Loading...

sobota, 18 grudnia 2010

"Noc wigilijna" Clement Clarke MooreWydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron: 32
Format:  216x279 mm
Oprawa: twarda
Cena z okładki: 13.9 zł

Z okazji zbliżających się Świąt chciałabym przedstawić Wam piękną, wzruszającą książeczkę pt. „Noc Wigilijna” napisaną przez Clement Clarke Moore. Recenzję tej książki miałam napisać tuż przed świętami, ale mój 2,5-letni siostrzeniec, któremu książka ogromnie się spodobała, skłonił mnie do wcześniejszej opinii ;)

Szkoda, że w  Polsce utwór ten nie jest tak dobrze znany jak w innych krajach. Najwyższy czas to zmienić ;) To co zachwyca w tej 32 stronicowej opowieści to przepiękne  ilustracje wykonane przez Ruth Sanderson, dzięki którym cały wierszyk nabiera niezwykłego, wręcz magicznego klimatu. Niewielkie partie tekstu na każdej stronie zachwycają nie tylko treścią , ale również dzięki cudownym zdjęciom pozwalają przybliżyć urok Bożego Narodzenia i głębiej poczuć świąteczny nastrój.

„Noc wigilijna” została oddana do rąk czytelników dzięki wydawnictwu Jedność, które zadbało o staranne wykonanie i twardą oprawę. Całość wydana jest w pięknej formie i robi ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach ;)
Gorąco polecam wszystkim na świąteczne prezenty dla swoich pociech. Będzie to niezapomniany upominek. Pozdrawiam!

Moja opinia
>>>>>> 6 / 6 <<<<<<

8 komentarzy:

 1. a tam dla pociech. myślę, że i nie jeden dorosły by się z niej ucieszył :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może sięgnę, zamiast "Opowieści wigilijnej". Choć już od jakiegoś czasu (powiedzmy ;-) czytam, to za ładnymi ilustracjami przepadam :D!

  OdpowiedzUsuń
 3. Varia - ojj na pewno :) Sama nie mogłam się od niej oderwać..

  Patsy - mam podobnie ;) tekst oczywiście cudowny, ale ilustracje są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. noc wigilijna.. oglądałam film w kinie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna okładka :)
  Ja już chcę Święta!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szukam ciekawych książek o Bożym Narodzeniu, więc może odpowiednie będzie to ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. corrupted - tak, film również ciekawy, choć przy książce niknie ;)

  Elina - ja też ;) Całe szczęście zostało tylko kilka dni. Damy jakoś radę :)

  Meme - jak dla mnie strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o świąteczne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zakupiłam przed chwilą książkę pt."Noc Wigilijna" na Allegro i sama się jej nie mogę doczekać. Jako dziecko otrzymałam w prezencie od rodziców piękną książkę pt."Wielka Wyprawa Świętego Mikołaja Historia Prawdziwa".
  Jest bogato ilustrowana.Wydawnictwo >DEBIT<.Ilustracja Scott Gustafson.Autor także Clement Clark Moore.Stron 46 ale liczyłam je sama.Książka nie zawiera numeracji stron.I tekst jest w większości po obu stronach jednej kartki w tym,że każda stronka jest wspaniale ilustrowana. Moje pociechy już od listopada proszę na Dobranoc o czytanie tej książki.Jako dziecko byłam nią zafascynowana, a teraz przynosi wspomnienia i powoduje wypieki na policzkach moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń