Loading...

czwartek, 26 maja 2011

„Papież z Polski. Nasz Święty” Paweł ZuchniewiczWydawnictwo: Znak
Wydanie polskie: 04/2011
Liczba stron: 680
Format: 150 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788324015894

Jan Paweł II był i jest wielką postacią. Ostatnio, z uwagi na beatyfikację, wydawanych jest coraz więcej książek opisujących życie i posługę tego niezwykłego człowieka. Bardzo cenię sobie literaturę duchową, dlatego nie mogłam oprzeć się pokusie i sięgnęłam po pozycję, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. „Papież z Polski. Nasz Święty” autorstwa Pawła Zuchniewicza to opasły tom, który jednak mimo prawie siedmiuset stron, czyta się rewelacyjnie  niczym biograficzną powieść, czasami z uśmiechem na twarzy, czasami z łzą w oku. Zdecydowanie piękna i godna polecenia książka.

Dzięki tej pozycji będziemy świadkami wyboru Karola Wojtyły na Papieża i wszelkich wydarzeń jakie później miały miejsce. Od młodości, przez liczne wyjazdy, głoszone nauki aż po ciężką chorobę, będziemy mogli z bliska obserwować sylwetkę Jana Pawła II, którą przedstawiono z wielkim szacunkiem i poważaniem, jakie się tak wybitnej osobie należą. Przyjrzymy się blaskom i cieniom życia papieskiego i zobaczymy "od kuchni" jak naprawdę wygląda taka posługa. Nie zabraknie też codzienności, zmagania się z własnymi słabościami czy zabawnych sytuacji. Naznaczona ciężką pracą i wyrzeczeniami posługa zasługuje na najwyższe uznanie i naśladownictwo, co w tej książce zostało pięknie podkreślone.

Liczne teksty z encyklik i listów Jana Pawła II zostały tu wplecione w całość i przypominają o tym, co głosił, wyznawał i do czego nas zachęcał Papież. Autor użył niezwykle żywego, barwnego języka, przez co książkę czyta się bardzo płynnie, jednym tchem, pomimo tak dużej objętości.

„Papież z Polski. Nasz Święty” to niezwykła pozycja, którą każdy bez wyjątku powinien przeczytać. Jest to niesamowita podróż po wszystkich mniej lub bardziej ważnych momentach z życia Papieża, kreśląca portret człowieka, który poświęcił życie dla ludzi, służąc Bogu najlepiej jak potrafił. Ta biograficzna księga jest hołdem dla skromnego, acz wielkiego sercem człowieka, która wzrusza, wzbudza liczne przemyślenia, uczy pokory i poddania się woli Pana. Serdecznie polecam!!
Moja ocena
>>>> 5,5 / 6 <<<<

11 komentarzy:

 1. Wiele się słyszy i mówi o Janie Pawle II; fajnie byłoby mieć wszystko zamknięte w jednej okładce.Ufam Twojej opinii, więc dlaczego by nie sięgnąć akurat po tę książkę?

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czekam na swój egzemplarz:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę się boje, że o nasz Papieżu było tyle zarówno filmów jak i książek, że kolejna może się jakoś tak nie przebić. :)
  Jednak przeczytać powinniśmy chociażby z szacunku dla Jana Pawła II, jeśli będę miał możliwość to sięgnę napewno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również serdecznie polecam. Książka piękna, głęboka uczta duchowa

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i w pełni zgadzam się z Twoją opinią, Kasandro - biografię Zuchniewicza czyta się rewelacyjnie, jak powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myslę,że warto mieć w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja lubię o papieżu czytać, a tej pozycji jeszcze w rękach nie miałam, więc chętnie się zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że nie ciągnie mnie szczególnie do tego typu klimatów. :) Chociaż to również zależy od dnia. ;x

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli chodzi o Jana Pawła II to napewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham takie książki i na pewno przeczytam. Dzięki za recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością po nią sięgnę ;)
  Lubie takie książki.

  OdpowiedzUsuń