Loading...

sobota, 17 grudnia 2011

„Nowy leksykon biblijny” opracowanie zbioroweWydawnictwo: Jedność
Wydanie polskie: 2011
Liczba stron: 872
Format: 210 x 280 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788374429504

Ostatnio miałam okazję poznać ogromną księgę, której czytanie sprawiło mi nie lada przyjemność. Nie była ta powieść czy tomik wierszy a ku zdziwieniu pewnie wielu osób muszę stwierdzić, że był to „Nowy leksykon biblijny”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Jedność. Przyznaję, że od momentu kiedy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach wiedziałam, że mi się spodoba. I tym razem intuicja mnie nie zwiodła ani trochę:).

Na początku nie wiedziałam jak się zabrać za tę księgę, która liczy prawie dziewięćset stron. Czytać wybrane, interesujące mnie hasła czy może od deski do deski? Sprawa szybko się rozwiązała, ponieważ gdy tylko przerzuciłam kilka stron, zobaczyłam wiele interesujących mnie informacji, ciekawostek i fascynujących wiadomości. Leksykon został przygotowany przez wybitnych biblistów z całego świata, co od razu widać. Nie ma tu lania wody, zwodzenia czy sztuczności. Od początku do końca książka obfituje w szeroko omówione zagadnienia biblijne, które zostały opracowane w oparciu o najnowsze fakty naukowe. Poza tym wszystko opisane jest ciekawym i żywym językiem, więc znudzenie nikomu nie grozi. Autorzy zadbali, aby przekazywana wiedza była interesująca dla odbiorcy i taka właśnie jest.
Od strony technicznej warto wspomnieć o ponad 1000 ilustracji, które zdobią tekst i stanowią uzupełnienie informacji w nim zawartych. Bogate w kolory i szczegóły, z pewnością przyciągną wzrok i pomogą zrozumieć czasami niełatwe tematy. Dodatkowo orientację w krainach i położenie ważnych, z biblijnego punktu widzenia, miejsc ułatwiają dołączone szczegółowe mapy. Ale to nie wszystko. Całość podzielona jest na ponad 100 działów tematycznych, z których poznamy dokładniej prastare księgi, teologię biblijną czy sylwetki ludzi, którzy zapisali się na kartach historii. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

„Nowy leksykon biblijny” to wspaniała księga, która przybliża nam ważne tematy, pomaga w usystematyzowaniu wcześniej zdobytej wiedzy i jej pogłębienie. Piękne wydanie w twardej oprawie, dużym formacie i wzbogacone licznymi ilustracjami z pewnością będzie idealnym i nietuzinkowym prezentem dla bliskiej osoby. Polecam!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

8 komentarzy:

 1. Nie widziałam tego w zapowiedziach, ale ciekawostki i ładne ilustracje są bardzo przekonywujące. ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie rewelacja, poza tym może być idealnym prezentem, nie tylko świątecznym:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie jest raczej dla mnie, nie interesują mnie takie pozycje, ale ciesze się że Tobie się podobała.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skończyłam Katolickie Gimnazjum w mieście, w którym obie mieszkamy, i aktualnie cieszę się niepomiernie, że tę szkołę mam już za sobą i od takich pozycji jeszcze długo będę trzymała się z daleka. Bardzo daleka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po wymiarach i ilości stron, widać że to wielgachna księga. Skoro tak wysoko ją oceniłaś, to rzeczywiście musi warta kupienia.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły nie przepadam za tego typu literaturą, ale ta książka byłaby idealnym pomysłem na prezent... Dzięki za pomysł! ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, to nie dla mnie :) Ostatnio zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja lubię mieć w biblioteczce tego typu pozycje ponieważ potrafią rozwiać wiele wątpliwości dotyczących tematu religii i Pisma Świętego :) Na pewno ją sobie zakupię!

  OdpowiedzUsuń