Loading...

piątek, 11 marca 2011

Zapowiedzi książkowe, czyli dla każdego coś dobrego :))

:)
Poniżej możecie zapoznać się z niektórymi książkami, które niedawno pojawiły się nakładem różnych wydawnictw. Może któraś przypadnie Wam do gustu:))


"Wschodzący księżyc"

Daj porwać się księżycowej gorączce i wejdź do świata, gdzie wilcza namiętność budzi do życia nawet nieumarłych…

Riley Janson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączeniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje.

Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas…

Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów. Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty. Aby odszukać brata, angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci Strażników Departamentu. Jakby tego było mało, pojawia się niebezpieczny szaleniec ogarnięty obsesyjną myślą stworzenia doskonałej istoty powstałej z połączenia kilku genów nieludzi…

Wschodzący księżyc jest pierwszą z serii dziewięciu książek o Riley Jenson.

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Wydanie polskie: 08/03/2011


"Dobrani" Ally Condie

Urzekający romans rozgrywający się w idealnym z pozoru świecie przyszłości,  gdzie każdy wybór jest z góry przewidziany, gdzie nawet miłość jest pod kontrolą.

Cassia zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytać, co oglądać, w co wierzyć. Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie jest jej idealny partner... do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky'a Markhama.

Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupić na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieść z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestać myśleć o Ky'u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewać w nieomylność Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrać pomiędzy Xanderem i Ky'em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pójść.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 08/03/2011


"Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję!" Eliza Piotrowska

Dorastająca myszka, Tupcio Chrupcio, tym razem zmaga się ze strachem. Nagle zdaje sobie sprawę, że boi się ciemności, starszych dzieci w przedszkolu, głębokiej wody na basenie i burzy. Na szczęście mama i tata są przy nim i potrafią wytłumaczyć, skąd bierze się ten lęk i jak można go przezwyciężyć. Ich rady okazują się skuteczne. Tupcio Chrupcio już wie, co robić i potrafi pocieszyć młodszą siostrę, która boi się burzy.

Zabawne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek.
Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w Misiu i „Świerszczyku”.
Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród
związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi:
„Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha”.

Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: II kwartał 2011


"Cień gejszy" Anna Klejzerowicz

Miłość, sztuka, pieniądze i śmierć splatają się w fascynującą fabułę powieści Anny Klejzerowicz.Spokojne życie znanego gdańskiego dziennikarza – Emila Żądło – zostaje zakłócone: okazuje się, że ktoś podszywa się pod niego na licznych forach internetowych. Zostawiane komentarze dotyczą zagadkowych japońskich drzeworytów. Zaintrygowany sprawą Żądło rozpoczyna prywatne śledztwo.

Choć akcja powieści rozgrywa się w dzisiejszym Gdańsku, czuć w niej niewątpliwie powiew Dalekiego Wschodu. Jaki związek z morderstwami popełnianymi w polskim mieście ma historia drzeworytów? Dziennikarz, w towarzystwie swojej ukochanej Marty, próbuje rozwiązać tajemnicę, której korzenie sięgają Japonii początków XX wieku. Oboje odkrywają przy tym piękną, ale burzliwą historię miłosną, której echo wciąż pobrzmiewa, mimo upływu lat…

Cień gejszy” w fascynujący sposób wiedzie nas przez historię i współczesność, odkrywając sekrety miłości i sztuki. Powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, przez co zainteresuje  zarówno miłośników  kryminałów, jak i romantycznych historii.

Wydawnictwo: Replika
Wydanie polskie: 03/2011


"Epidemie w dawnej Polsce" Szymon Wrzesiński

Trąd, dżuma, ospa - epidemie m.in. tych schorzeń nękały Europę w ubiegłym tysiącleciu. Nowa książka Szymona Wrzesińskiego - "Epidemie w dawnej Polsce" - rzeczowo opisuje ich pojawianie się na terytorium Królestwa Polskiego. Ukazuje okoliczności wybuchu poszczególnych zaraz i przesądy z nimi związane. Wpływ ciał niebieskich, obecność innowierców w państwie czy kara boża jako przyczyny moru - to tylko niektóre z nich. Autor sporo uwagi poświęca także skutkom, jakie przyniosły Polsce epidemie. Książka uświadamia, jak wielki wpływ na funkcjonowanie poszczególnych organów państwa - sejmu, dworu królewskiego, sądów - miały szerzące się zarazy. Wyjaśnia także, jak próbowano leczyć masowe choroby i dlaczego sposoby te nie były skuteczne. Wrzesiński podejmuje się także opisu - nieraz makabrycznych i prowadzących do samookaleczenia - praktyk religijnych, którymi próbowano przebłagać Boga, by cofał zsyłane pomory.
Wydawnictwo: Replika
Wydanie polskie: 03/2011


Pozdrawiam serdecznie:)))

13 komentarzy:

 1. chcę Dobranych :)i oczywiście Wschodzący księżyc :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam "cień gejszy", a w szczególności "Epidemie w dawnej Polsce" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Cien gejszy'' juz zamówiłam..hm...coś mnie ciągnie do ''Dobrani''- nie słyszałam o tej ksiażce ale brzmi ciekawie..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jedynie chyba sięgnę po ,,Epidemie w dawnej Polsce,, :]
  ,,Cień gejsz,, wydaje mi się lekko przerysowaną książką, a mam już takich wystarczająco dość ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresował mnie:
  "Wschodzący księżyc", chociaż boję się, że będzie, to książka taka jakich pełno.
  "Dobrani", chociaż nie wiem czy by mi się spodobało.
  A co do Epidemii... To wydaje się ciekawe, jednak wiele razy natknęłam się na książki o ciekawej tematyce napisane w taki sposób, że zasypiałam... Mam nadzieję, że tak nie będzie z tą pozycją.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę każdy ma swoje typy:). jeżeli którąś z książek zdobędę, na pewno zdam relację po przeczytaniu:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. O książkę "Dobrani" 'walczę' na Lubimy Czytać, ale tyle jest na nią chętnych, że nie liczę na wygraną :) Na wilkołaki itp. mam na razie alergię, mam nadzieję, że uleczalną bo na półce czeka kilka pozycji...

  OdpowiedzUsuń
 8. "Dobrani" i "Cień gejszy" mnie ciekawią ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam ochotę na Wschodzący Księżyc

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczególnie zainteresowały mnie pierwsze dwie pozycje. Mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Cień Gejszy?... muszę się jej bliżej przyjrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa jestem książki "Cień gejszy", mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń