Loading...

niedziela, 29 maja 2011

"Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję"Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 04/2011
Liczba stron: 24
Format: 240 x 260 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325902674

Czy wracacie czasami do lat dzieciństwa i przypominacie sobie jak błahe, niepozorne rzeczy potrafiły Was przestraszyć? Cienie na ścianie, dziwne odgłosy z drugiego pokoju, ciemność czy niewielki szelest urastały do rangi katastrofy. Ile to lęku i obawy wzbudzały w nas te sytuacje, podsycane bogatą wyobraźnią. Ostatnio ten problem pojawił się u Patryczka, który zaczął się bać nocy i po zgaszeniu lampki płakał. Z pomocą przyszła dobrze Wam już znana książeczka „Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję” Elizy Piotrowskiej. Niezastąpiona pomoc na kryzysowe sytuacje:)

Tym razem Tupcio Chrupcio musi zmagać się z własnym strachem. Mimo, że jest bardzo dzielny, czasami niektóre sytuacje są dla niego bardzo trudne. Czytanie książki pełnej strasznych obrazków sprawiło, że myszka zaczęła bać się ciemności. Na dodatek nowe doświadczenie w postaci pójścia na basen i obecność tak dużej ilości wody w jednym miejscu każdego może przestraszyć. Nie wspominając już o przerażających odgłosach burzy.. Książeczka „Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję” pokazuje, że każdy czegoś się obawia i nie ma w tym nic złego. Dziecko czytając przygody małej myszki, która zmaga się ze swoim strachem i stara się go wytłumaczyć, zrozumie, że to naturalne odczucie i można nauczyć się je oswoić. Dzięki wsparciu kochających rodziców wszystko jest możliwe.

Podobnie jak inne książeczki z tej serii, także i ta oprawiona jest w twardą okładkę i zawiera piękne, kolorowe ilustracje autorstwa Marco Campanella. Z pewnością zachwycą się nimi nie tylko dzieci:). Oprócz tego wspaniały, mądry tekst pomoże naszym szkrabom pokonać problemy z jakimi muszą się zmagać a nam da pewność, że dziecko obcuje z wartościową książką. Naprawdę warta przeczytania bajeczka, dzięki którym problemy przestają być problemami. Patryczkowi pomogła, więc i innym dzieciom na pewno się przyda. Polecam!!! 

Moja ocena
>>>>> 6 / 6 <<<<<


Zapraszam również wszystkich na konkurs z okazji Dnia Dziecka. Do wygrania jest książeczka "Opowieści o zwierzątkach. Wielka księga"

8 komentarzy:

 1. Ostatnio przeglądałam jakąś książeczkę z serii ''Tupcio Chrupcio...''. Świetna sprawa;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże jak ja kocham Tupcia Chrupcia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Izuś - mój też:D

  Rudzielec - to prawda. Książeczki są genialne. Ilustracje, treść.. Po prostu świetne:))

  kolmanka - jak tu go nie kochać:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Tupcia Chrupcia. Mam jedną jedna jego książeczkę i jest rewelacyjna. Ta tez chyba sobie kupie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam przygód Tupcia Chrupcia, ale kiedyś zacznę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę o niej w ramach prezentu dla kuzynki ;)

  OdpowiedzUsuń