Loading...

piątek, 19 sierpnia 2011

„Czekam na Ciebie” Veronique OlmiWydawnictwo: Otwarte
Wydanie polskie: 08/2011
Liczba stron: 256
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788375151695

Książka „Czekam na Ciebie” autorstwa Veronique Olmi czekała na mnie na półeczce biblioteczki już jakiś czas. Nie wiem dlaczego tak trudno było mi się zabrać za jej przeczytanie, ale pewnego deszczowego dnia, po prostu wzięłam ją z półki i zaczęłam swoją przygodę z tą zupełnie nieznaną mi pisarką. Czy książka spełniła wszystkie moje oczekiwania?  O tym za chwilkę:)

Bohaterką jest Emilie, kobieta w średnim wieku, która ułożyła sobie już życie. Ma męża i dzieci, więc powinna być szczęśliwa, jednak czegoś jej brakuje. Pragnie odmiany, świeżości, czegoś co byłoby w stanie przerwać mozolną, nudną dotychczasową egzystencję. Tymczasem nadchodzi dzień 25. rocznicy ślubu, który nieoczekiwanie za sprawą ogłoszenia w gazecie zmienia wszystko w jej życiu. Kobieta wybiega z domu i wsiada w samochód, aby dotrzeć finalnie do Włoch a przy okazji odkryć cząstkę samej siebie, zrozumieć wewnętrzne potrzeby i obawy czy też uporać się z demonami przeszłości. Jak potoczą się jej losy i co takiego się jeszcze wydarzy? Zapraszam do lektury:)

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki i mimo, że mam dobre wrażenia po lekturze, to jednak zabrakło mi uporządkowania całej historii. Domyślam się, że było to celowe, ale w tym przypadku mocno mi przeszkadzało rozsypanie poszczególnych wątków i konieczność ich układania na nowo. Mimo to historia opisana przez autorkę urzeka i wciąga czytelnika, a dzięki zmaganiom głównej bohaterki ze swoim życiem i kłopotami innych, nie ma się poczucia znużenia czy braku zainteresowania. Wprost przeciwnie. Na dodatek ważnym punktem każdej książki jest zakończenie, które w tym przypadku należało do satysfakcjonujących, pełnych emocji i zaskoczenia.

„Czekam na Ciebie” to ciekawa książka, choć na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Z pewnością jest to historia o marzeniach, pułapkach przeszłości, winie i przebaczeniu czy odkrywaniu samego siebie. Myślę, że warto dać jej szansę. Pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 4 / 6 <<<<

16 komentarzy:

 1. To ja się jeszcze zastanowię nad tą lekturą...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zerknęłam pobieżnie, bo książka czeka na półce na swoją kolej, ale z tego co widzę, to mogło być lepiej, prawda? Hmmmm. Muszę sama się przekonać:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie jestem po jednej "interesującej inaczej" książce i obawiam się, że kolejnej chaotycznej nie będę w stanie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka raczej nie w moim typie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna okładka i ciekawa historia, więc może przeczytam jak książkę będę mogła tanio kupić lub wypożyczyć. Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli w jakiś sposób książka znalazłaby się w moim posiadaniu - czemu nie, ale sama nie będę jej szukać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie będę jej jakoś specjalnie szukać. Jak mi wpadnie w ręce to przeczytam:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli napotkam, dam szansę :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się okładka, a recenzją mnie skutecznie zachęciłaś :) lektura - idealna na wakacje. Mam nadzieję, że uda mi się ją zdobyć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. A mnie jakoś nie zaciekawił opis, jednak myślę, że mojej starszej znajomej powinna się spodobać. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie spotkałem się z tą książką, ale Twoja recenzja zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie jestem przekonana do tej książki, ale jeżeli wpadnie mi w ręce, dam jej szansę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiem czy to zasługa okładki czy fabuły, ale czuję że będę miała frajdę z czytania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Życia mi braknie na wszystkie wartościowe książki, więc tę chyba (podkreślam- chyba :)) sobie daruję. Albo popracuję nad swoim tempem czytania, bo Twoje nieustannie podziwiam :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie jakoś do siebie nie przekonuje i ta okładka - jest taka nijaka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ostatnio się nad tą książką zastanawiałam! Z chęcią poznam się z nią bliżej :) Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń