Loading...

czwartek, 1 września 2011

„Jedyne dziecko” Jack KetchumWydawnictwo: Papierowy Księżyc
Wydanie polskie: 07/2011
Liczba stron: 324
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788361386070

Psychopaci są wśród nas!! Niby zwyczajni, grzeczni i uczynni, jednak pod pozorami normalności  skrywają swe mroczne i przerażające oblicze. Może to być Twój najlepszy przyjaciel, szanowany i znany z gołębiego serca aptekarz czy też sąsiadka codziennie życzliwie Cię witająca. Z zewnątrz idealni, bez większych zastrzeżeń czy oznak spaczenia, a w środku zgnilizna i zepsucie. Nie ważny wiek, płeć, zawód, zachowanie czy wygląd. I tak nie masz pewności czy dana osoba nie skrywa w sobie potwora, który nie cofnie się przed najokrutniejszymi czynami kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota…

„Jedyne dziecko” autorstwa Jacka Ketchuma to książka, która porusza szalenie ważny temat przemocy i molestowania seksualnego. Oto mamy zwyczajną rodzinkę. Oczywiście to tylko pozory, ponieważ wewnątrz nic nie przypomina normalnych relacji. Lydia nie miała łatwego życia, ale kiedy spotkała Arthura sądziła, że w końcu znalazła mężczyznę, który będzie ją kocham i bronił przed skomplikowanym światem. Piękne i bajkowe życie jednak szybko okazuje się gorsze niż najstraszliwszy koszmar, tym bardziej kiedy w grę wchodzi mały, niewinny chłopiec. Jak walczyć kiedy sadystyczny i chory mąż z pewnością nie da za wygraną i nie pozwoli odejść żonie i dziecku? Koniecznie musicie przeczytać tę książkę!!

Do tej pory nie miałam okazji poznać twórczości pisarza, ale teraz zamierzam to zmienić. Na uwagę zasługuje fakt, że autor potrafi umiejętnie i z dużą dozą psychologii nakreślić sylwetki bohaterów, którzy moim zdaniem są tu genialnie przedstawieni. Dramat jaki rozgrywa się na stronicach książki został ukazany po mistrzowsku i w sposób szokujący. I emocje… Silne, skrajne, przeszywające do szpiku, które udzielą się nie tylko bohaterom, ale także i czytelnikom. Poza tym pisarz używa niezwykle żywego, obrazowego języka przez co cała fabuła wydaje się bardzo realna i aż nadto prawdziwa.

„Jedyne dziecko” to powieść grozy ostra jak brzytwa i boleśnie raniąca każdego, kto ma w sobie choć krztynę wrażliwości. Jak bowiem można tak skrzywdzić niewinne dziecko? Jak można być takim potworem? Nie rozumiem i nie zamierzam nawet próbować zrozumieć postępowania bohatera. Jedno jest pewne. Tę książkę trzeba przeczytać i trzeba być czujnym, aby nie dać się złapać w sidła zwyrodniałego i chorego człowieka. Polecam!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Widzę, że mamy podobne odczucia. Ja nareście trafiłam na pisarza, który niezwykle mocno działa na moją psychikę tak jak powinien.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemal od dnia premiery czuję się zaintrygowana tą książką. Obym mogła ją szybko przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu muszę zdobyć tę książkę! Podsyciłaś moją ciekawość i żądzę jej posiadania ;))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie się cieszę, że tak Ci się spodobała jak mnie! :D
  Ketchum to mistrz horroru!

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jak dla mnie:D Uwielbiam grozę i psychopatów. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że niedługo będę miała okazję ja przeczytać, bo jej recenzja po raz kolejny brzmi zachęcająco.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam już kilka pozycji o podobnej tematyce, ale widocznie jestem masochistką, bo nigdy nie mam jej dość:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka od pierwszej przeczytanej recenzji mnie bardzo zaciekawiła. Obym miała okazję jak najszybciej po nią sięgnąć ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi krwawo, a ta okładka. Aż ciarki przechodzą ;p

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam "Dziewczynę z sąsiedztwa", która również wywarła na mnie niesamowite wrażenie, niedowierzanie i złość, że też człowiek człowiekowi potrafi stworzyć piekło na ziemii. Po "Jedyne dziecko" również mam zamiar sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Że tak ujmę "muszę ją mieć!" :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli dajesz książce 6/6 to już wiem, że się na niej nie zawiodę. Chętnie przeczytam
  !

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem krótko, po prostu muszę ją przeczytać! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie coś dla mnie! Mam nadzieję, że uda mi się ją wkrótce przeczytać. Czytalam Dziewczynę z sąsiedztwa i liczę na podobną dawkę emocji :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Chcę ją przeczytać, ale ie wiem czy dam radę... Obawiam się, że będzie a mocna dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo chętnie przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Az mną trząchnęło, jak przeczytałam o czym jest ta powieść. To nie na moje nerwy, jestem pewna, że wyżyłabym się na jakimś niewinnym domowniku ;D

  OdpowiedzUsuń