Loading...

czwartek, 24 listopada 2011

„Obiecaj mi” Richard Paul Evans


Wydawnictwo: ZNAK liternova
Wydanie polskie: 11/2011
Liczba stron: 296
Format: 140 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788324016624

Richard Paul Evans to pisarz, który podbił serca wielu czytelników na całym świecie. Jego książki do tej pory sprzedały się w milionowych nakładach, więc nic dziwnego, że i ja poczułam nieodpartą pokusę, aby poznać jego twórczość bliżej. W ostatnich dniach wpadła mi w ręce pozycja „Obiecaj mi”, więc miałam ku temu niezłą okazję:).

Główną bohaterką jest Beth, która zdawać by się mogło ma wszystko pod kontrolą i wie na czym stoi. Niestety to tylko pozory. Kiedy ją poznajemy podczas świątecznych porządków i przygotowań, kobieta wraca we wspomnieniach do 1989 roku, który to był dość trudnym dla niej okresem. Właśnie wtedy w jej życiu wszystko, kawałek po kawałku, zaczęło się rozsypywać. Obietnice, które złożył jej ukochany mąż, stały się pustymi słowami i czynami, niemającymi potwierdzenia w rzeczywistości. Jednak kiedy już jest źle, los lubi dołożyć nam kolejnych zmartwień. Tak też było z naszą bohaterką, która oprócz zranienia przez najbliższą osobę, musiała zmagać się z chorobą córki i problemami w pracy. Życie porządnie daje jej w kość. Jednak właśnie wtedy, kiedy wydaje się, że już nic nie ma sensu a bagaż doświadczeń przygniata i ciągnie ją w dół, pewna osoba oferuje jej pomocną dłoń…

Książka zrobiła na mnie świetne wrażenie. Jest to typ literatury, który potrafi szybko i na długi czas poprawić nastrój i wzbudzić w czytelniku duże pokłady optymizmu. Co więcej, powieść wręcz tętni emocjami i silnymi uczuciami. Będzie smutek rozstania, ból, poczucie odrzucenia, bezradność, ale też miłość, nadzieja czy walka o szczęście. Autor bardzo dobrze poradził sobie z stworzeniem ciekawej fabuły, jak i kreacją bohaterów, którzy są prawdziwi i bardzo nam bliscy. Od początku zżyłam się z Beth i kibicowałam jej z całego serca, aby los się do niej uśmiechnął. Całość jest napisana żywym, bardzo plastycznym językiem, przez co książkę czyta się leciutko i z ogromną przyjemnością.

„Obiecaj mi” to piękna, poruszająca i magiczna opowieść o obietnicach, miłości, decyzjach, które rzutują na nasze dalsze życie. To również pełna nadziei i ciepła historia, krzepiąca i podnosząca na duchu, która przypadnie do gustu wszystkim spragnionym chwili odprężenia czy relaksu i wiary w to, co niemożliwe. Myślę, że podobnie jak ja, będziecie zachwyceni tą książką. Polecam i pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<


Święta już za miesiąc!! Jeżeli nadal nie wiesz, co kupić mamie, przyjaciółce czy koledze lub nie masz pomysłu na prezent dla dziadka, brata albo kuzynki to wydawnictwo ZNAK stworzyło świetną wyszukiwarkę prezentów. Wejdź na www.prezent.znak.com.pl i określ wiek, osobowość i zainteresowania - podpowiemy Ci, które książki będą najlepszym prezentem dla Twoich najbliższych. Dodatkowo możesz je kupić ze zniżką 30% (wystarczy podczas zakupów, do 15.12 wpisać w miejsce kodów rabatowych hasło: kasandra). Pospiesz się, żeby zdążyć przed świąteczną gorączką!!

17 komentarzy:

 1. Bardzo bym chciała przeczytać tę książkę. Muszę zatem już teraz zacząć kreślić list do mikołaja, to może spełni on moje życzenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tego autora, ale bardzo chciałabym przeczytać tę książkę... Czuję się jak najbardziej zachęcona do lektury ;) A jeśli chodzi o stronę Znaku - już na niej byłam, ale muszę przyjrzeć się jej dokładniej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dziś czytałam jedną recenzję tej książki ale niepochlebną - natomiast nadal uważam, że chętnie sięgnęłabym po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka mi się kojarzy z reklama kremu lub balsamu dla kobiet. ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna opcja na (jeszcze) jesienne wieczory. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Evansa znam i z chęcią zapoznam się z innymi jego książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coraz bardziej chcę przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Twoja oceną, świetna książka, wprowadzająca odrobinę magii w szarą codzienność :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Autor mi nie znany, książka też. Ale czuję, że wpadłaby w mój gust. Pozostaje jej szukać w najbliższym czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że Ci się ta książka spodobała, gdyż czeka ona u mnie na półce w kolejce do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o tej książce w radiu i mam zamiar ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapowiada się bardzo ciekawie;) Mam zamiar przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka czeka na regale, zapowiada się interesująco. ^^ ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie podobało się trochę mniej, Beth mnie irytowała, tak samo jak jej malutka córeczka wyskakująca w tekstami "a la dorosła". Ale książka na pewno posiada w sobie jakiś czar, nie sposób się od niej oderwać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Z chęcią przeczytam:) Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad tą pozycją, a po przeczytaniu twojej recenzji jestem pozytywnie przekonana:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ostatnio wiele czytam o tej książce i w większości są to opinie pozytywne lub bardzo pozytywne, jednak tematyka zupełnie do mnie nie przemawia i mimo wszystko raczej po nią nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń