Loading...

piątek, 24 czerwca 2011

"Dogonić rozwiane marzenia" Elizabeth Flock
Wydawnictwo: Mira
Wydanie polskie: 06/2011
Liczba stron: 320
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788323877769

Od zawsze lubiłam psychologiczne książki, które skupiały się na problemach gnębiących ludzi i oscylujące wokół życiowych historii. Gdy w moje ręce wpadła książka Elizabeth Flock „Dogonić rozwiane marzenia” z intrygującym opisem z tyłu okładki wiedziałam, że to powieść, która może mi się spodobać. I tym razem moja intuicja mnie nie zawiodła i książka okazała się naprawdę świetna i warta przeczytania.

Nieco o fabule. Bohaterami powieści jest Samanthy oraz jej 17-letnia córka Cammy. Dwa różne światy, dwa odmienne charaktery. Te dwie kobiety dzieli różnica wieku i sposób patrzenia na życie. Łączy je natomiast potrzeba miłości i zrozumienia, choć jak będziemy mogli się przekonać okazują to na swój własny sposób. Samanthy od zawsze marzyła o założeniu swojej własnej rodziny i robiła wszystko, aby to marzenie się ziściło. I tak też było do pewnego momentu. Potem natomiast pojawiła się trójka dzieci, doszło wiele obowiązków a życie stało się szare i monotonne. Na dodatek Bob, mąż Samanthy, raczej nie kwapi się, aby ożywić cokolwiek w ich związku, oddala się od rodziny a rutyna coraz boleśniej wkrada się między obojga małżonków. Jednak prawdziwe kłopoty zaczynają się, kiedy Cammy zaczyna wchodzić w okres buntu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jest adoptowana. Zaczynają się wagary, narkotyki i eksperymenty z przygodnym seksem a wszystko to z powodu próby zaakceptowania niełatwej, szybko zmieniającej się rzeczywistości i poukładanie sobie życia, które zaskakuje i to nie zawsze przyjemnie. Nic nie układa się tak jak powinno, ale najgorsze dopiero przed nimi…

Matka i córka, dwie kobiety, których życie nie przypomina tego, o jakim marzyły. Obie zmęczone swoimi problemami, przytłoczone samotnością próbują na swój sposób poradzić sobie z ta niełatwą dla nich sytuacją. Czy znajdą wspólną drogę do szczęścia i wzajemnej akceptacji? Jak potoczą się losy naszych bohaterów i co szykuje im jeszcze los?

Autorka poruszyła wiele tematów bliskich nam wszystkim. Warto sobie uświadomić, że z dnia na dzień, niepostrzeżenie i cichutko lub wprost przeciwnie, nagle i bez uprzedzenia, w nasze życie może zacząć wkradać się nie tylko szara rzeczywistość i zniechęcenie, ale również mogą ożywać duchy przeszłości a zepchnięte głęboko tajemnice wychodzić na jaw. I wtedy nic już nie będzie takie same a życie może zmienić się w jeden koszmar.

Książka robi niemałe wrażenie. Życiowa tematyka, silne emocje, ciekawa narracja i wciągająca fabuła nie pozwolą Wam odłożyć książki choćby na chwilę. Duży plus za prowadzenie podwójnej narracji, dzięki czemu będziemy widzieć punkt widzenia dojrzałej już Samanthy i niestabilnej emocjonalnie córki. Pozwoli to na jeszcze lepsze przyjrzenie się skomplikowanym relacjom międzyludzkim czy złożonej psychice i osobowości naszych bohaterów.

Problemy małżeńskie, kłopoty wychowawcze, szukanie własnego miejsca w życiu i potrzeba bycia kochanym i akceptowanym to zaledwie niektóre poruszone tu zagadnienia. Książka natomiast kryje w sobie znacznie więcej uczuć i emocji, które odczuje również czytelnik. „Dogonić rozwiane marzenie” to książka warta przeczytania. Dla wszystkich ceniących prawdziwe historie, ludzkie dramaty i psychologiczne wątki będzie to owocnie spędzony czas z książka. Polecam!!

Moja ocena
>>>> 5,5 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Też mam ją w planach. Zobaczymy czy się ziszczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na mnie również książka wywarła piorunujące wrażenie, cieszę się, że mamy podobne odczucia:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiązki tego wydawnictwa coraz bardziej mnie zachęcają;) Ostatnio przyglądałam się im w matrasie, ale nie wiedziałam, które wybrać. Byż może zacznę od tej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubie serie psychologiczną wydawaną przez Mirę, a na ta książkę mam naprawdę wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjna i pełna emocji :):):)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki tego typu, jeśli tylko uda mi się ją dopaść po niezbyt wygórowanej cenie, będę uszczęśliwiona. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro tak polecasz, to postaram się przeczytać, gdyż mocno mnie zachęcilaś ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Psychologiczne ksiazki sa swietne. Uwielbiam to, jak wplywaja na myslenie czytelnika.
  Zobaczylam okladke i od razu wiedzialam, ze to musi byc Mira, bo oni maja swietne ksiazki jesli chodzi o te tematyke:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam zakładkę promującą tą właśnie książkę... i tyle razy ją oglądałam i poczytuję, że zachciało mi się ją przeczytać. Teraz Twoja recenzja! To już po mnie, że tak powiem ;) Jasne, że przeczytam !

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo się cieszę i oczywiście gorąco zachęcam do tej książki. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam na nią wielką ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na pewno, jak będzie okazja to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdzieś już o niej czytałam i mam na nią chrapkę ;P

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapowiada się interesująco:) Na pewno się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Również mam chęć poznać tę opowieść :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuję za komentarze i pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń