Loading...

niedziela, 18 grudnia 2011

„Kraina wierszy” J. Tuwim, J. Brzechwa, W. Chotomska, L.J. Kern i inni


Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 2011
Liczba stron: 148
Format: 230 x 310 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325902902

Czasami nie wiemy co kupić naszym pociechom. Czy to na prezent urodzinowy, na święta lub nawet bez okazji, ponieważ większość z nich ma prawie wszystko. Gry, komputery, rowery, setki zabawek... Jeżeli chcecie obdarować dziecko czymś wyjątkowym, czymś co ma nieocenioną wartość, to z pewnością idealnym podarunkiem będzie w tym przypadku książka. Jest ich wiele, więc warto wybrać tę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i surowe wymagania. Mam dla Was taką właśnie pozycję.

„Kraina wierszy” to antologia utworów najbardziej znanych polskich autorów. Brzechwa, Tuwim, Chotomska  a także kilkanaście innych, mniej lub bardziej znanych, pisarzy w jednym tomie! Prawie sto pięćdziesiąt stron, na kartach których ożywają bohaterowie. Anioły, wróżki, krasnoludki, królewny i cała gama zwierząt oraz ludzkich bohaterów. To tylko ułamek bajkowego świata, do którego wybierze się Wasz szkrab a wy razem z nim. A wszystko to za sprawą pięknego, poetyckiego języka, licznych rymów i oczywiście zasługa bogatej szaty graficznej. Ilustracje, które otaczają tekst stanowią bowiem nierozerwalną całość i to dzięki nim, dzieci mogą nacieszyć oczy barwami i szczegółami oraz pobudzić swoją wyobraźnię. Na końcu znajduje się miejsce, na własną twórczość pisarską dzieci. Kto wie? Może zafascynowane światem stworzonym przez autorów, same również nabiorą ochoty na stworzenie własnego wiersza?

Książka zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na ilość i jakość zawartych w niej utworów. „Kraina wierszy” to przede wszystkim przygoda z poezją, zaproszenie do świata magii i niezwykłości. Do tajemniczego i fascynującego świata bajek, które nie tylko bawią i uprzyjemniają czas, ale i uczą co jest dobre, a co złe. Warto wspomnieć o świetnym wydaniu. Książka ma twardą okładkę, duży format oraz znajduje się w niej miejsce na wpisanie imienia i nazwiska posiadacza, aby podkreślić, że jest to osobista księga. Co więcej czcionka nie jest zbyt mała, więc starsze dzieci same mogą czytać wybrane przez siebie wiersze. Polecam wszystkim tę piękną lekturę. Myślę, że powinna się ona znaleźć w biblioteczce każdego szkraba. Z pewnością po latach z utęsknieniem będzie wracać do chwil, gdy z niej korzystał, tak jak my wracamy pamięcią do swoich książek z dzieciństwa. Pozdrawiam!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

13 komentarzy:

 1. Doskonały pomysł na prezent! :)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorzy znani, a ich twórczość zawsze aktualna i warta poznania przez kolejne pokolenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie takie książeczki, mało tego, że lubię je czytać, to jeszcze lubię nimi obdarowywać maluchy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocze te wierszyki i dobrze, że zapoznają z nimi kolejne pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym miała w rodzinie dziecko, które lubi czytać, to z pewnością kupiłabym mu tę książkę. ;) Sama pewnie też bym przeczytała. ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ ostatnio "bajkowo" się u Ciebie zrobiło. Uwielbiam wierszyki, książeczki z bajeczkami i wszelakie antologie stworzone z myślą o najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Juliana Tuwima i Jana Brzechwę. Myślę, że z wielką przyjemnością przeczytałabym ten zbiór wierszy. Wydaje się też doskonałym pomysłem na prezent;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem żałuję, że nie urodziłam się teraz, bo dzieciaki mają takie śliczne te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chotomska, Tuwim, Brzechwa - ach, wspomnienia dzieciństwa...

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobre na prezent dla naszych pociech ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka wygląda świetnie, właśnie się rozglądałam za jakimiś wierszykami dla synka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym miała młodsze rodzeństwo na pewno bym mu zakupiła :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiersze to my uwielbiamy :)) Taka ksiażka by nam się przydała :)

  OdpowiedzUsuń