Loading...

wtorek, 26 czerwca 2012

Językowy zawrót głowy:D


„Hiszpański nie gryzie” Agnieszka Kowalewska

Wydawnictwo: Edgard
Wydanie polskie: 06/2012
Liczba stron: 160
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788377881156

Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Posługują się nim ludzie zarówno w Hiszpanii, Ameryce Północnej i Południowej. Od dawna nosiłam się z zamiarem poznania bliżej tego niezwykłego języka a pomogła mi w tym książka „Hiszpański nie gryzie” wydawnictwa Edgard.

Powyższa książka stanowi kurs, który ma za zadanie w prosty i przystępny sposób zaznajomić nas z podstawowymi wiadomościami o danym języku, jego wymową, gramatyką i ciekawostkami na temat danego kraju oraz jego mieszkańców. Książka jest zarówno podręcznikiem jak i zeszytem, gdzie za pomocą różnorodnych zadań i ćwiczeń będziemy mogli szlifować naukę języka hiszpańskiego. Będą ciekawe dialogi, tekst z lukami do uzupełnienia, obrazki i schematy do podpisania. Ma to na celu wszechstronne rozwijanie czytania, pisania, słuchania czy wymowy. Dzięki dołączonej płycie CD będziemy mogli obyć się ze słownictwem, co ułatwi łatwiejsze jego przyswojenie. Dodatkowo bardzo spodobało mi się umieszczenie minisłowników przy każdej lekcji, które pozwalają na podsumowanie i późniejsze powtórki dużej partii materiału. Strzałem w dziesiątkę było również umieszczenie na marginesach wartych zapamiętania zwrotów czy nietypowych informacji o tym języku. Na końcu znajduje się duży słownik, klucz odpowiedzi do zadań oraz kilka wolnych stron na własne notatki.

„Hiszpański nie gryzie” to świetny kurs przeznaczony dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w nauce tego języka. Dla mnie osobiście było to ciekawe i jakże wartościowe spotkanie z językiem obcym oraz idealny wstęp do dalszej edukacji. Polecam serdecznie wszystkim zainteresowanym nauką hiszpańskiego. Jak widać samodzielna nauka języka nie musi być trudna czy męcząca. Pozdrawiam:)
Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

„Angielski dla średnio zaawansowanych” Z.Pytlińska, K.Zimnoch

Wydawnictwo: Edgard
Wydanie polskie: 2012
Liczba stron: 200
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788377881026

Język angielski był pierwszym językiem obcym z jakim się zetknęłam na swojej ścieżce edukacji. Już w szkole podstawowej miałam okazję uczęszczać na kurs j. angielskiego, potem w liceum i w końcu na studiach. Mimo to, cały czas nie czuję abym znała ten jezyk tak dobrze, aby się nim swobodnie posługiwać. Właśnie dlatego sięgnęłam po kurs stworzony przez wydawnictwo Edgard” „Angielski dla średnio zaawansowanych” Zuzanny Pytlińskiej oraz Katarzyny Zimnoch.

Książka przeznaczona jest dla osób, które miały już do czynienia z językiem angielskim, znają jego podstawy, ale chcą go sobie przypomnieć, odświeżyć i podszlifować .Publikacja ta składa się z 14 działów tematycznych, dzięki którym będziemy mogli w prosty i przejrzysty sposób przyswoić sporą dawkę materiału. Pomogą nam w tym liczne dialogi, teksty z tłumaczeniem, odpowiedni dobór współczesnego słownictwa, duża dawka ćwiczeń i zadań. Po każdej lekcji znajduje się słownik z wartymi zapamiętania zwrotami oraz słownictwem, aby utrwalić zdobytą wiedzę. Co więcej, do książki dołączono płytę CD z nagraniami profesjonalnych lektorów, dzięki której osłuchamy się z wymową i akcentem oraz rozumieniem ze słuchu. Na końcu książki znajduje się test, który służy sprawdzeniu się i podsumowuje całą partię materiału zawartą w tej lekturze. Dołączono również klucz odpowiedzi, więc bez trudu ocenimy swoje osiągnięcia.

„Angielski dla średnio zaawansowanych” to kurs językowy, który w aktywny i dynamiczny sposób pozwoli nam opanować naukę angielskiego na poziomie B1-B2. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie porozumiewać  się będąc za granicą, bez trudu czytać prasę obcojęzyczną czy oglądać film w oryginale. Polecam zwłaszcza tym, którzy nie mają czasu na ciągnące się miesiącami zajęcia i standardowe kursy, oraz chcą w krótkim czasie, samodzielnie nauczyć się języka. Pozdrawiam!!
Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

17 komentarzy:

 1. Chętnie sięgnęłabym po hiszpański, tylko na ciut wyższym poziomie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o, widzę że wyprzedziłaś mnie z hiszpańskim, ja jeszcze muszę się w ten kurs nieco bardziej wgryźć ;-)ale serię dla średnio zaawansowanych już poznałam i bardzo mi się podoba, z resztą bardzo lubię wszystkie pomoce tego wydawnictwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hiszpański co prawda mnie nie interesuje, ale chętnie zwróciłabym uwagę na książki do angielskiego tego wydawnictwa, tylko na trochę wyższym poziomie... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Angielskim jestem żywo zainteresowana. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Języków obcych na chwilę obecną się nie uczę, ale będę miała na uwadze obie pozycje, jak tylko zmienię zdanie w tym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurs angielskiego bardzo by mi się przydał, bo uczę się i uczę, i nauczyć nie mogę :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki o języku hiszpańskim z tej seri poszukuje od dawna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z serii "Nie gryzie!" znam angielski i norweski - świetne podręczniki! Uczyłam się kiedyś hiszpańskiego więc i na tę książkę chętnie bym zwróciła uwagę ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Uczyłam się kiedyś hiszpańskiego i chętnie bym sobie przypomniała ten język, natomiast do angielskiego nigdy nie miałam talentu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja akurat wczoraj dostałam hiszpański i już przerobiłam 4 rozdziały. Rewelacyjny kurs, szybko informacje wchodzą do "la cabeza", więc jestem jak najbardziej na tak! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. poproszę taką pozycję, ale z angielskim dla początkujących :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Strasznie ciekawią mnie publikacje tego wydawnictwa. Próbowałam się ostatnio u nich zarejestrować, coby poczynić pewne zakupy, ale niestety coś mi nie działa tak jak powinno. :( Ciszy mnie, że dobrze oceniłaś ten kurs hiszpańskiego. :) Też myślę o rozpoczęciu nauki tego języka, ale waham się jeszcze nad włoskim. Niemniej chyba jednak zwycięży ten hiszpański. :) Tak, jak napisałaś - po hiszpański prawie na całym świecie się dogadam, a po włosku? Właściwie tylko Włochy... :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ach, te języki obce! Z serii "Nie gryzie" posiadam pozycję do języka japońskiego, wiem, że te książki są naprawdę dobre, więc nie wykluczam, że w przyszłości zaopatrzę się w jeszcze jakiś egzemplarz :)
  A angielskiego nigdy za wiele :P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Hiszpański nie gryzie już sobie zamówiłam, a co do angielskiego - jak znalazł dla mnie, chętnie i po ten podręcznik sięgnę, dziękuję za info ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Hiszpański nie dla mnie, a angielski dla średniozaawansowanych też już nie :P Przydałby mi się francuski!

  OdpowiedzUsuń