Loading...

piątek, 30 grudnia 2011

„Złoty skarbiec baśni” H. Ch. Andersen


Wydawnictwo: WILGA
Wydanie polskie: 2011
Przekład: Dagna Ślepowrońska
Liczba stron: 152
Format: 240 x 300 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325903084

Baśnie, wiersze, bajki, opowieści... To wszystko i znacznie więcej czeka na dzieci po otwarciu książki „Złoty skarbiec baśni”. Jest to zbiór niezwykłych historii opartych na najbardziej znanych utworach Hansa Christiana Andersena. Czyż nie cudownie zagłębić się w świat magii i czarów, poznać niesamowitych bohaterów i przeżyć przygodę, jaką próżno szukać w realnym świecie? Z pewnością tak i to wszystko oferuje nam właśnie ta lektura:).

Książka podzielona jest na trzy główne części. Każda z nich zawiera po kilka/kilkanaście bajek o wspólnym motywie lub podobnej fabule. Będzie opowieść o Królowej Śniegu, Calineczce, Brzydkim Kaczątku, Małej Syrence czy Księżniczce na ziarnku grochu. A to nawet nie połowa bajek. Oprócz ogromnej ilości opowieści w książce zwracają uwagę również ilustracje. Piękne, szczegółowe, przesycone kolorami. Coś niesamowitego. Poza tym tekst ma dobrą czcionkę, nie za dużą i nie za małą, co ułatwia czytanie. Liczne ozdobniki strony również dodają uroku, podobnie jak twarda oprawa i większy format. Z pewnością ta lektura przetrwa długie lata.


„Złoty skarbiec baśni” to idealna książka na prezent lub upominek dla jakiegoś malca. Ekskluzywne wydanie, bogata grafika i różnorodność utworów na pewno zadowoli niejedno dziecko, jak i dorosłego. Wszystko opisane ciepłym, plastycznym językiem. Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 5,5 / 6 <<<<

Przy okazji chciałabym Wam złożyć moc życzeń na nadchodzący 2012 ROK. Przede wszystkim pięknych książkowych przygód, funduszy na ich zakup oraz dużo zdrówka, pieniążków i wolnego czasu na realizację swoich pasji, nie tylko czytelniczych:)
Pozdrawiam!!

14 komentarzy:

 1. ech, kusisz mnie zawsze tymi bajkami. Chyba powinnam obrabować bank, by je wszystkie sprezentować mojemu bratu. Aczkolwiek przypuszczam, że byłby to chyba większy prezent dla samej siebie aniżeli dla Młodego.
  Jeśli kiedykolwiek dorobię się dzieci, będą miały ze mną przerąbane :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przyjemna pozycja dla młodego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, i ponownie cudowna książeczka z Wilgi :) Ten Skarbiec Baśni z pewnością spodobałby się każdemu maluchowi! :)

  Ja Tobie również składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego 2012 Roku! Zdrowia, szczęścia, pomyślności, dużo miłości, spełnienia marzeń i wielu przyjemnych chwil z książką oraz masę sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam baśnie Andersena - pod każdą postacią!
  Tobie również życzę pomyślności i powodzenia w nowym roku, a przede wszystkim spełnienia marzeń:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również podpisuję się pod zdaniem, że uwielbiam baśnie Andersena!

  Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. „Złoty skarbiec baśni” zawsze jest mile widziany na mojej półeczce, więc jak najbardziej chce mieć tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powtarzam się, ale bajki mnie tak czarują, że nigdy nie mam ich dość, ta również bardzo by mi się przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak,na pewno na prezent byłaby wspaniała. Może kiedyś nadarzy się jakaś okazja i ją komuś kupię;) A może sama sobie? Przyjemnie jest czasem poczytać baśnie i wrócić do dzieciństwa..

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna recenzja, już wiem co kupić pewnej kuzynce:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję :) Również wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :))

  OdpowiedzUsuń