Loading...

poniedziałek, 26 listopada 2012

“Tree your English” - Treebox oraz fiszki Human Being (A1)


Wydawnictwo: Cztery Głowy
Wydanie polskie: 2012
Oprawa: pudełko + zestaw fiszek
ISBN: 9788378430124

Jak uczyć się języka angielskiego, aby przyswojenie tysięcy słówek oraz podstawowych zasad gramatyki nie zanudziło nas na śmierć? Otóż wystarczy znaleźć sposób, który pozwoli nam opanować obcy język szybko i efektywnie a przy tym bezstresowo. Z pomocą spieszy wydawnictwo Cztery Głowy, które obmyśliło innowacyjny system nauki „Tree your english” oparty o budowę ... drzewa. Tak, tak kochani dobrze przeczytaliście:). Chodzi bowiem o to, aby nauka składała się z trzech zasadniczych części – korzenia, czyli odpowiedniej metody, w tym przypadku poradnika ze specjalnie skonstruowanym pudełkiem, solidnego pnia, którym jest gramatyka oraz wielu liści, na które składają się słówka, zwroty i sformułowania. Prawda, że ciekawe?

Od razu muszę zaznaczyć, że dość sceptycznie podchodziłam do tego kursu, ale nie byłabym sobą, gdybym nie dała szansy tak oryginalnej metodzie nauki. Po dogłębnym zapoznaniu się ze wszystkimi elementami, które w moim przypadku stanowiła książeczka z dokładnym opisem sposobu nauki oraz specjalne pudełko a także zestaw fiszek, muszę stwierdzić, że jestem miło zaskoczona! Przede wszystkim duży plus trzeba przyznać za pomysłowość i kreatywność. Pudełko ma w środku kolorowe przegródki, które pozwalają rozdzielić fiszki na te, które już opanowaliśmy oraz takie, które dopiero mamy się nauczyć. Możemy dowolnie przekładać karteczki od cyfry 1 do 4, zależnie od stopnia znajomości danego słownictwa. Co więcej, miałam okazję poćwiczyć naukę z kolorowymi fiszkami obrazkowymi z działu ”Human Being”. Dzięki ponad 500 wyrazom opanujemy angielskie słówka dotyczące części ciała, wyglądu zewnętrznego, mody i kolorów, cech charakteru, uczuć, członków rodziny, różnych świąt oraz zdrowia i higieny. Ale to nie wszystko! Niemałą zaletą jest możliwość odsłuchania w formie mp3 wszystkich słówek w obcym języku oraz rozwiązanie specjalnie przyszykowanych krzyżówek, ciekawych testów i quizów czy uzupełnienie zdań. Wszystko to ma na celu praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności i tym samym lepsze przyszykowuje do posługiwania się językiem angielskim.

“Tree your English” to innowacyjna metoda nauki języka angielskiego, która składa się z TreeBox oraz różnych zestawów fiszek (TreeCards). Z tym kursem nauka to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również świetna zabawa. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

Więcej informacji o tym sposobie nauki możecie przeczytać na stronie wydawnictwa:

14 komentarzy:

 1. Och, przydałyby mi się takie fiszki. Z gramatyką nie mam większość problemów, ale moje słownictwo leży i kwiczy. Jednak takie cudo jest dość drogie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa metoda. Może w ten sposób powinno się uczyć języka dzieciaków w podstawówce, żeby bardziej im się podobało? U mnie raczej by się nie sprawdziło. Jeśli nie mam bata nad sobą, to nie siądę do nauki :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ich niesamowicie ciekawa, ale czekam na wyższy poziom. Nie potrafiłabym obiektywnie ocenić tych na A1, więc podziękowałam, ale po B1 jak wyjdzie chętnie sięgnę, szczególnie że seria zbiera pozytywne recenzje, więc zapewne warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego dziś nie wymyślą, żeby ułatwić i usprawnić naukę języka obcego. Szkoda, że kiedyś czegoś takiego nie było :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, ale u mnie już takie rzeczy nie przejdą, na C2 się w to nie bawią :P Ale może do nauki francuskiego coś w ten deseń dorwę? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna rzecz. Popytam się mojej bratanicy, może ona by chciała coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, lubię poznawać różne metody nauki języka :) Plusem tej są krzyżówki i zadania umożliwiające zastosowanie wiedzy w praktyce :) Może kiedyś spróbuję ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi też bardzo te fiszki przypadły do gustu, graficznie są dużo lepsze od poprzednich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam te fiszki - ciekawie i przyjemnie jest mi się z ich uczyć, choć większość słówek z tego poziomu znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mi się podobają te nowe fiszki. Ciekawi mnie tylko dlaczego zrezygnowali z MEMOboxa na rzecz Tree boxa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Najpierw fiszki w memoboxie, teraz w treeboxie. Przyznam, że treebox mnie zaciekawił...

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nigdy nie uczyłem się z fiszek. Czas to zmienić i właśnie zacznę od tych przedstawionych przez ciebie.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 13. brzmi ciekawie, od dawna chcę zapoznać się z tego typu fiszkami, ale jakoś nie mam okazji ;)

  OdpowiedzUsuń