaję do listy książek, które chcę przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujący temat, dobra ocena. Koniecznie przeczytam albo komuś sprezentuję, bo mam kilku znajomych z lekką fiksacją pod tym względem ;).

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam lubię taką tematykę, więc z chęcią przeczytam tę książkę.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się pomysł na fabułę. Dawno nie spotkałam się z czymś takim ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematyka jednak nie dla mnie, więc podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe, ale na razie chyba nie dla mnie ta tematyka ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Z pewnością przeczytam, bo jestem zainteresowana tą tematyką a jedną książkę tego autora już czytałam :) Nawet niedawno.

  OdpowiedzUsuń