Loading...

środa, 24 sierpnia 2011

„Po tamtej stronie nocy” Marlo SchaleskyWydawnictwo: WAM
Wydanie polskie: 10/2009
Liczba stron: 352
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788375054538

Pokochałam serię „Labirynty” wydawnictwa WAM za poruszanie ważnej, nie zawsze łatwej, tematyki i to w sposób, który często wywołuje wzruszenie i liczne refleksje. Tak też było tym razem, więc postanowiłam przybliżyć Wam kolejną lekturę z tego cyklu. Nie wszystkim się spodoba z powodu odniesienia do wiary i religii, ale na pewno warto dać jej szansę.

„Miłość jest ślepa” jak głosi znane powiedzenie, ale w przypadku książki „Po tamtej stronie nocy” autorstwa Marlo Schalesky, to hasło będziemy również odbierać dosłownie, a nie tylko metaforycznie. Poznajemy Maddlen, nieprzytomną kobietę w śpiączce, przy łóżku której wiernie towarzyszy mąż. Strach, ciągła obawa, kłębiące się myśli i marzenia… Powoli, stopniowo będziemy poznawać historię ich życia i związku, wspólnych problemów i zmagań z niełatwą rzeczywistością. Liczne retrospekcje i wspomnienia będą dla nas drogowskazem, który pomoże zrozumieć drogę, po jakiej oboje kroczą. Cel i kres ich wędrówki będzie zupełnie inny niż sądziłam. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i za ten element zaskoczenia, duży plus.

Książka rozkręca się powoli, ale warto czekać, ponieważ fabuła i sposób jej przedstawienia są naprawdę interesujące. Postacie są różnorodne, a ich zachowanie będzie wzięte pod lupę. Łatwo nam wydawać sądy o drugim człowieku, ale jak będziemy mogli się przekonać, czasami czyjeś postępowanie, choć niewłaściwe, wynika z przeszłości i źle pojmowanej rzeczywistości. Poza tym zakończenie było dla mnie nie lada niespodzianką, której nawet się nie domyślałam.

„Po tamtej stronie nocy” to wzruszająca książka o zwątpieniu, bólu, strachu i chorobie, ale także o miłości, akceptacji, zrozumieniu i wierze, która dodaje siły i pozwala znaleźć szczęście tam, gdzie nawet się nie spodziewamy. Krzepiąca i podnosząca na duchu lektura, która każe przezwyciężyć wewnętrzną ciemność i ułatwia odnalezienie Boga w najgorszych sytuacjach. Polecam!!!

Moja ocena
>>>> 4,5 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. To chyba dość ciężka lektura, więc zostawię ją sobie na później.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi smutno, ale i ciekawie. Lubię się czasem porządnie wzruszyć przy lekturze tylko, z epotem przez pewien czas ten nastrój mi sie udziela.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się życiowa historia, być może kiedyś wpadnie w moje ręce...

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie dla mnie. :) Nie czytałam żadnej książki z tej serii, wiec sama nie wiem czy by mi się spodobała.. Chociaż warto próbować i nigdy nie mówić nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo wszystko nie jestem przekonana do tej książki. Na razie sobie odpuszczę, może sięgnę po nią w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie zapowiada się interesująco:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie nie planuję tego przeczytać, ale może kiedyś... ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że książka porusza poważny problem i za to ma u mnie plusa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja podczytuję inną książkę z tej serii "Tam gdzie płaczą świerszcze". Również polecam

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę, że to coś dla mnie! Chętnie przeczytam, oby udało mi się znaleźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tej serii ,ale chętnie się dowiem o niej czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o tej serii, ale fabuła książki bardzo mnie zachęca!

  OdpowiedzUsuń
 13. Znam tę serię i też bardzo ją lubię, choć czasem odwołania do wiary są zbyt nachalne i psują lekko klimat tych książek. Poza tym jest wyczuwalny pewien schemat, ale to nic, bo i tak czytuję po kolei wszystkie :) "Po tamtej stronie nocy" jest jedną z moich ulubionych, a z Twoją ostateczną oceną w pełni się zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem czy odnalazłabym się w tej tematyce, ale może kiedyś ... :)

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Intryguje mnie ta seria i chętnie przeczytałabym którąś z książek, która ją tworzy. ; d

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak mnie najdzie na podobne tematy to przeczytam. Na razie sobie daruję.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeszcze niczego z serii Labirynty nie czytałam. A Twoja recenzja utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto, żeby się z nią zapoznać. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń