Loading...

niedziela, 14 sierpnia 2011

„Dinozaury” Bampton Claire i "Akademia Bezpiecznego Dziecka"


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: edycja 2011
Liczba stron: 10
Format: 270 x 290 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325902056

Dinozaury to prastare stworzenia, które od lat fascynują młodszych i starszych. Jeżeli wasze dziecko interesuje się tą tematyką i pragnie dowiedzieć się jak najwięcej o tajemniczych i niesamowitych zwierzętach sprzed setek milionów lat, to z pewnością powinniście się zaopatrzyć w edukacyjną książkę „Dinozaury” z serii Przyroda w 3D wydawnictwa Wilga.

Cóż takiego wyróżnia tę pozycję o d innych? Otóż od razu po otwarciu książki zachwyci nas szata graficzna i realistyczne przedstawienie sylwetek dinozaurów. Nie będą to jednak tylko płaskie, piękne rysunki, ale trójwymiarowe,  wręcz żywe rozkładanki, które wiernie odwzorują prawdziwy wygląd tych zwierząt. Poza tym bogaty w informacje tekst sprawi, że znacznie powiększy się nasza wiedza odnośnie prehistorii. Książkę tą można traktować jak przewodnik po niezwykłym świecie dinozaurów, który w sposób jasny i przejrzysty przekazuje podstawowe dane o najczęstszych gatunkach i typach tych stworzeń. Dowiemy się m.in. jak się nazywał największy roślinożerca, czym żywiły się poszczególne gatunki, jak wyglądały i czym się wyróżniały na od swoich kolegów. Ciekawostek będzie jednak znacznie więcej, więc nudzić się z pewnością nikt nie będzie.
„Dinozaury” to książka zarówno dla dzieci, jak i dla osób nieco starszych czytelników. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Poza tym dzięki zastosowaniu modeli przestrzennych, ruchomych elementów i soczystym kolorom, z pewnością zainteresuje ona każdego szkraba i pomoże w pożyteczny sposób spędzić czas, zamiast np. siedzieć biernie przed komputerem. Twarda oprawa, duży format to dodatkowe atuty, które zapewnią długowieczność książce i pozwolą się nią cieszyć przez długie lata:). Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<
 ________________________________________________________________

"Akademia Bezpiecznego Dziecka" 

Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 05/2010
Liczba stron: 24
Format: 210 x 240 mm
Oprawa: miękka

Wakacje to czas zwiększonej ilości wypadków, od drobnych skaleczeń czy oparzeń do poważnych, zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i to właśnie ono powinno być od najwcześniejszych lat wprowadzane i nauczane przez rodziców i pedagogów. Aby nieco ułatwić to ważne zadanie rodzicom, wydawnictwo Wilga wydało cztery książeczki z cyklu „Akademia Bezpiecznego Dziecka”. Autorką wszystkich jest psycholog dziecięcy Justyna Święcicka, więc mamy pewność, że tekst i rysunki są właściwie dobrane do wieku szkraba i zostaną przez dzieci zrozumiane.

Każda z czterech książeczek opisuje inne, istotne zagrożenia, o których każdy powinien wiedzieć. I tak w „Bezpieczni nad wodą” dowiemy się gdzie możemy pływać, co to jest WOPR czy też co zrobić, gdy w wodzie złapie nas kurcz mięśni. W „Ostrożnie z ogniem” dzieci będą mogły poznać znaczenie znaków ewakuacyjnych czy dowiedzieć się do czego służy i jak działa gaśnica. Także wzbogacą się w wiedzę pod jaki numer zadzwonić w razie pożaru czy o tym jak wygląda praca strażaka. Kolejną pozycją jest „Bezpieczni w domu”, gdzie na dzieci czyhają takie zagrożenia jak lekami z apteczki, środki czyszczące, schody czy wiele innych. Co powinno zrobić dziecko gdy zbije termometr rtęciowy lub gdy oparzy się gorącą herbatą to tylko niektóre informacje o jakie się jeszcze wzbogaci. W ostatniej lekturze „Bezpieczni w górach” pozna niezbędne wyposażenie górskiego turysty, ważne telefony alarmowe czy co zrobić gdy na szlaku zastanie nas burza z piorunami. A informacji będzie znacznie więcej:)

Książki z serii „Akademia Bezpiecznego Dziecka” to ważne, pełne mądrości lektury, z którymi warto zapoznać swoje pociechy. Poza tym wartościowy tekst został tu ujęty w ciekawe, pełne humoru historyjki, które wcale nie przypominają pouczających i umoralniających opowieści. Przez to dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale przy okazji nabywają potrzebną wiedzę, która zapewni im bezpieczeństwo. Całość wzbogacają kolorowe ilustracje w wykonaniu Olgi Reszelskiej. Polecam serdecznie te książeczki nie tylko w okresie wakacji, ale również przez cały rok. Pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

10 komentarzy:

 1. Pierwsza książeczka mnie zachwyciła. Przez pewnego kochanego Przedszkolaka mam słabość do dinozaurów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, dzieciaki w dzisiejszych czasach mają fajnie! Tyle interesujących książeczek, które rozwijają po każdym względem!

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta druga seria bardzo interesująca. Wilga wydaje wiele ciekawych i przydatnych książeczek. Chciałabym skompletować je wszystkie dla mojego bratanka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pierwsza wygląda ciekawie, ale wyrosłam już z tego. Z drugiej zresztą też, a nie mam młodszego rodzeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie jaszczury:) Powoli zaczynam żałować, że nie mam młodszego rodzeństwa.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście pierwsza książeczka o dinozaurach rzuca się bardzo w oczy i myślę, że dzieciom również przypadnie do gustu. Szkoda, że nie można podejrzeć od środka pozostałych książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dinozaurów wolę węże :), ale "Akademia ..." wydaje się idealna lekturą dla młodego człowieczka - szkoda ze u mnie maluchy "nieczytające" a może to jest sposób żeby je przekonać do słowa pisanego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dinozaury są fajne, pamiętam, że dużo o nich czytałem, gdy jeszcze byłem dzieckiem. Fajnie, że wciąż się tym dzieciaki interesują ;-D

  OdpowiedzUsuń
 9. Dinozaury w 3D są GENIALNE! Będę je lada dzionek recenzował. Książka dla mojego 3latka okazała się przełomowa, przebojowa i w ogóle najlepsza:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow! Pierwsza książeczka też mnie zachwyciła. Świetna :)

  OdpowiedzUsuń