Loading...

niedziela, 14 sierpnia 2011

„Cuda Eucharystyczne i chrześcijańskie korzenie Europy” Sergio MeloniWydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie:2010
Liczba stron: 464
Format:165 x 235 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788376600840

Wierzycie w cuda? Pytanie wydaje się proste, ale wiele ludzi ma problem z odpowiedzeniem na nie. Czy myślicie, że Bóg za pośrednictwem wyjątkowych i wzniosłych wydarzeń próbuje nam coś ważnego przekazać? Czy w obecnym świecie dzieją się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć w naukowy sposób? Myślę, że odpowiedź jest twierdząca a najlepszym dowodem na to jest książka, którą pragnę Wam przybliżyć.

„Cuda Eucharystyczne i chrześcijańskie korzenie Europy” autorstwa Sergio Meloni to niezwykła publikacja. Książka skupia się na licznych cudach eucharystycznych, które na przestrzeni lat działy się w różnych zakątkach świata. Autor starał się zawrzeć w tej pozycji jak największą ilość materiałów dotyczących każdego z tych niesamowitych wydarzeń i w sposób niezwykle szczegółowy i dokładny opisywał wszelkie fakty, świadectwa czy opinie i badania na ten temat. Całość wzbogacona jest ogromną ilością ilustracji zarówno cudownych wizerunków świętych, miejsc kultu czy dokumentów poświadczających fakt zaistnienia cudu. Warto również wspomnieć o wplecionych w całość historiach świętych osób, które były świadkami lub uczestnikami tych boskich interwencji. Sylwetki tych znanych osobistości kościoła zostały wyeksponowane dzięki kolorowym ramkom i wyróżniającej się czcionce. Poznamy bliżej m.in. św. Antoniego z Padwy, św. Tomasz z Akwinu, św. Faustynę czy św. Franciszek z Asyżu. A to zaledwie początek.

Lektura ta przybliża wiele przykładów na wyjątkowość Eucharystii i cudów z nią związanych. Czym bowiem wyjaśnić fakt osób takich jak Teresa Neumann, która przez trzydzieści sześć lat karmiła się wyłącznie Eucharystią? Aby potwierdzić ten fakt komisje lekarskie czuwały przy niej 24 godziny na dobę i w końcu potwierdziły niezwykłość i niewytłumaczalność naukowymi badaniami tej sytuacji. Takich przykładów jest więcej, m.in. poruszono tu cud w Lourdes, objawienia Matki Bożej w Fatimie czy cud w Guadalupe.

Książka porusza szalenie ważny temat. Czy w obecnych czasach, gdzie religia została zepchnięta na bocznicę i stała się dla wielu ludzi przeszkodą w łatwym i przyjemnym życiu, znajdujemy chwilę, aby wsłuchać się w to, co Bóg próbuje nam przekazać? Czy jesteśmy świadomi, że podczas każdej Mszy Świętej dokonuje się ważna i piękna przemiana, w której chleb i wino przeistacza się w prawdziwe Ciało Chrystusa? Zwłaszcza dla młodzieży jest to trudne do pojęcia zjawisko, ale dzięki takim pozycjom jak omawiana książka, każdy z nas może zbliżyć się do poznania sensu naszej wiary i zrozumienia czasami niełatwych prawd, będących fundamentem religii chrześcijańskiej.

Wszystkich zainteresowanych tematem gorąco zachęcam do poznania tej pięknej książki. „Cuda eucharystyczne...” czyta się niezwykle dobrze a tekst ubogaca szata graficzna, która na czytelniku zrobi niemałe wrażenie. Poza tym twarda oprawa, duży format i modlitwy św. Tomasz z Akwinu na końcu lektury z pewnością będą dodatkowym atutem. Świetny pomysł na prezent a także niezastąpiona pozycja we własnej biblioteczce. Polecam i pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 5,5 / 6 <<<<

9 komentarzy:

 1. Swego czasu nie wierzyłam w cuda, jednak sama jednego doświadczyłam, dlatego moja wiara w tym kierunku trochę rośnie. Chętnie poznam inne ,,cuda''.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w cuda wierzę, a dzisiaj widziałem reklamę tej książki w jednym z katolickich czasopism. Z pewnością sięgnę po nią w niedługim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cuda - tematyka kontrowersyjna, ale intrygująca zarazem. Chętnie zapoznam się z tą publikacją.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. cyrysia - czyli jesteś najlepszym przykładem dla niedowiarków, że cuda istnieją. Polecam tym mocniej tę książkę:))

  pisany inaczej - to tak jak ja:). Polecam książkę. Naprawdę interesująca lektura. Pozdrawiam!!

  Isadora - to prawda. Tematyka wzbudzająca zainteresowanie i warta bliższego poznania:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie trudno znaleźć dobrą książkę o tej tematyce, która jednocześnie nadaje się do czytania dla przeciętnego człowieka :) A ta sprawia wrażenie przystępnie napisanej.

  Mam wielką ochotę ją przeczytać, zwłaszcza, że mają jeden egzemplarz w bibliotece!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że to coś dla mnie. Cuda, nie tylko eucharystyczne, są dla mnie niezwykle interesującym tematem, dlatego jeśli tylko będę mieć okazję na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Normalnie nie sięgnęłabym po nią, ale po Twojej recenzji mocno mnie zainteresowała. Na pewno przeczytam.
  Pozdrawiam :-D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie nie dla mnie :D
  Podziwiam Cię za to, że czytasz tak różnorodne książki ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Booklover - to tak jak dla mnie:). Tematyka szalenie intrygująca. Polecam!!!

  Grafogirl - w takim razie bardzo się cieszę i polecam:))

  Catalina - dzięki:). Lubię różnorodność. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń