Loading...

niedziela, 6 marca 2011

"Opowieści biblijne" Anna Casalis
Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 05/2010
Liczba stron: 54
Format: 210 x 295 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325901523

Pamiętam z dzieciństwa swoją pierwszą  książkę o historiach biblijnych i do dzisiejszych czasów mam do niej ogromny sentyment. Każde dziecko powinno mieć taką książkę, która w łatwy i przyjemny sposób bawi oraz uczy podstawowych prawd wiary.

„Opowieści biblijne” Anny Casalis to piękna księga przybliżająca nam stworzenie świata przez Boga oraz początki religii chrześcijańskiej. Adam i Ewa, Arka Noego, Wieża Babel czy dziesięć plag egipskich to zaledwie ułamek informacji o jakie wzbogacą się nasze dzieci. W przyjazny sposób będziemy mogli zapoznać nasze pociechy z religią chrześcijańską i interesująco przybliżyć im życie i trudy pierwszych ludzi. Wszystko to podane w ciekawej formie i wzbogacone przepięknymi ilustracjami, które zachwycają i pomagają dziecku zrozumieć, jak wyglądał świat ponad dwa tysiące lat temu. Barwna szata graficzna z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów oraz obramowania każdej strony cieszą oczy i znacznie umilają czytanie.

Nie mogę pominąć także innych atutów tej pozycji, takich jak duży format, twarda okładka, sztywne kartki oraz śliczna zakładeczka, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne i użytkowe książki. „Opowieści biblijne” to również sposób na piękny prezent dla każdego dziecka. Oby więcej tak wartościowych lektur. Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

7 komentarzy:

 1. Planuję niedługo swojej córeczce kupić biblię dla dzieci, kto wie, może akurat będzie to ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam trzy różne wydania "Opowieści biblijnych" i tę powyższą również :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też z dzieciństwa pamiętam takie opowieści i także mam je do dziś i czuję do nich ogromny sentyment. Ta jak widzę jest pięknie wydana co mnie w ogóle nie dziwi widząc, że wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Wilga;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polecać cioci na prezent dla jej córek;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Katarzyna - myślę, że książka ta byłaby świetnym wyborem:)). Pozdrawiam!!

  bibliofilka - takich książek nigdy dosyć:). Pozdrawiam!!

  Izuś - to prawda:). Wydawnictwo Wilga pięknie wydaje książki. Polecam i pozdrawiam:))

  Scathach - bardzo się cieszę. Córeczki cioci z pewnością też będą zadowolone:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialna książeczka, do ktorej przymierzam się już jakiś czas, tylko jak już jestem w księgarni, to zawsze o niej zapomnę;)

  OdpowiedzUsuń
 7. podsluch - też tak czasami mam;). Życzę owocnych zakupów:)). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń