Loading...

wtorek, 25 września 2012

„Seks na księżycu” Ben Mezrich
Wydawnictwo: W.A.B.
Wydanie polskie: 08/2012
Liczba stron: 368
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788377477298

Lubię książki opisujące historie mające w sobie choćby ziarenko prawdy. Oparte na faktach, osnute wokół autentycznych wydarzeń i ludzi. Zupełnie bowiem inaczej się je odbiera niż czystą fikcję literacką. Właśnie dlatego zainteresowała mnie książka „Seks na księżycu” Bena Mezricha, która mocno kusiła tytułem, okładką i zachęcającymi recenzjami...

Kilka słów o treści... Bohaterem jest Thad Roberts wychowywany w mormońskiej rodzinie. Po tym jak społeczność dowiaduje się, że chłopak uprawia seks ze swoją dziewczyną, pierwszą miłością imieniem Sonia, zostaje wyklęty i odsunięty od rodziny. Oboje są młodzi, niewinni i zagubieni, dlatego trudno im się odnaleźć w tej nowej sytuacji. Nie mają pieniędzy, wsparcia, ale powoli zaczyna się im jakoś układać. Biorą ślub a Thad dostaje się na prestiżowy staż w Centrum Lotów Kosmicznych w NASA. Swoją ciężką pracą i zaangażowaniem udowadnia wszystkim, że jest cennym pracownikiem, przed którym otworem stoi świetlana kariera. I właśnie wtedy pojawia się na horyzoncie piękna stażystka, dla której nasz bohater traci głowę. I to dosłownie! Postanawia podarować jej kawałek księżyca i dotrzymuje słowa. Romantycznie:). Niestety w zamian musi ponieść niemałe konsekwencje swoich czynów. W życiu bowiem nie ma nic za darmo...

Muszę przyznać, że książka totalnie mnie zaskoczyła. Przede wszystkim gdyby nie okładka z informacją, że jest to prawdziwa opowieść, nigdy bym w to nie uwierzyła. Od pierwszych stron wciągnęłam się w fabułę, która opisuje nieprawdopodobne życie Thada i tego, czego dokonał. Podarował kobiecie kawałek "nieba" i uprawiał seks „na księżycu”. Nie wierzycie? Sami się przekonacie. Tak czy inaczej, autor opisał wszystko w szalenie barwny i plastyczny sposób. Będzie prawdziwa przygoda, trzymająca w napięciu akcja, zaskakujące wydarzenia, intryga, pościg FBI... Sylwetki poszczególnych bohaterów są żywe, misternie nakreślone i przesycone realizmem. Co więcej, język jest soczysty, dialogi dynamiczne a książka aż kipi od emocji. Nikt nudzić się nie będzie! Zdecydowanie ta lektura nadaje się na film i mam nadzieję, że takowy powstanie.

„Seks na księżycu” to ekscytująca, pełna wartkiej akcji i niespodzianek opowieść o realizowaniu marzeń bez względu na koszty, o zatraceniu w miłości, mrocznych tajemnicach i zawiłościach ludzkich wyborów. To idealna pozycja dla czytelników liczących na oryginalną i niezapomnianą historię. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

20 komentarzy:

 1. Gdyby nie Ty, pewnie nie spojrzałabym drugi raz na książkę. Czuję się zaintrygowana, mam straszną chęć na tę lekturę!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie :) dodaję do listy na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się całkiem ciekawa książka, gdyby nie Twoja recenzja to pewnie nie zwróciłbym na nią uwagi, ale jednak chyba się skuszę, ciekawi mnie zwłaszcza to, że opowieść ma pierwiastek autentyzmu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż kipię z ciekawości. Tematycznie bardzo mnie zaintrygowała ta pozycja i na dodatek jak piszesz, jest oparta na faktach, to ja muszę, po prostu muszę ją poszukać.

  OdpowiedzUsuń
 5. No proszę, po okładce nigdy bym się nie domyśliła, że książka ma taką ciekawą fabułę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam okazję otrzymać książkę do recenzji, zrezygnowałam a teraz żałuję :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać Twoje recenzje.
  Na książkę się nie skuszę,chociaż brzmi ciekawie. Jednak to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. już sam tytuł przyciąga uwagę, pewnie kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią przeczytam ;) Zapraszam na konkurs, do wygrania najnowsza książka Pani Marty Obuch : http://book-and-cooking.blogspot.com/2012/09/zabojczy-placek-dla-niewiernego.html

  OdpowiedzUsuń
 10. nie słyszałam w ogóle o tej książce, cóż, trzeba będzie się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Od dawna mnie ta książka kusiła, ale nie wiedziałam , czy przypadnie mi do gustu. Teraz już jestem zdecydowana kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Szalona książka oparta o prawdziwe wydarzenia, to musi być coś :).
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Już sam tytuł i okładka wiele obiecują i przyciągają uwagę ;) Obiecuję sobie przeczytać tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię wartką akcję i niespodzianki :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Brzmi świetnie :) Szkoda tylko, że ten seks na księżycu i oszustwo w NASA oznaczają zdradę :(

  OdpowiedzUsuń
 16. W życiu bym nie wpadła, że książka o takim tytule będzie oparta na faktach... Trzeba przyznać, zachęciłaś sporo osób, w tym mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pragnę przeczytać tę ksiązkę!! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Brzmi ciekawie i zachęcająco, chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 19. ech kobieto... Twoje recenzje zawsze wyglądają tak zachęcająco, że ja już nie wiem, kiedy przeczytam to wszystko!

  OdpowiedzUsuń