Loading...

środa, 28 grudnia 2011

Seria TAJEMNICE NATURY


Seria TAJEMNICE NATURY:  „Fascynujące życie w oceanach”, „Fascynujące góry i pustynie” oraz „Wilgotne lasy równikowe”

 
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 2008
Liczba stron: 26
Format: 230 x 300 mm
Oprawa: twarda

Przyroda ma nam wiele do zaoferowania. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci o bogactwie i wspaniałościach jakie przyszykowała nam matka natura. Wiele ludzi tak już przyzwyczaiło się do wielkomiejskiego życia, ciągłego gwaru, betonowych budynków, że zapomina o cudach, które są wokół nas. Dlatego też dziś pragnę przedstawić Wam kilka książek z serii TAJEMNICE NATURY, które starają się wprowadzić małych (i dużych) czytelników w fascynujący i niezwykły świat przyrody.

Cała seria to cztery książki, które starają się dokładnie i szczegółowo opisać świat wokół nas. „Wilgotne lasy równikowe”, „Fascynujące życie w oceanach”, „Wokół biegunów. Arktyka i Antarktyka” oraz „Fascynujące góry i pustynie” stanowią encyklopedię w wersji mini. Z pewnością ich czytanie będzie wspaniałą przygodą w głąb ciekawych i nieznanych dziecku zakątków świata. Dzięki tym lekturom zwiedzi Góry Skaliste, odkryje tajemnicze morskie głębiny, przemierzy bagna Amazonki czy też pozna życie na Arktyce. A to nawet nie początek wyprawy...

Książki bardzo mi się podobają i zrobiły także niemałe wrażenie na moim kilkuletnim siostrzeńcu. Kolorowe ilustracje, bogate w szczegóły, liczne rozkładanki, ciekawe opisy zrozumiałe w każdym wieku to ważne zalety tych książek. Warto również wspomnieć o twardej oprawie i dużym formacie. Co więcej na końcu książki znajduje się słowniczek z najważniejszymi wyrazami wartymi zapamiętania oraz indeks nazw, który ułatwia orientację w tekście. Wszystko przemyślane i w interesujący sposób podane odbiorcom.

Książki z serii TAJEMNICE NATURY to lektury łączące w sobie rozrywkę i naukę. Z pewnością takie edukacyjne pozycje powinny znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka, aby pomóc mu zrozumieć otaczający świat oraz docenić piękno i niezwykłość przyrody. Polecam!!

Moja ocena
>>>> 6 / 6 <<<<

19 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie pozycje. Czytając je bratu naprawdę widzę, jak młody angażuje się w proces poznawania nowych rzeczy, zadaje pytania, sam próbuje dochodzić do swoich wniosków. Nie wspomnę już, że jak czasem o coś zapyta to i mój podręcznik od geografii/biologii/chemii nie jest w stanie na ów pytanie odpowiedzieć :) Jak dla mnie takie pozycje są o stokroć lepsze niż choćby najlepszy x-box.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jakie śliczne rysunki na okładkach:)Masz racje takie książki powinny znaleźć się w bibliotece każdego dziecka, wydaje mi się, że łączą przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, już wiem co przy kolejnej okazji kupię chrześnicy w prezencie :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo mam takie książki, ale może jednak się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka piękna seria! I z pewnością wspaniała ozdoba niejednej dziecięcej biblioteczki:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne, tez chce takie :D Nie tylko dla chrzesnic, ale i dla siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne książeczki dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra książka na prezent dla malucha, na pewno by się spodobała:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje się świetne dla jakiegoś dziecka,może na jakiś prezent kiedyś kupię;p

  OdpowiedzUsuń
 10. O i teraz książeczki Wilgi u Ciebie :) Bardzo ładne, znowu muszę przyznać. Wilga zdecydowanie robić świetne pozycje dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę wspaniała seria. Z wielką przyjemnością cały cykl chętnie bym nabyła, ponieważ nie dość, że uczy to jednocześnie i inspiruje przepięknymi obrazkami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że dzieciom na pewno by się spodobała :) Takie książki są idealne dla maluchów!

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie książeczki zawsze mi się podobały :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Przez ciebie dzieci w mojej rodzinie będą rozpieszczane :P

  OdpowiedzUsuń
 15. Często żałuję, że w czasach, gdy dorastałam nie było takich książek. Zaczytywałabym je do ostatniej strony.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ale fajne książeczki. Nawet wiem, komu mogłabym je podarować:P:P

  OdpowiedzUsuń