Loading...

sobota, 30 marca 2013

Życzenia i dwie świąteczne książki:)

:)
Kochani, z powodu zbliżających się świątecznych dni, specjalnie dla Was postanowiłam umieścić opinie o dwóch religijnych książkach, które miałam okazje niedawno przeczytać. Obie wydane zostały nakładem Wydawnictwa M i naprawdę warte są poznania!

Przy okazji życzę Wam pięknych, rodzinnych, magicznych Świąt Wielkanocnych. Niech ich niezwykłość i urok pozostaną z Wami na długo. Pozdrawiam ciepło:))


„Żywot Maryi” Jan Paweł II

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Wydanie polskie: 10/2012
Liczba stron: 318

Papież Jan Paweł II darzył Matkę Bożą wyjątkową czcią i niewysłowioną miłością. Wielokrotnie mogliśmy usłyszeć słynne już powiedzenie „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. W prawie każdym momencie swojego pontyfikatu ten pokorny Sługa Boży ukazywał swą silną więź z Maryją i nawoływał do zawierzenia Jej swojego życia, wszelkich trosk i problemów. Książka „Żywot Maryi” Jana Pawła II zawiera bogactwo przemyśleń na tematy maryjne. Dowiemy się m.in. na temat macierzyństwa Maryi, tajemnicach jakie są jej udziałem, proroctwach poświęconych Matce Bożej. Piękna, wciągająca i jakże szczegółowa opowieść o Maryi, jej miłości do Jezusa i wszystkich ludzi czy też łaskach, jakimi obdarzeni są ludzie, którzy zdecydowali się Jej zaufać. Warto wspomnieć o wydaniu. Twarda okładka, jasne kartki, różne czcionki i wyśrodkowane teksty z różnych encyklik, Pisma Świętego czy modlitw. Całość czyta się niespiesznie, po kawałeczku, dawkując sobie tę niezwykłą lekturę. Polecam serdecznie!!
Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

„Żywot Jezusa” Jan Paweł II

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Wydanie polskie: 2012
Liczba stron: 660

„Żywot Jezusa” to książka o życiu Chrystusa widziana oczami Jana Pawła II. Niezwykła publikacja będąca zbiorem rozważań i przemyśleń na tak ważny temat jak nadejście Jezusa, jego ziemska wędrówka, okrutna śmierć i późniejsze zmartwychwstanie czy też wniebowstąpienie. Jan Paweł II poprzez tę książkę pragnie przybliżyć nam wszystkim osobę Zbawiciela i uważam, że zrobił to idealnie. Na uwagę zasługuje ilość materiałów źródłowych , którymi są zarówno dokumenty papieskie, encykliki, adhortacje, listy, homilie czy też katechezy i nauki wygłaszane podczas audiencji. Każdy coś tu dla siebie znajdzie, zwłaszcza że język nie jest jakoś mocno specjalistyczny. Plusem jest również twarda okładka i dobrej jakości papier. Jestem pewna, że lektura ta wzbudzi w Was niemałe emocje i głębokie refleksje. Polecam serdecznie!
Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<


18 komentarzy:

 1. Z pewnością książki są wspaniałe:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki raczej nie dla mnie.
  Wesołych!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Radosnych i spokojnych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla Ciebie także zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy! Pozdrawiam ciepło :) PS Nie znałam wcześniej tych książek Jana Pawła II - poszukam, wydają się być interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj Święta,
  Więc świątecznie
  Ciebie słodko pozdrawiamy
  I życzonka Ci składamy.
  Rozpisywać się nie chcemy,
  Już to zrobiliśmy w blogu,
  Ale mocno Cię tulimy,
  Najlepszego Ci życzymy! :)
  Słodkich Świąt!
  Życzą
  Włóczykije – Monika i Rafał

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych i rodzinnych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie książki idealne na Wielkanoc :)
  Wesołego Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie nie moja bajka, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie moja tematyka niestety.

  Wesołych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 10. Obie książki jak najbardziej dla mnie :) mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł z dodaniem książek tematycznie związanych ze Świętami. Tym bardziej, że obie prezentują się doskonale i z pewnością nadają się na prezent bo są bardzo ładnie wydane:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię takie książki, ale niestety, wątpię w to, żebym miała czas na ich lekturę:). Może po maturze:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Spóźnione, ale szczere życzenia świąteczne przesyłam. Co do książek, obydwie piękne wydane. Szczególnie ,,Żywot Jezusa'' mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zainteresowałaś mnie Żywotem Maryi i Jezusa - będę je miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka nie tylko na Święta :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń