Loading...

niedziela, 17 kwietnia 2011

"Uczymy się Angielskiego. Klasyka baśni"Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 2010
Liczba stron: 144
Format: 230 x 280 mm
Oprawa: twarda + płytka CD
ISBN: 9788373759824
Angielski w obecnych czasach jest jednym z najczęściej używanych języków. Każdy wie, że im wcześniej rozpocznie się naukę, tym efekty są lepsze a sam proces zdobywania wiedzy zachodzi znacznie szybciej i przyjemniej. Dlatego warto zainwestować w edukację już najmłodszych dzieci, które mają chłonny umysł i przez zabawę potrafią nauczyć się znacznie więcej niż młodzież czy osoby dorosłe. Z myślą o rodzicach, którzy pragną rozwijać zdolności językowe swoich pociech wydawnictwo Wilga przygotowało niezwykłą książkę. „Uczymy się Angielskiego. Klasyka baśni”, bo o nią chodzi, to zbiór najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, które bawią i uczą jednocześnie.

Co takiego niezwykłego jest w tej książce? Najlepsze baśnie przedstawione w dwujęzyczny sposób, dołączona płyta z bajkami w obcym języku a może ilustracje, które zachęcają najmłodszych czytelników do nauki? Myślę, że każde dziecko dzięki tej książce może w łatwy i przyjemny sposób poznać obcy język i przy okazji dobrze się bawić. Czerwony Kapturek, Brzydkie Kaczątko, Kopciuszek i wiele innych bajek pomogą dziecku oswoić się z językiem angielskim. Na każdej stronie na marginesach przedstawiono najważniejsze słówka z danego tekstu, które warto zapamiętać. Aby to ułatwić słowa przyporządkowane są do obrazków, aby wykorzystując zarówno zmysł słuchu, wzroku oraz mowy, ułatwić proces zdobywania wiedzy.

Na końcu książki znajduje się indeks słówek polsko-angielskich i angielsko-polskich, który pozwala utrwalić wyrazy i powrócić do nich w każdej chwili. To również świetna powtórka dla starszych dzieci, które uczą się angielskiego metodą klasyczną, w szkołach. Dodatkowym atutem jest duży format, twarda oprawa oraz dołączona płytka CD z bajkami.

Dzięki tej książce dziecko pozna zdania i zwroty, porównując tekst w dwóch językach. Baśniowy świat sprawi, że nauka stanie się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Prosty, zrozumiały język najbardziej znanych baśni i barwne ilustracje na każdej stronie przyciągną wzrok dziecka oraz pomogą bezstresowo nauczyć się języka obcego.

„Uczymy się angielskiego. Klasyka baśni” to wyjątkowa pozycja przygotowana przez Joannę Zarańską, nauczycielkę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i autorkę licznych podręczników. Z pewnością będzie ona świetną inwestycją w rozwój dziecka i pomoże oswoić się z angielskim słownictwem oraz specyfiką tego języka. Polecam serdecznie!
Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<  

8 komentarzy:

 1. Ja uważam że doskonałe nie tylko dla dzieci. Dorośli również mogą skorzystać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam książkę w tym stylu w domu i uważam, że jest świetna :) Sama do niej czasem zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pisanyinaczej - to prawda:). Sama również spróbowałam swych sił i rzeczywiście fajna zabawa:). Pozdrawiam!!

  Soulmate - takich pozycji powinno być więcej:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasandro, a jak to jest rozwiązane w środku? Chodzi mi o to, czy to są skrócone wersje bajek dla 3-4-latków, czy dłuższe wersje dla starszych dzieci? Bo okładka wydaje się taka poważna, jakby książka była przeznaczona dla starszaków:)

  OdpowiedzUsuń
 5. viv - książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Zawiera zarówno bajki nieco skrócone, jak i w dłuższych wersjach:). Każdy znajdzie tam coś dla siebie:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja musiałam się uczyć "po staremu", czli w szkole i nie wyszło mi to na dobre. Za to takie książki są świetne i na pewno szybciej łapie się język obcy. Kupię dla siostrzenicy:P

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa:) Chętnie bym pooglądała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. julia201120 - ja niestety też w szkole. Nie było wtedy takich opracowań:). Siostrzenica z pewnością się ucieszy. Pozdrawiam!!

  Izuś - nic nie stoi na przeszkodzie:D

  OdpowiedzUsuń