Loading...

środa, 25 maja 2011

Zapowiedzi... książkowe:D

:)

Poniżej mam dla Was kilka ciekawych propozycji książkowych. Mam nadzieję, że Wam również przypadną do gustu. Pozdrawiam!!

Małe co nieco na Dzień Dziecka:

Z okazji Dnia Dziecka w sklepie internetowym http://www.wilga.com.pl/  wszystkie książki, gry i puzzle są tańsze o   20 %. Oferta jest ważna do 5 czerwca!Wanda Chotomska
Flipek. Szuka mamy
Flipek. Znajduje przyjaciół


Eliza Piotrowska
Tupcio Chrupcio.
Ja się nie boję
Tupcio Chrupcio.
Żegnaj pieluszko


Jan Brzechwa
Pchła Szachrajka
Julian Tuwim
Wiesze dla dzieci


Złota księga bajek

Opowieści biblijne

Wydawnictwo Czarna Owieczka również przygotowało kilka ciekawych pozycji dla najmłodszych:

"Mała książka o życiu" Pernilla Stalfelt
Życie może być duże i bardzo małe. Radosne lub bardzo nudne. Długie albo czasem za krótkie. Ta książka opowiada o życiu. O tym, że się rodzimy, że umieramy i o tym wszystkim co jest pomiędzy. Jak biegnie czas i co robimy kiedy żyjemy, np. całujemy się, łapiemy motyle, czekamy na czerwonym świetle. Ale skąd wiemy, że rzeczywiście żyjemy? I dlaczego jedzenie jest ważne po to aby żyć.W Książce o życiu  nie znajdziecie gotowych prawd czy rozwiązań, ale przekonujące wyjaśnienia. Rozważania o życiu w tej książce są wesołe, smutne, a czasami bardzo osobiste.
Premiera: 15.06.2011
30 str., twarda oprawa


"Kupa, kupa, kupa" Alex Schulman i Emma Adbage
Nikki, bystra i dowcipna bohaterka książki, jest niemowlęciem, które jak dorosły mówi pełnymi zdaniami i dyskutuje z ojcem. Pewnego dnia tata zauważa, że Nikki nie zrobiła kupy. Gdy mijają kolejne dni , a kupy nie ma, tata pyta córeczkę  dlaczego tak się dzieje. Otrzymuje odpowiedź: oszczędzam!  -Po co?- pyta tata, ale Nikki milczy. Brzuszek Nikki rośnie i wkrótce już przypomina twardą piłkę, aż w końcu nadchodzi  Święto Kupy- dzień, na który  Nikki czekała. Trudno sobie wyobrazić  książkę, w której byłoby tyle kupy. Ale to jest to co dzieci lubią!Książka ma nie tylko dowcipny tekst, ale także świetne ilustracje!
Premiera: 29.06.2011
                                            32 str., oprawa twarda

I coś dla dorosłych, aby nie byli poszkodowani:D

"Pałac tajemnic" Agnieszka Pietrzyk (Wyd. Replika, premiera 30.05.2011)

Alicja Prus, nowa lokatorka feralnego mieszkania numer siedem, przeprowadza prywatne śledztwo, by odkryć sprawcę zbrodni. Jednak pałac kryje w sobie więcej tajemnic, niż pierwotnie przypuszczała
Sekrety, zakazana miłość, zazdrość, gwałt, zbrodnie...
W położonym na Mazurach barokowym pałacu von der Groebenów obecnie mieści się dziesięć mieszkań gminnych. W jednym z nich zamordowane zostaje rosyjskie małżeństwo Reznikowów. Ich córka znika bez śladu.
"Pensjonat Sosnówka" Maria Ulatowska (Wyd. Prószyński, premiera - 10.05.2011)
Taka bajka należy się każdemu z nas! Dalsze losy Anny Towiańskiej, która wybrała życie w Sosnówce. Zakochała się w tym miejscu, jego klimacie, tutejszych ludziach, zdobyła przyjaciół i straciła serce. Pensjonat Sosnówkato opowieść o ludziach dobrych i o tych, którzy dobro dopiero mają w sobie odkryć; o barwnym Dyziu, małym Florku, cudownej Irence, niezawodnym Jacku, suczce Szyszce oraz wielu innych mieszkańcach i gościach magicznej Sosnówki. To historia o poszukiwaniu miłości niezależnie od wieku i odkrywaniu pasji w rzeczach, które kochamy. O pensjonacie, który stał się enklawą dla wszystkich poszukujących równowagi w życiu. O miejscu, gdzie czas płynie wolniej, sosny szumią i pachną, jak zwykle, a jezioro nieustannie lśni w słońcu. Okazuje się, że można być szczęśliwym, gdy tylko pomoże się trochę losowi. Albo kiedy los nam pomoże!

"Dziewczyna, która pływała z delfinami" Sabina Berman  (Wyd. Znak, premiera-16.06.2011)
Opowieść na miarę bestsellerowego Forresta Gumpa!!
Poznajcie Karen, niezwykłą dziewczynę, która zaskakuje wszystkich szczerym spojrzeniem na świat. Karen przez wiele lat nic nie mówi, nie czyta, chodzi własnymi drogami. Nie wie, co znaczy smutek, radość czy miłość. Dla wielu jest dzikim dzieckiem, które najlepiej czuje się, nurkując z delfinami. Aby żyć wśród ludzi, musi jednak nauczyć się najtrudniejszego-kochać. Sabina Berman stworzyła kobiecą wersję Forresta Gumpa, lekką i zabawną opowieść, równie zaskakującą jak pudełko czekoladek. Przekonaj się jak wiele może się zmienić, gdy pozostajemy wierni sobie. Kiedy zdanie innych przestaje mieć znaczenie. Kiedy sami wiemy, co jest dla nas najważniejsze.


Pozdrawiam wszystkich książkoholików:))). Niech się Wam dobrze czyta:D

Z powodu zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i akademickiego życzę Wam dużo siły, wytrwałości i przede wszystkim satysfakcjonujących ocen!!! Pedagogom zaś cierpliwości i wyrozumiałości oraz bezkonfliktowych uczniów:D. Nie dajmy się stresowi. Pozdrawiam!!

10 komentarzy:

 1. O rety, z książek dla dzieci wyrosłam, ale jak byłam mała, to nie było książek o kupie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie ciągnie mnie do "Pałacu Tajemnic". ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, przede mną jeszcze 3 tygodnie męki:P a potem wakacje!;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem kuszące te zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczki kuszące, a zakończenia roku szkolnego również nie mogę się doczekać, a ocenami nie muszę się już stresować, bo jestem po drugiej stronie biurka ;) Chociaż wbrew pozorom jest to czasami bardziej stresujące, niż dla samych zainteresowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. jjon - hehe a ja właśnie jestem ciekawa tej książeczki:). Pozdrawiam!!

  LadyBoleyn - o tak, kusi aż miło:))

  Izuś - trzymam kciuki:). U mnie ostatni rok studiów lekarskich, więc podwójne zamieszanie i więcej egzaminów. Ale potem... WOLNOŚĆ:D

  niedopisanie - :)))

  Bibliofilka - z mojego rocznika mam kilku znajomych, któzy już skończyli pedagogikę i jak opowiadają o pracy to też różowo nie jest. Soecjalnie dla Ciebie dopisałam życzenia dla nauczycieli:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pałac tajemnic zapowiada się ciekawie :)

  u mnie co prawda już po sesji, ale na pełną wolność jeszcze z miesiąc trzeba poczekać.

  p.s. trzymam kciuki by i Tobie udało się szybko do wakacji dotrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. kusi mnie Pałac tajemnic ;)

  ja mam jeszcze 2 egzaminy ;/ :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Pałac Tajemnic? Muszę się mu bliżej przyjrzeć :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka "dziewczyny..." kojarzy mi się z czymś :)
  Może jakaś scena z filmu lub coś podobnego.
  Również życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego na końcu roku szkolnego :)

  OdpowiedzUsuń