Loading...

sobota, 15 stycznia 2011

"Nasza klasa i co dalej" Ewa Lenarczyk
Wydawnictwo: Novae Res
Wydanie polskie: 11/2010
Liczba stron: 344
Format: 140 x 210 mm
Oprawa: miękka
Cena z okładki: 29.90 zł

„Nasza klasa i co dalej” autorstwa Ewy Lenarczyk to przyjemna, lekka książka, doskonała na zimowe czy letnie wieczory, kiedy chcemy odpocząć po trudach codziennego dnia... Nie jest to może wybitna literatura, ale z pewnością bardzo ciekawa pozycja na spędzenie wolnego czasu z książką. Mi osobiście przypadła ona do gustu i z przyjemnością będę wracać do tej powieści ;)

O czym jest ta książka? Tematyka poruszana przez autorkę jest bardzo współczesna, dotyczy bowiem portalu internetowego nasza klasa zrzeszającego ludzi i stanowiącego miejsce spotkań tysięcy bliższych i dalszych sobie osób. Bohaterkami powieści są kobiety w średnim wieku, z ustabilizowaną sytuacją rodzinną. Mają mężów, dzieci,  dobrą pracę, czyli w zasadzie powinny być szczęśliwe i w pełni spełnione. Jednak nie jest tak do końca, ponieważ czegoś im w życiu brakuje.... Potrzebują odmiany, wyrwania się z codziennej rutyny, nudnych obowiązków. Współmałżonkowie, którzy dawniej dbali o swoje żony, zabiegali o ich względy oraz kochali je bezgranicznie teraz całkowicie o nich zapomnieli, zajęci pracą i własnymi sprawami. Miłość, która dawniej scalała ich związek, pod wpływem monotonii życia i nużących domowych zadań straciła na sile. Poddać się, zapomnieć o własnych potrzebach, uczuciach czy może wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o własne dobro i spełnienie marzeń? Pięć kobiet poszukujących swego szczęścia w życiu, dzięki portalowi internetowemu odnowi znajomości i przypomni sobie dawne miłości z młodości. Co dla tych kobiet szykuje los? Czy odniosą sukces? Jak potoczą się ich ścieżki i dokąd je zaprowadzą? Nic nie zdradzę, aby nie psuć Wam przyjemności z czytania ;)

Książka o prawdziwym życiu, bez upiększeń pokazująca jak trudno żyć w małżeństwie i wzajemnym zrozumieniu oraz o tym jak łatwo rutyna i schematyczność w codziennych kontaktach z bliskimi może doprowadzić nie tylko do wielu komplikacji, ale także może być źródłem zmian w życiu i początkiem nowej drogi... Interesująca lektura, dodająca otuchy i wiary w siebie :) Polecam!


Moja ocena
>>>>> 5 / 6 <<<<<

11 komentarzy:

 1. niesamowicie mocno chcę tą książkę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo czeka na mnie, choć szczerze mówiąc zapomniałam, że ją mam :) Przypomniałaś mi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ochotę ją przeczytać - portale społecznościowe to ciekawe zjawisko - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... Nie przepadam za naszą klasą, ale ksiązkę chętnie bym przeczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka czeka właśnie na przeczytanie, niedługo się za nią zabieram. :) Ciekawa jestem, jakie będą moje odczucia co do tej książki, bo jak wspomniał ktoś wyżej - ja również za naszą klasą nie przepadam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lenalee - też się obawiałam, ale jak się okazało książka pozytywnie mnie zaskoczyła ;)
  Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka czeka właśnie na przeczytanie, niedługo się za nią zabieram. :) Ciekawa jestem, jakie będą moje odczucia co do tej książki, bo jak wspomniał ktoś wyżej - ja również za naszą klasą nie przepadam. ;)

  OdpowiedzUsuń