Loading...

piątek, 11 marca 2011

„Opętanie i egzorcyzm. Jak rozpoznać przebiegłego szatana" Francesco BamonteWydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2008
Liczba stron: 240
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788374425988

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek na czym polega egzorcyzm? Albo jak przeprowadza się wypędzanie złego ducha z człowieka lub uwalnianie go od nękania i dręczenia? Książka „Opętanie i egzorcyzm” Francesco Bamonte rzuca światło na to, czym w istocie jest egzorcyzm i na jakich warunkach się on odbywa. Ta fascynująca książka przybliża nam tajemniczy świat oraz niezwykłe zjawiska, które często wydają się nam być zarezerwowane dla filmów czy opowieści o duchach z młodzieńczych lat...  

Zasadnicza część książka poświęcona jest egzorcyzmom. Dowiemy się m.in. o ich znaczeniu zarówno w Biblii jak i w czasach współczesnych. Jak rozpoznać czy dana osoba jest opętana przez złego ducha i jaką formę pomocy wtedy zastosować? Czy istoty nieczyste mogą czynić cuda i jak wygląda opętanie szatańskie? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w tej fascynującej  lekturze. Dodatkowo książka wzbogacona jest o świadectwa księży egzorcystów, którzy przybliżą nam swoją niełatwą posługę. Interesujący jest również dział omawiający zagadnienie satanizmu i niebezpieczeństwa jakie za sobą niesie. Zagłębimy się w zwierzenia byłych satanistów i poznamy ich wewnętrzne doświadczenia ze złem. 

„Opętanie i egzorcyzm” napisana jest zrozumiałym dla każdego językiem i w ciekawy sposób wyjaśnia od podstaw na czym polega egzorcyzm i działanie złych duchów. Dzięki odniesieniom do Katechizmu KK oraz pism m.in. Jana Pawła II czy Św. Tomasza z Akwinu przybliża nam zawiłe prawdy o otaczającym nas świecie i przestrzega przed niewiarą w istnienie szatana.

Wciągająca z ogromną siłą książka, która intryguje a jednocześnie wywołuje delikatny dreszczyk na ciele. Pozycja ta na pewno zainteresuje osoby zaciekawione tematyką egzorcyzmów czy opętań, ale będzie również pasjonującą lekturą dla wszystkich, którzy opowieści o tego typu zjawiskach uznali za „bajki dla niegrzecznych dzieci”. Z pewnością powinien sięgnąć po nią każdy, aby wiedzieć na jakie oznaki zwracać baczniejszą uwagę i do kogo udać się po pomoc. Serdecznie polecam:)

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

14 komentarzy:

 1. Przyznam, że tematyka bardzo ciekawa, o egzorcyzmach i opętaniach wiem bardzo niewiele. Jednak czuje, że to lekko przerażająca lektura. Lubie się bać, ale tylko przy fikcyjnych zdarzeniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka jest mi znana w pewnym stopniu. Zastanawiam się na ile ta książka byłaby dla mnie interesująca. Swoją drogą, zawsze mnie zastanawiało, jak to możliwe, że w teoretycznie katolickim społeczeństwie, tak wielu ludzi traktuje szatana i opętania jako magię, czy zabobon. Dopiszę sobie "Opętania" do listy. Ostatecznie tytuł mnie przekonuje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię tego typu lekturę, ale to już mnie przeraża;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa recenzja, aczkolwiek tak jak Dosiak - wolę się bać fikcyjnych wydarzeń i postaci.
  Ale książce nie mówię "Nie".

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosiak - ja także się bałam, ale tylko jeśli poznamy wroga będziemy mogli się przed nim właściwie bronić:). Polecam i pozdrawiam!!

  podsluch - egzorcyzmami trochę się interesuję i sporo o nich czytałam. Tę pozycję jak najbardziej polecam, bo opisuje egzorcyzmy/opętania wszechstronnie. Mnie również dziwi fakt zaprzeczania istnienia szatana, ale cóż... Właśnie dlatego takie książki są potrzebne:). Pozdrawiam!!

  Magia słowa pisanego - nic się nie bój i śmiało przeczytaj tę książkę:). Im więcej wiemy o tych dziwnych zjawiskach, tym lepiej dla nas i naszych najbliższych. Pozdrawiam!!

  Penny Lane - tematyka może przerażać, ale warto wiedzieć co może nas spotkać każdego dnia i jak się przed tym bronić:). Spróbuj, bo naprawdę warto:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Takich książek się boję. Czytam i oglądam horrory, krwawe thrillery, ale to fikcja...
  Myślę, że mój mąż chętnie przeczyta, bo on często sięga do takiej tematyki.

  OdpowiedzUsuń
 7. na mnie jeszcze czeka poprzednia książka do której mnie zachęciłaś :nawiedził nas diabeł. jeśli się spodoba, rozejrzę się i za tą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. beatrix - w takim razie zachęcam męża i liczę, że namówi Ciebie na książkę, bo lektura warta przeczytania:D. Pozdrawiam!!

  Varia - zachęcam do obu książek, bo każda z pozycji z innej perspektywy omawia egzorcyzymy:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Odkąd obejrzałam z mamą program o opętaniu dziewczyny i tam były wypowiedzi księży, nagrane piski demonów itp. - śmiertelnie się przeraziłam.
  Po książkę sięgnę z pewnością, tylko muszę ją skądś zdobyć... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Choć tematyka jak dla mnie niezwykle interesująca, to jednak nie wiem, czy sięgnę po tę książkę. Lubię się bać, ale raczej przy głupawych horrorach, kiedy wiem, że wszystko to czysta fikcja. ;) Niemniej, dopisuje sobie tę pozycję do listy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka lat temu w ramach szkolnych rekolekcji moi uczniowie mieli spotkanie z księdzem egzorcystą. który opowiadał o swoich doświadczeniach. Wrażenie niesamowite, nawet dla wątpiących.

  OdpowiedzUsuń
 12. O nie nie, to nie dla mnie!
  Od paru dni leży u mnie w domu 'Czarny sakrament', napewno się za niego nie wezmę ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiem dlaczego na samą myśl czuję nadciągającą "gęsią skórkę", przypuszczam iż wynika to z faktu który przytoczyła beatrix: "To nie jest fikcja". Kto wie, być może kiedyś z przychylnością na nią spojrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Maks - większość osób obawia się tej tematyki.. Mimo to książka warta przeczytania i do tego bardzo ciekawie napisana:). Polecam i pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń