Loading...

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Zapowiedzi, nowości i spotkania...

:))

Zapowiedzi i nowości książkowe:

"Nazwanie Bestii" Mike Carey to doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 19 sierpnia. Powieści o Castorze dzieją się w świecie, w którym duchy i nadnaturalne istoty z ledwie zauważalnych postaci pochodzących z mitów i baśni stały się częścią akceptowanej rzeczywistości. Stały lecz nieunikniony wzrost zainteresowania człowieka światem pozagrobowym i zjawiskami nadprzyrodzonymi wydobył ich z cienia i sprawił że ich obecność w naszym świecie jest oczywista. Duchy stały się powszechne, lecz nie wszyscy je widzą. Demony można wywołać  nieuważnym słowem.  A wampiry.. .No cóż, nikt nie wie o nich ale gdzieś tam istnieją.


"Skarb heretyka" - zabójcza powieść Scotta Marianiego wydana nakładem Wydawnictwa Muza od 10 sierpnia w księgarniach. Były żołnierz elitarnego pułku SAS, Ben Hope, odbiera telefon od pułkownika Harryego Paxtona z dramatyczną prośbą. W Kairze zamordowano brytyjskiego egiptologa, Morgana Paxtona, a pułkownik chce, by Ben znalazł zabójców jego syna. Ben nie może odmówić człowiekowi, który kiedyś uratował mu życie. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Ben zakochuje się w młodej żonie Paxtona, Zarze. Podczas pościgu za zabójcami Ben odkrywa, że wiele spraw związanych z jego misją opiera się na oszustwie i grze pozorów. Akcja powieści prowadzi z Europy na brzeg Nilu, a jej moment kulminacyjny rozgrywa się na bezdrożach sudańskiej pustyni...


"Mały uczeń. Pierwsze słowa" (Wyd. Wilga)
Wierszowana historyjka o małej misi Toli, która choć za mała na chodzenie do szkoły, z entuzjazmem uczy się w domu. Dzieci poznają rodzinę misi, a z nią kolory, nowe przedmioty i czytają pierwsze słowa.

 

Książki o dużym, wygodnym formacie z ilustracjami zrozumiałymi dla najmłodszych dzieci. Oprócz zagadek i ćwiczeń dołączone są obrazki do dopasowania i ruchome elementy, które urozmaicają treść książki. Wydawca dodał także ważne wskazówki dla rodziców, jak najlepiej pomóc dziecku w zabawie z tą interaktywną książką.


 "Mały uczeń. 1 2 3" (Wyd. Wilga)
Przygody szczeniaka Tytusa, który razem z licznymi zwierzątkami poznaje kolejne liczby. W rytmie wierszy Urszuli Kozłowskiej dzieci uczą się liczyć od 1 do 10. Taka nauka to zabawa!

 
 
 Spotkania z autorami:

Spotkanie z Markiem Orzechowskim, autorem książki "Belgijska melancholia".
- 10 sierpnia 2011 r. o godzinie 18. w Giżyckim Centrum Kultury ul. Konarskiego 8 (Giżycko)
- 11 sierpnia 2011 r. w Olsztynie Marek Orzechowski spotka się z czytelnikami w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Obcojęzycznej, Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33. Początek spotkania o godz. 17tej.
-spotkanie z autorem odbędzie się również 13 sierpnia o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie, ul. Mickiewicza 22.Spotkanie z Aleksandrą Jakubowską autorką książki "Najpiękniejsza".


Początek spotkania w środę 10 sierpnia 2011 r.
o godzinie 18.00
w Książnicy Polskiej w Olsztynie,
Plac Jana Pawła II 2/3Pozdrawiam serdecznie:)))

6 komentarzy:

 1. Mnie ciekawi ,,Nazwanie bestii'' reszta raczej też może być.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nazwanie bestii" wydaje się ciekawe, chociaż wydaje mi się zbyt "mroczne" dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Booklover - od czasu do czasu trzeba przeczytać coś z dreszczykiem:)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Nazwanie bestii" wydaje się ciekawe, aczkolwiek dowiedziałam się, że to będzie już piąta część, heh, żałuję, że nie dowiedziałam się o tej serii wcześniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Skarb heretyka" zainteresował mnie a na spotkania niestety za daleko :(

  OdpowiedzUsuń